Touareg W12

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
marek76

Touareg W12

Příspěvek od marek76 »

Už se Vám poštěstilo potkat na našich silnicích Touarega W12, nebo znáte někoho, kdo ho má? Jaké s ním jsou zkušenosti? Já jsem ještě neměl štěstí W12 u nás potkat, jen jednou se mihl kolem na německé dálnici, paráda :twisted:

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: Touareg W12

Příspěvek od erico »

No tak w12 se mnou delala pevny start a asi bych to prirovnal, tak ze se nejaky borec snazi zavodit se mnou s octavii, asi tak jsem si pripadal :D
jinak tady si vychutnej ten nas zvuk. http://www.youtube.com/watch?v=ubPoqnSyDZY" onclick="window.open(this.href);return false; malinko upravenej :twisted:

marek76

Re: Touareg W12

Příspěvek od marek76 »

By stálo za to si dozadu nalepit originál nápis W12 a pak pozorovat týpky kolem na křižovatkách, jak budou chtít závodit..., a pak se s Touaregem rozjet jak důchodce ve Fabii :twisted:

chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

Re: Touareg W12

Příspěvek od chico »

jen tak ze zvědavosti trpí ten motor na něco? co se tady člověk dočte třeba na v10 tdi který trpěl na rozvodech- tak je ta w12 vychytanější? přeci jen to jezdí i v a8 a oturbene v bentley takže by to snad neměla být nějaká studna na prachy co? :-)

marek76

Re: Touareg W12

Příspěvek od marek76 »

chico píše:jen tak ze zvědavosti trpí ten motor na něco? co se tady člověk dočte třeba na v10 tdi který trpěl na rozvodech- tak je ta w12 vychytanější? přeci jen to jezdí i v a8 a oturbene v bentley takže by to snad neměla být nějaká studna na prachy co? :-)
Myslím, že technicky by motor neměl být poruchový, atmosferická V8 je spolehlivá a W12 má jen o 4 válce navíc. Problém bych viděl ve velkém objemu motoru - každé větší zásahy v motorovém prostoru budou potřebovat hýbat s motorem a auto s 12válcem je dost těžké (to ale při tom výkonu není takový problém) :twisted:
Ještě by byl mazec W12 přestavět na LPG, Phaeton se tak dělává v Německu

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Touareg W12

Příspěvek od Mára_VR6 »

To v každém případě, nemáte představu kolik to tak žere nádrží na 100km :?: :twisted:

Kolikpak takovej motor asi drží volnoběh? 400ot? :D 8O
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Touareg W12

Příspěvek od LuboR5 »

musím se s váma podělit o to co jsem zažil o víkendu je to trošku o něčem jiném ale auta co maj od 10 válců nahoru jsou brutalita na silnici , na jako by dálnici v Polsku sem se potkal se slovákem s Audi S8 V10 Lambo , prohodili jsme pár gest když jsme stáli na semaforu, ten zvuk na volnoběch budil velkej respekt a ten odpich byl jako bych já zůstal stát a přitom jsem jel naplno s Volvem XC90 benzin nějakých 220 koní. ten sound s jeho výfuků se za ním táhl jak od stíhačky a že jsem měl zapnuté radio a zatažená okna bylo uplně jedno prostě masakr kára. takhle nějak to vypadalo http://www.youtube.com/watch?v=-DIoowAJ ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Mig37
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.12.2010 20:03

Re: Touareg W12

Příspěvek od Mig37 »

Mára_VR6 píše:To v každém případě, nemáte představu kolik to tak žere nádrží na 100km :?: :twisted:

Kolikpak takovej motor asi drží volnoběh? 400ot? :D 8O
Kolega má phaetona W12 a spotřeba je okolo 18 litrů. Počítám, že Touareg se stejným motorem bude tak od dvaceti nahoru.

marek76

Re: Touareg W12

Příspěvek od marek76 »

Mig37 píše:
Mára_VR6 píše:To v každém případě, nemáte představu kolik to tak žere nádrží na 100km :?: :twisted:

Kolikpak takovej motor asi drží volnoběh? 400ot? :D 8O
Kolega má phaetona W12 a spotřeba je okolo 18 litrů. Počítám, že Touareg se stejným motorem bude tak od dvaceti nahoru.
Myslím, že to nebude taková hrůza. Hmotnost Touarega a Phaetona asi bude celkem podobná, navíc W12 můžeš častěji jen lechtat na plynovém pedálu.
Papírově udávají W12 v Touaregu spotřebu jen o půl litru vyšší než u V8, v reálu tipuji, že bych s W12 jezdil tak za 22 l LPG na 100 ve srovnání s 20 l u V8 teď

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg W12

Příspěvek od charlie77 »

LuboR5 píše:musím se s váma podělit o to co jsem zažil o víkendu je to trošku o něčem jiném ale auta co maj od 10 válců nahoru jsou brutalita na silnici , na jako by dálnici v Polsku sem se potkal se slovákem s Audi S8 V10 Lambo , prohodili jsme pár gest když jsme stáli na semaforu, ten zvuk na volnoběch budil velkej respekt a ten odpich byl jako bych já zůstal stát a přitom jsem jel naplno s Volvem XC90 benzin nějakých 220 koní. ten sound s jeho výfuků se za ním táhl jak od stíhačky a že jsem měl zapnuté radio a zatažená okna bylo uplně jedno prostě masakr kára. takhle nějak to vypadalo http://www.youtube.com/watch?v=-DIoowAJ ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak v S8 jsem uz nekolikrat jel a musim rict, ze to je neuveritelny zazitek.. Ne treba popisovat. Zvuk je nejkrasnejsi kolem 6000 ot./min.. A da se s tim jet uplne nenapadne, pak jen slapnes a lidi se otoci a hledaji super sports car :lol:

Mig37
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.12.2010 20:03

Re: Touareg W12

Příspěvek od Mig37 »

marek76 píše:
Mig37 píše: Kolega má phaetona W12 a spotřeba je okolo 18 litrů. Počítám, že Touareg se stejným motorem bude tak od dvaceti nahoru.
Myslím, že to nebude taková hrůza. Hmotnost Touarega a Phaetona asi bude celkem podobná, navíc W12 můžeš častěji jen lechtat na plynovém pedálu.
Papírově udávají W12 v Touaregu spotřebu jen o půl litru vyšší než u V8, v reálu tipuji, že bych s W12 jezdil tak za 22 l LPG na 100 ve srovnání s 20 l u V8 teď
jednou jsem ho řídil a byl jsem zvědavý na spotřebu. Dal jsem tempomat na 130 na dálnici a jel jako svatoušek. Pod 14 to nešlo - ale to bylo na palubním počítači, takže
v reálu o dva víc. Hmotnost je podobná, ale aerodynamika bude úplně jinde.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“