Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od MMM8 »

Jedu dnes na hory a nevím jestli s tím můžu do sněhu. 4x 4 funguje ?

díky

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od vrbic »

No tohle by ti blikat nemělo ne ? :-) Já bych s tím určitě nikam nejel, aby tě pak netáhla odtahovka...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od ameron »

Nebola vybita baterka? Toto sa mi stalo pri vybitej baterke ked som chcel nastartovat. Po nabiti a skalibrovani snimaca otocenia volantu ok, len kopec chyb na diagnostike - pricina slabe napatie.

Tomkarp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.02.2013 10:41

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od Tomkarp »

Dobrý den,
mám stejný problém Touareg KINGKONG 2007.naj.180tis.Občas to bliká pak zase přestane. Baterka je v pořádku. Řešil (vyřešil) někdo něco podobného?

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od MMM8 »

tak jsem se uspěšne vrátil ze Špičaku na šumavě . Přestalo to svítit po znovu nastartování cca po 30 km ...pak dodnes nic až na cestě naspět znova... Po snehu do kopců bez problémů ..

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od ajax007 »

Mam stejny problem. Stoprocentne to souvisi s baterkou a senzorem natoceni volantu. Pri vymene sloupku rizeni za elektricky jsem si rozhodil natoceni volantu a pri nasledne diagnostice uz to nevydrzela baterka. Delsi cestou se pak sice dobila a chyby jsem vymazal ale presto si myslim, ze to napeti uz neni idealni a baterka pujde co nejdriv vymenit. Jinak mi to dela totez co pise MMM8
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od MMM8 »

Předni baterku mám již slabou a musím ji každý měsic dobíjet ted v zimě .Tak to asi bude tím ..Jinak po delší trase cca po 50-80 km a znovu nastartování zhasne.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od ameron »

Podla mna to bude tym, stalo sa mi to uz parkrat ked som mal v baterke malo stavy tak motor sice nastartoval ale vynulovali sa budiky (pamate+hodiny) + tato chyba. Akurat mne to po dalsom startovani zhaslo.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od MMM8 »

Předni baterku mám již slabou a musím ji každý měsic dobíjet ted v zimě .Tak to asi bude tím ..Jinak po delší trase cca po 50-80 km a znovu nastartování zhasne.

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od ajax007 »

MMM8 píše:Předni baterku mám již slabou a musím ji každý měsic dobíjet ted v zimě .Tak to asi bude tím ..Jinak po delší trase cca po 50-80 km a znovu nastartování zhasne.
Ano, dela mi to ted uplne to same. Rano, kdyz je baterka uz asi pod limitem, se chyba podvozku rozsviti. Po ujeti cca 30 km trasy do prace a opetovnem nastartovani uz funguje bez problemu. Vymena baterky me nemine.
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od n_ox »

Chlapi mícháte tu pravděpodobně dvě věci dohromady...

Pokud na maxidotu svítí podvozek .. aano .. je to slabá baterka .. pokud k tomu ale i problikává uzávěra .. je problém uplně jiný .. jedná se o chybu v mezinápravové uzávěrce .. je tam motůrek který sem tam odchází .. cena cca 20tis ..

a jak to poznáš? mokrá louka .. nohu na podlahu .. a další člověk ať jde koukat jestli hrabou všechny kola při uzávěrce .. vypnout ESP!!! ..

pokud ne .. je to tímhle :)

tahle chyba se objeví nejprve jen sem tam .. a poté už je trvalá .. a auto buď jede jen na předek .. nebo jen na zadek (elektronika si sama rozhodne) a nebo na trvalou 4kolu tzn 50:50 ..
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od Baodai »

VW maniaku, máš nějaké detaily o tom motůrku co píšeš? Má to nějaký název nebo číslo? Asi mám tento problém. Chovalo se to přesně jak popisuješ, občas se to rozvítí, pak to po několika dalších nastartováních zhasne. Teď už se to objevuje každý den, občas to zůstane samo viset na LOW režimu, jindy to hodí jen tlamu, bliká ovládací kolečko a jede to na normální režim. Ještě mne uklidňuje mechanik, že už tam tuto vadu měl několikrát a vždy byly uhnilé nějaké dráty pod nohama řidiče, které k té uzávěrce vedou.

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od n_ox »

Teď jsem akorát řešil s tímhle problémem kluka z Brna.. Závada se projevovala uplně stejně jako kdyby byl pryč motůrek na rozvodovce ale jednalo se pouze o utržený kabel od čidla!

Takže možná to budou opravdu jen dráty ...

.. nojono .. člověk se pořád učí ..
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od koto99 »

ja ked som mal vadný motorček tak som mal prave opačne furt uzavrenu zavierku - isiel som 50:50. mal som problem vytocit zatacku - samozrejme predok tlacilo von zo zatačky.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Svítí mi schema podvozku a blika knoflík uzavěrky diferencialu

Příspěvek od ameron »

Vsimol som si ze ked dam LOW rezim tak od podvozku pocut take vrcanie toho motorceka. Casto pouzivam LOW cestou na chalupu kde sa ide mimo zpevnenu cestu. Ked som sa minule vracal domov a vypinal som LOW tak sa na budikoch objavila chyba a blikal knoflik. Napriek auto tomu slo po ceste normalne ibaze ked som skusal zaradit LOW - neslo to. Doma po vypnuti a zapnuti auta chyba zmizla a LOW zase fungoval. Pozrel som VAG a bola tam "mechanicka chyba". Je ten zvuk vrcania motorceka normalny? - vrci to aj dlhsie po zaradeni rezimu LOW ale inak vsetko funguje.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“