Výměna baterie Touareg

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Detox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2008 12:21
Bydliště: Deštné v Orl. horách
Kontaktovat uživatele:

Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Detox »

poradí někdo jak se na tu mršku dostat ? Uklizená je dokonale. Případně zdali se musí udržet auto pod proudem ? Sice jsem ji začal nabíjet, ve VW mi řekli že tam není gelovka, ale moc tomu neveřím, že by dali do prostoru kabiny baterii s kyselinou. Takže pro jistotu nabíjím nabíječkou na gelovku. Po nabíjení 5A po šesti hodinách má 40 %, takže asi bude v háji. Jen nevím jak ji dostat ven. Předem díky za rady...

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od jenda »

netuším jak velká baterka v Tuaregu je ale pochybuji že má kapacitu menší než 70 Ah takže pokud byla úplně vybitá tak po 6 hodinách a při 5 A jsi jí dodal 30 Ah takže 40 % je odpovídající stav. Jinak k umístění baterky, v Sharanech je druhá baterie umístěná pod sedačkou spolujezdce a je klasická s kapalinovou bází kyseliny.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od miskoos »

Bateria je v touaregu 95 ah je to calciova bezudrzbova varta pristup je tak na 15 min odmontovat sedacku vodica a je tam v takom plastovom kastliku. Akurat sme ju menili po troch rokoch akonahle bolo pod -10 cez noc rano nenastartovalo bola na nabijacke a taktiez nic tak je tam nova

Detox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2008 12:21
Bydliště: Deštné v Orl. horách
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Detox »

díky za radu. Po celonočním nabíjení je stav baterie pořád 40%. Ale zkusím ještě změnit režim nabíjení na calcium. A pak asi pujde sedačka ven.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od LuboR5 »

tak jak jsi dopadl ? taky mě tohle tohle téma zajímá .

Detox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2008 12:21
Bydliště: Deštné v Orl. horách
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Detox »

dopadl jsem tak, že baterie po nabíjení na calcium a 5A byla asi po třech hodinách na 80 %, tak jsem stáhl nabíjecí proud na 2A a ráno byla na 40%. Takže jsem dopadl tak, že končím s experimentama, uvidím co bude baterie dělat dál, pokud nebude startovat, budu ji muset vyměnit. Momentálně startuje normálně. Problém je v tom, že pokud ji nemáte jak nabít,a nastartovat, je to na odtahovku. A Murphyho zákony fungují určitě i tady, že budete potřebovat nastartovat v nejnevhodnější dobu a ono nic. Voltmetr v autě ukazuje přes startem 12V, po startu 14V. Nová bezúdržbová vyjde na cca 7 tisíc, kyselinová na 2,5. Ale nedovedu si představit 2x do roka sedadlo ven a dolít vodu. :-). Na to abych dostal aspoň horní kryt dolů,a tím se dostat na kontakty, jsem ho musel vpředu oštípat kleštěma, jinak se nedal vytáhnout. Když se zvedne sedadlo co nejvýš a posune dopředu, je na ni přístup dobrý zezadu, ale pouze na plus, minus je vpředu a tam se dostat nedá. To je tak celý pokus co jsem absolvoval, až půjde sedadlo ven, tak se ozvu.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od LuboR5 »

já se na ni taky chystal ale nešel mi oddělat ani ten přední plast na sedačce ten kryt ( nevím jak tam drží). to se má prý odcvaknout a posunout sedadlo do zadu a přístup by měl být ,a nebo nějak tu sedačku odklopit či co , to jsem zatím slyšel .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od LuboR5 »

ale pokud by měla být baterka KO tak bych tam volil raději to co tam patří přeci jen je to v kabině.

