únik chladící kapaliny

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

únik chladící kapaliny

Příspěvek od Barracuda »

Ahojky, hledám radu... na mojí R5 mi včera vyskočila hláška : nízká hladina chladící kapaliny - ok, dva dny po sobě jsem hodně jezdil a v tempu, tak jsem to bral jako daň za motor v otáčkách. Koupil jsem 2litry nemrznoucí, nalil, bylo to málo, dolil jsem destilkou 6litrů.... Odjíždím od pumpy, cca 2km a opět hláška nízká hladina... pod autem nic neteklo... takže kam to mizelo??? a problém nastal... za autem ohromnej bílej dým - z vejfuků, smrad uvnitř, opdstavil jsem auto, který mělo dnes jít na běžnou výměnu oleje a brzdový kapaliny(dle počítače chybělo ještě najezdit 2300km) a výsledkem je nepojízdný vůz -nejde ani nastartovat. Pokus o natočení byl, ale i jako slabá baterka - přičemž dle ukazatele je v poho... se to asi potkalo.... :-( hladina oleje byla ok... napadá mi, že jsem něco propálil uvnitř... než začal kouřit, nešel ani výkon, byla to otázka 300metrů... stupeň 2 ani 3 nešel do otáček...

Help....

Díky!!!

p.s. a sraz Touaregů se blíží....

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od LuboR5 »

pokud šel bílý kouř tak je voda tam kde nemá být , viděl bych to na počátku na prdlé těsnění pod hlavou ale tím jak jsi dál jel a to co píšeš o výkonu tak bych to viděl že si to trošku asi přidřel proto to nejde natočit , rozhodně servis a ne zrovna levná oprava. ještě se zkus kouknout na víčko od oleje jeslti je na něm místo oleje taková emulze bílo- hnědá pokud tam je tak je voda v oleji v motoru, když se podíváš do chadící nádobky a bude voda hodně špinavá zase obráceně olejové skvrny atd. tak je olej vodě to může být prasklá hlava ale i jen to obyčejné těsnění pod hlavou ( ale tím se vesměs tlačí jen voda do motoru ne obráceně) no doufám že s toho psaní něco pochopíš, jinak docela průser nezávidím.

Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Barracuda »

LuboR5 píše:pokud šel bílý kouř tak je voda tam kde nemá být , viděl bych to na počátku na prdlé těsnění pod hlavou ale tím jak jsi dál jel a to co píšeš o výkonu tak bych to viděl že si to trošku asi přidřel proto to nejde natočit , rozhodně servis a ne zrovna levná oprava. ještě se zkus kouknout na víčko od oleje jeslti je na něm místo oleje taková emulze bílo- hnědá pokud tam je tak je voda v oleji v motoru, když se podíváš do chadící nádobky a bude voda hodně špinavá zase obráceně olejové skvrny atd. tak je olej vodě to může být prasklá hlava ale i jen to obyčejné těsnění pod hlavou ( ale tím se vesměs tlačí jen voda do motoru ne obráceně) no doufám že s toho psaní něco pochopíš, jinak docela průser nezávidím.
Takže je asi prasklá hlava, tím mi ztmizele chladící kapalina do válců a motor je k.o. .... ehm, nemáme někde se povalující motor na 2,5 ? :-) nevím jak moc drahá sranda tohle bude, ale rád bych to udělal kvalitně... dost jezdím a nemůžu se nechat někde blikat u krajnice :-)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Mára_VR6 »

Au, shit, tak to mi tě je opravdu líto.
tohle bude opravdu hlava nebo těsnení a natočit to nešlo, nebo nejde, protože budeš mít jeden válec plný vody a ta je nestlačitelná a proto ti to při pokusu o start nahlásilo slabou baterku, protože s tím motorem nemohla otočit.
Pokud je hlava v čoudu tak jí hlavně nekupuj ve VW, nebo za ní dáš 40t
Pak hlavně dávěj vědět, jak pokračuješ
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Barracuda »

Mára_VR6 píše:Au, shit, tak to mi tě je opravdu líto.
tohle bude opravdu hlava nebo těsnení a natočit to nešlo, nebo nejde, protože budeš mít jeden válec plný vody a ta je nestlačitelná a proto ti to při pokusu o start nahlásilo slabou baterku, protože s tím motorem nemohla otočit.
Pokud je hlava v čoudu tak jí hlavně nekupuj ve VW, nebo za ní dáš 40t
Pak hlavně dávěj vědět, jak pokračuješ
A umíme jí koupit lépe??? Kolega co to rozebírá mi hlásil, že se mu to zdá přimázlý už celý... že je celej motor k.o. Prý nějaká bílá kaše jak se smísila chladička a olej... má cenu tedy vyměnit jen hlavu???

