cukání při jízdě

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
panklobouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.07.2009 12:08

cukání při jízdě

Příspěvek od panklobouk »

mám první problém se svým touaregem 4.2. Při otáčkách 1200-2000 a pomalém zrychlování se chová, jako kdyby vynechával nějaký válec - prostě cuká celý touareg. Ale válec nevynechává. A diagnostika mlčí. Svíce jsou ok, zap.cívky jsou ok. Nedělá to vždy. Nezáleží na teplotě. Když přišlápnu více plyn a podržím stejný rychlostní stupeň, aby nemohl podřadit a vyhoupnout otáčkama, cukání zmizí.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Předpokládám, že by to mohlo být něco mechanického, když diagnostika mlčí.
děkuji za radu

marek76

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od marek76 »

panklobouk píše:mám první problém se svým touaregem 4.2. Při otáčkách 1200-2000 a pomalém zrychlování se chová, jako kdyby vynechával nějaký válec - prostě cuká celý touareg. Ale válec nevynechává. A diagnostika mlčí. Svíce jsou ok, zap.cívky jsou ok. Nedělá to vždy. Nezáleží na teplotě. Když přišlápnu více plyn a podržím stejný rychlostní stupeň, aby nemohl podřadit a vyhoupnout otáčkama, cukání zmizí.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Předpokládám, že by to mohlo být něco mechanického, když diagnostika mlčí.
děkuji za radu
Nehlásí ti diagnostika chybu snímače klepání?

Uživatelský avatar
Envio
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od Envio »

Palivový filtr si měnil?

panklobouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.07.2009 12:08

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od panklobouk »

ne ne, snimace klepani jsou v poho - zadny problem. Jen, ze by oblafnuly diagnostiku. Ale z motoru to podle meho neni. A palivovy filtr se menil.
Na sedme bmw jsem mel podobny problem, tam to bylo v ulozeni kardanu - pouzdro s gumou okolo loziska a v nem kardan, co bylo pridelano pevne k vozu. Guma spuchrela a kardan zacal vybrovat, pac je ze dvou casti.
No omrknu to a dam vedet. Ale kdyby Vas jeste neco napadlo, sem s tim
diky

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od koto99 »

Ten kardan na Touaregu necuká, ale poriadne búcha. Pred asi 2 mesiacmi som ho menil a išiel som pomaly asi 5 km do servisu a necukalo to. Do 30 km/hod to nebolo vôbec počuť, ale nad 30 km/hod som myslel, že mi prevodovka vystúpi z auta.

Niečo podobné mi robil Touran a bola vadná LAMBDA sonda.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

knetigj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.08.2010 14:36

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od knetigj »

Vyřešil jsi to?? Mám podobný problém a jěště k tomu když na volnoběh sešlápnu plyn tak střílí levý výfuk. Svíčky nové, cívky nové..... Díky za radu.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od koto99 »

A čo váha vzduchu? Keď blbne, tak väčšinou bežná diagnostika nezistí vadu práve na nej, ale všetkom okolo.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

panklobouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.07.2009 12:08

Re: cukání při jízdě

Příspěvek od panklobouk »

je to již vyřešeno. Blblo to jen na LPG, na benál to bylo bez problémů. Tedy až po nějaké době, když jsem jezdil výhradně na benál. Byla načnutá jedna zap. cívka a logicky to vynechávalo jen na LPG, protože byla více zatěžována. Jinak diagnostika mlčela, včetně klepacích čidel - vše bylo v normálu. Najel jsem spousty km na benzín a pak se chyba cívky projevila na diagnostice. Byly vyměněny všechny zap. cívky, svíčky a problém pominul. Teď bude vyměněna jedna váha vzduchu a vyměněn či vyčištěn ventil recyklace palivových par - diagnostika promluvila. Je tady provázáno kde co s kde čím. Tak že, kdo ví jak to všechno bylo:) Asi vám to moc nepomůže.....

Odpovědět

Zpět na „Touareg“