Přihřívač - nezávislé topení

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od breh »

Synci co jste dávali do auta za bazmek pro ovladani webasta Touareg 1 gen přes mobilní telefon?
U auta které nemá nezávislé ale ,,jen" přihřivač,tak aby fungovalo jako nezavislé.
Pokud to bylo Thermo Call od webasta ,která verze?dneska už je 4 generace toho ovladani.
Co všechno zapojení obnáší,je třeba dokupovat a montovat ještě něco jiného než to co je v sadě u toho Thermo Callu?
A je to fakt plně funkční?

schumi007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 10.03.2013 11:30

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od schumi007 »

breh píše:Synci co jste dávali do auta za bazmek pro ovladani webasta Touareg 1 gen přes mobilní telefon?
U auta které nemá nezávislé ale ,,jen" přihřivač,tak aby fungovalo jako nezavislé.
Pokud to bylo Thermo Call od webasta ,která verze?dneska už je 4 generace toho ovladani.
Co všechno zapojení obnáší,je třeba dokupovat a montovat ještě něco jiného než to co je v sadě u toho Thermo Callu?
A je to fakt plně funkční?
Dodelam dálku ta stačí

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od petr-corr »

Kluci, řeším problém, co hodně z vás- přihřívač mi píše chybu 01414- chyba dmychadla vzduchu V6. Rozebral jsem to na stole, dmychadlo funguje, odběr do jedné ampéry, nikde nechytá. Tudíž je problém v jednotce. Měřením jsem zjitil, že ho ovládá FET tranzistor BTS 114A, jenže ten se vyrábí pouze pro automotive, takže i když nic nestojí, zřejmě nejde jen tak sehnat. Za pokus by to stálo, místo výměny celé jednotky, nebo topení. Máte někdo zkušenosti, opravovali jste? Mám stejný webasto, co sháněl na předchotí stránce jokra75: 7L6 815 071 G a také nemůžu právě sehnat.
Přílohy
webasto.jpg
webasto.jpg (28.27 KiB) Zobrazeno 5688 x
Touareg 2012, 180kW.

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od petr-corr »

Tranzistor vyměněn, přes akční členy dmychadlo vzduchu se rozběhlo, nicméně jen na pár sekund a opět se zastavilo, při dalším pokusu totéž. Takže pomůže jen výměna jednotky, nebo celého topení.
Touareg 2012, 180kW.

marie69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.11.2017 07:59

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od marie69 »

Ahojte. Podľa všetkého čo som sa v tejto sekcii dočital som dospel k záveru že mám len dokurovanie ( nemám hodiny na ktorých sa dá nastaviť spínanie ). Jediná cesta ako sa dostať k plnohodnotnému nezávislému kúreniu s existujúcim webastom je upgrade s diaľkovým ovládaním ? Čo konkrétne mám zhánať aby to bolo bezproblémové riešenie? Mám touareg 2007 2.5 TDI, manuálna klimatizácia.
Vďaka za odpovede

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od tornado1 »

Dostavbovou sadu, jednu mam doma kdyby jsi chtěl
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Adam Suchánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.11.2017 17:53

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Adam Suchánek »

Zdravím, mám Touareg 2013 a nefunguje mi nezávislé topení. Když jej nastavím v nastevení klimy na nějaký čas, nebo dám aktivovat ihned, tak nesepne. Na diagnostice to píše Engine coolant blocking valve for heater (N279), 011 -open circiut. Předpokládám, že je špatný třícestný elektromagnetický ventil. Vůbec ale netuším, kde ho hledat. Díky za radu.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od tornado1 »

Přímo u topení.. nebo nejlépe překódovat ať to ohřívá najednou i motor a na ventil se vykaslat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Adam Suchánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.11.2017 17:53

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Adam Suchánek »

Aha, diky za radu. Mohl by jsi mi s tim preprogramovanim pomoct? Kde Te najdu?

Adam Suchánek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.11.2017 17:53

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od Adam Suchánek »

Ten ventil je v motorovem prostoru, nebo v prepazce za nim? Diky

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od tornado1 »

Kousek od Humpolce, mužu nakodovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
carel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od carel »

marie69 píše:Ahojte. Podľa všetkého čo som sa v tejto sekcii dočital som dospel k záveru že mám len dokurovanie ( nemám hodiny na ktorých sa dá nastaviť spínanie ). Jediná cesta ako sa dostať k plnohodnotnému nezávislému kúreniu s existujúcim webastom je upgrade s diaľkovým ovládaním ? Čo konkrétne mám zhánať aby to bolo bezproblémové riešenie? Mám touareg 2007 2.5 TDI, manuálna klimatizácia.
Vďaka za odpovede
Pokud bys to chtěl ovládat přes Android , nebo IOS tak je to možné , sada je k dispozici , nic se nemusí překodovávat , stačí přivést 1 vodič k topení a pustit přes relé ventilátor .

marie69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.11.2017 07:59

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od marie69 »

Zdravím. Dopátral som sa že ku diaľkovému spúštaniu mojho webasta ktoré teraz funguje len na dokurovanie potrebujem telestart T91. Narazil som pri to na verziu T91 LIN. Aký je rozdiel medzi T91 a T91LIN?
Díky

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od texo »

Ahojte. Přispěji troškou k tomuto tématu...

mám dodělávané dálkové ovládání k vestavěnému přihřívači. Vloni jsem to párkrát použil a vše fungovalo dobře.

Při letošním prvním používání jsem ale narazil na problémek, že při využítí nezávislého topení pak dlouho točí startér, třeba 20sekund. Očividně dochází k poklesu paliva v okruhu.

Má tento systém nějaký ventil na přepínání dodávky nafty motor/webasto? Případně kde hledat problém?

Díkas

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přihřívač - nezávislé topení

Příspěvek od tornado1 »

Topení s tím nema nic společného. Jedine co muže byt je pokles napětí
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Touareg“