Díky...

p.s. jojo, jsem z toho happy...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Mára_VR6 »

Barracuda píše:
Mára_VR6 píše:Au, shit, tak to mi tě je opravdu líto.
tohle bude opravdu hlava nebo těsnení a natočit to nešlo, nebo nejde, protože budeš mít jeden válec plný vody a ta je nestlačitelná a proto ti to při pokusu o start nahlásilo slabou baterku, protože s tím motorem nemohla otočit.
Pokud je hlava v čoudu tak jí hlavně nekupuj ve VW, nebo za ní dáš 40t
Pak hlavně dávěj vědět, jak pokračuješ
A umíme jí koupit lépe??? Kolega co to rozebírá mi hlásil, že se mu to zdá přimázlý už celý... že je celej motor k.o. Prý nějaká bílá kaše jak se smísila chladička a olej... má cenu tedy vyměnit jen hlavu???

Díky...

p.s. jojo, jsem z toho happy...
Upsss, tak to asi celej motor, ale ten asi nebudeš kupovat ve VW, co? tam je skoro za 400 8O :wink:
Teď jde o to.... Zdá se mu to přidrblý, nebo to přidrblý je? A hlavně najít příčinu problému - hlava nebo těsnění atd....
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od LuboR5 »

nic s toho není levná sranda, já měl podobný problém utrhl se ventil a spadl do válce, hlava rozsekaná na kaši , nadzvihátko prasklo zničilo vačku a píst to všechno krásně nasekal a v bloku nejsou vložky takže celý blok na VW LT a to jenom díky tomu že jsem s tím pořád jel ( otázka 2 km ) oprava v autor. servise 250000,. což v té době byla cena poloviny vozu, potom mi to složili kluci v garáži se starších dílů atd. a bylo to za 70000.- ani tak nic levného.

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od deamiano »

Měl jsem stejný problém, že jsem začal dolejvat chladící kapalinu shruba každej měsíc (asi 2000km), když to bylo asi po 4. jel jsem do servisu. Nikde pod autem nebylo vidět v garáži, že by to teklo po vůz. Z toho v servisu usoudili že to jde do výfukovýho potrubí. Nakonec zjistili že v chladiči chladící kapaliny, byl v háji takovej filtrči těsnění, přes který se to dostávalo do výfukovýho potrubí. Stálo to s opravou asi 12 tis. Ted je klid tak doufám že se trefili protože jinak mám o jejich schopnostech velký pochybnosti.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Mára_VR6 »

Barracuda
Tak co? Jak to s tebou vypadá?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Barracuda »

Dnes jsem poprvé nastartoval bez problému :-) ehm, mám nový motor... a spoustu dalšího :-)

Mára_VR6 píše:Barracuda
Tak co? Jak to s tebou vypadá?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Mára_VR6 »

Barracuda píše:Dnes jsem poprvé nastartoval bez problému :-) ehm, mám nový motor... a spoustu dalšího :-)

Mára_VR6 píše:Barracuda
Tak co? Jak to s tebou vypadá?
Ajajaj, co tedy bylo příčinou a co to poškodilo?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Barracuda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.04.2008 18:31
Bydliště: Plzeň

Re: únik chladící kapaliny

Příspěvek od Barracuda »

Ahojky ve spolek VW :-)
Praskla mi hlava a skrz to unikla chladicí kapalina - dost rychlej konec to byl... po rozebrání jsme vyhodnotili, že jsem motor zadřel velice důkladně a než řešit vyčištění a pouze výměnu hlavy, rozjela se akce nový motor... díky kolegovi odtud jsem získla super kontakt a motor jsme doladili... stálo mi to hodně peněz i na životu bez auta -půjčování jiných aut, taxiky a pod, ještě víc nervů -mechanika jsem měl výbornýho lháře - třeba po sehnání motoru(úterý) jsem mu volal, že tam jsou do 17hod a on OK, to stihnu... tak jo, byl tam v sobotu odpoledne, a jen proto, že jsem mu volal v pátek, že mi volají jestli ten motor opravdu chci... pak mi hlásil, že už je motor namontovanej, ale musí něco doladit... tak jsem jásal... předčasně. LHAL... opět :-) motor byl namontovanej to ano, lae pořád ten původní, nový ležel u něj v druhé dílně... protože si ale nechci jít sednout za vraždu v afektu, ovládl jsem se... a hle, po dodělání a seřízení - už jinde - jezdím :-) musím zaklepat!!! Těším se na zimu, ještě jsem nepřezul, jdu sondovat co obuju na origo 17" ty masivní 5ti paprsky...

Tak všem přeji více radostí s našimi Turky

Mára_VR6 píše:
Barracuda píše:Dnes jsem poprvé nastartoval bez problému :-) ehm, mám nový motor... a spoustu dalšího :-)

Ajajaj, co tedy bylo příčinou a co to poškodilo?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“