Automatická převodovka

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Automatická převodovka

Příspěvek od kochta »

asi 3 x se mi stalo že při přeřazení mi v ní škublo čím to? jak to odstranit ? díky

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Mára_VR6 »

A má ta převodovka pravidelnej servis?? Olej a tak?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od kochta »

a to se má ? když jsem měl audi tak tam se neměnil

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Mára_VR6 »

kochta píše:a to se má ? když jsem měl audi tak tam se neměnil
Ano musí, je tam ještě nějaké sítko nebo filtr co se musí čistit. Už si to moc nepamatuju, už je to dlouho, co jsem se o tom bavil s kolegou mechanikem ve VW. Nějak si to zjisti :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

erico_2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 01.11.2008 13:29

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od erico_2 »

No kazdy rika ze je tam dozivotni, taky jsem byl toho nazoru, ale taky me to donutilo vymenit a jak uvidis co z toho vytece tak to budes menit a doporucovat, ale i kdyz jsem vymenil tak mi to skube, do ted nevim co s tim....pouze cekam na radu :cry:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od Mára_VR6 »

A co to sítko? nevím o tom víc, ale nezjišťoval jste to někdo?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kochta
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 16.02.2008 21:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od kochta »

zítra se zeptám ve vw

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od LuboR5 »

já se ptal ve VW a prý se nemění a víc o tom neví ani o filtru ani o oleji, já se ted chystám měnit zjistil sem jen že celková nápln je 9 litrů plněno olejem ATF G 055 025 A2, vypustit se musí zvlášt reduktor a zvlášt převodovka, filtr je někde ve spodu převodovky rozměru toho spodního deklu, víc jsem zatím nezjistil. litr tohoto oleje jde přes 800kč/litr,

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od koto99 »

ešte skontroluj káble a konektor vzadu na prevodovke. Ten konektor niekedy býva povytiahnutý a zaoxidovaný.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od erico »

presne jak rika luboR5, a jinak nazor mechaniku ve vw me zajima jen tehdy pokud je tam nekdo znamy a umi poradit!!!! Jinak to jsou vetsinou osoby co jedou podle tabulek a vi vetsinou to co ja sam jsem si precetl nekde v katalogu :D

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od luk.ino »

mrknete se sem http://www.kaps.cz" onclick="window.open(this.href);return false; je tam kontakni formular a telefon kde muzete pozadat o radu :wink:

je divny ze by se v automatu nemenil olej 8O

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od maxipes6 »

Ani mne sa nezda, ze by sa v automate nemenil olej. Co som pocul, tak sa menil az na par vnimiek vo vsetkych autach.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od deamiano »

Mám stejnej problém s automatem, už jsem to tady na foru uváděl. Vysledoval jsem, že se to stává při podřazení z 5 na 4 st. a opětovný akceleraci, vyjde ze spodku auta rána jak hrom. Vypadá že se to ale zhoršuje a ted se stává i při vlastním zpomalení, kdy dám jen nohu z plynu a převodovka podřazuje na nižší st. že to trhne na 4.st. ikdyž se plynu ani nedotýkám a znatelně auto na chvilku zpomalí. Taky jsem slyšel že se s olejem nic nedělá že je tam doživotní nápln. vzhledem k tomu že mi to dělá jen na jednom stupni , si nemyslím že by za tím mohly být nečistoty. V servisu je škoda se ptát protože to jsou jen měniči součástek a pokud jim to neukáže počítač tak nejsou schopní na nic přijít. viz mé poslední dvě návštěvy v autor. servisu, kdy jsem v prvním případě ujel 50 km a v druhém 800 m a musel se k nim vrátit protože nejsou schopni zkontrolovat konektory!!! Chtěli po mě novou váhu vzduchu za 5 tis., a až teprve když i nová váha nepomohla šáhli na ty konektory!!! Kdybych neměl podmínku autor. servisu pro záruku mobility vyhnul bych se jim velkým obloukem.

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od deamiano »

Ještě jsem chtěl dodat nevíte, někdo kolik stojí nová převodovka?? jen abych byl v obraze, jelikož asi nic nezbude než ji vyměnit.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Automatická převodovka

Příspěvek od LuboR5 »

cenu nové nevím ale bude závratná. na Aukru je ted nějaká na prodej.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“