Detox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2008 12:21
Bydliště: Deštné v Orl. horách
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Detox »

Zatím to startuje, tak to neřeším...pochybuju že mi v servise poradí jakým postupem tu baterii vyměnit. Jel bych tam, ale nasrali mě tolik, že pouze v případu nejvyšší nouze. Praskla mi xenonka. Chtěli za ni 6 litrů plus práce na tři hodiny, že prý musí nárazník dolů atd. Tak jsem se poptal jinde, orig. žárovka stojí 1900,-a práce je to i pro nezkušeného na 15 minut. Nemám problém zaplatit za práci, ale když jsou takový hovada, že si dávají víc jak 200% na materiál mě vytočilo. VW Hradec Králové

Detox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2008 12:21
Bydliště: Deštné v Orl. horách
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Detox »

ten přední kryt je jen nacvaknutý, stačí trochu zabrat. Ale za ním je kryt baterie, má čtyři sponky, ikdyž je povolíš, pořád ten kryt má pohyb tak 2 cm, vzadu jde asi o 5 cm zvednout, ale to je vše. Pokud stačí jen nabíjet, musíš ten vrchní kryt vpředu zespoda oštípat, aby šel vysunout dozadu, vadí mu takový rantl který se zaráží o minus kontakt na baterii plus ještě jeden drát. Ovšem pokud by měla jít baterie ven, bez sundání sedačky to nelze. A i tak to bude dost pakárna. Baterie bude těžká jako prase, a pořád tam asi bude ta přední příčná přepážka, takže baterie půjde ven ,,šejdrem,,.
LuboR5 píše:já se na ni taky chystal ale nešel mi oddělat ani ten přední plast na sedačce ten kryt ( nevím jak tam drží). to se má prý odcvaknout a posunout sedadlo do zadu a přístup by měl být ,a nebo nějak tu sedačku odklopit či co , to jsem zatím slyšel .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od LuboR5 »

Detox píše:Zatím to startuje, tak to neřeším...pochybuju že mi v servise poradí jakým postupem tu baterii vyměnit. Jel bych tam, ale nasrali mě tolik, že pouze v případu nejvyšší nouze. Praskla mi xenonka. Chtěli za ni 6 litrů plus práce na tři hodiny, že prý musí nárazník dolů atd. Tak jsem se poptal jinde, orig. žárovka stojí 1900,-a práce je to i pro nezkušeného na 15 minut. Nemám problém zaplatit za práci, ale když jsou takový hovada, že si dávají víc jak 200% na materiál mě vytočilo. VW Hradec Králové
tak to jsou hovada ale tady u nás je to podobné. takže raději vše sám.

nalim.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.11.2008 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od nalim.k »

Ahoj, k výměně akumulátoru, při výměně áku nemusí sedačka vůbec ven, jen se odšroubují dva přední šrouby co drží celou kostru sedačky přímo na podlaze u nohou řidiče a pak se celá sedačka odklopí směrem na zadní sedáky. Pak je přístup k baterce úplně ideální a žádná příčka tam nevadí, je to hotový za 5 minut.

Detox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2008 12:21
Bydliště: Deštné v Orl. horách
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Detox »

nalim.k píše:Ahoj, k výměně akumulátoru, při výměně áku nemusí sedačka vůbec ven, jen se odšroubují dva přední šrouby co drží celou kostru sedačky přímo na podlaze u nohou řidiče a pak se celá sedačka odklopí směrem na zadní sedáky. Pak je přístup k baterce úplně ideální a žádná příčka tam nevadí, je to hotový za 5 minut.
No tak skvělý, konečně někdo kdo ví jak na to ! Myslím že jsi spoustě lidem udělal radost... :idea:

Gamstrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 25.11.2009 21:56
Bydliště: Rokytnice v Orlických horách

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od Gamstrik »

Zlobí mě baterie tak jsem rád že o ní tady píšete.
Gamstrik

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna baterie Touareg

Příspěvek od koto99 »

prosím neviete čo za skrutku je tam na to uvolnenie sedačky? Je tam Thorx, alebo klasika, prípadne veľkosť. Sorry, ale som lenivý to pozreť, odmerať, potom ísť kúpiť nástavec (ak tam je neštandardný) a znovu sa vrátiť.... najradšej idem hneď na to. Díky.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Touareg“