Brzdový asistent???

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
pstieber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2009 14:07

Brzdový asistent???

Příspěvek od pstieber »

Zdravim. Mam 2,5tdi a někdy po nastartování se mi na palubnim pc rozsvítí kontrolka regulace rychlosti při jízdě ze svahu. Motor vypnu a znova nastartuju a je to dobrý. Poraďte prosím někdo jak se to zapíná nebo vypíná. Žádný tlačítko jem na to nenašel a ani v manuálu to neni.... Díky

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od Mára_VR6 »

Co to je za kontrolku? Jak vypadá?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

pstieber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2009 14:07

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od pstieber »

Je to kontrolka na palubnim počítači a je to oranžový kolečko a uprostřed je auto nakloněný předkem dolu a je tam nápis breke control. Až se to zase objeví tak to vyfotim. A víš jak se zapíná ta kontrola rychlosti jízdy ze svahu??? Díky.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak takovou kontrolku nemám :( Ty máš nějakýho novějšího Touarega?
Taky by to mohl dělat velký pokles napětí při startu, schválně koukej kolik ti ukáže voltmetr na palubce. Všechna elektronika pracuje od 10V nahoru a pokud při startu hodně klesně napění, tak zblbne.
Předpokládám, že ti to dělá jen při uplně studeným motoru ráno a že to začalo dělat až teď když se ochladilo....
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od LuboR5 »

taky takovou kontrolku nemám :cry: .

pstieber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2009 14:07

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od pstieber »

Je to rok 2004. Napětí je při startu na 11. Dolejš se nedostane. Nevim jak dlouho to dělá, protože jsem ho koupil před měsícem... A víš jak se ta kontola rychlosti při jízdě ze svahu zapíná? Já jsem to v manuálu nenašel. Díky.

Uživatelský avatar
BackerYoung
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 16.07.2008 13:06
Bydliště: Jak kdy :-)

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od BackerYoung »

A co to dělá když se to rosvítí ? Přibržďuje automaticky podle toho v jakém jsi náklonu s autem ? I když tohle to asi nebude.

pstieber
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.11.2009 14:07

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od pstieber »

Myslim, že to nepřibržďuje. Svítí přitom ještě kontrolka ABS a kontrolka na poruchu brzd.

Uživatelský avatar
jirka.auto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 15.03.2009 21:00
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od jirka.auto »

too znaci chybu ,kdyz jsem byl naposledy na touareg srazu a sjizdel jsem kopec viz foto tak se to rozsvitilo ale nic dalsiho k tomu nesvitilo a po sjezdu z toho kopce to zhaslo.Ale udelalo to vzdy kdyz se to trozku rychleji rozjelo.
Přílohy
P1100751.JPG
P1100759.JPG
P1100708.JPG
P1100709.JPG
Jirka.auto

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od n_ox »

Je to kontrolka, která signalizuje dobržďování kol při jízdě z prudšího svahu. Při takým sjezdu bys neměl vůbec sahat na brzdu a o vše by se měla postarat elektronika .. Každopádně ale bohužel neporadím co s tím .. Jen Ti řeknu že na to nikde žádné tlačítko ani páčka není .. Hlídá si to elektronika .. Možná by s tím ale mohlo mít co dočinění čidlo na náklon auta .. Mám pocit že na sloupku u řidiče dole jsou dvě tlačítka .. Jsou asi jen na alarm při náklonu .. Ale zkus něco s tím .. Každopádně .. Nejsem z toho moc chytrej a čím víc přemýšlím .. Tím víc se do toho zamotávám :D Takže sorry .. Pokud mě něco napadne ozvu se :D
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od Mára_VR6 »

to tlačítko na B-sloupku je opravdu jen alarm, konkrétně ostraha interieru - pro případy, že odejdeš z auta a vevnitř chceš nechat čekat třeba krokodýla, tak aby nespouštěl alarm, zmáčkneš toto tlačítko :mrgreen:

Ten asistent, já bych šel třeba po gyro čidlech, pokud je to automatický, jako že jo, tak by mohlo nějaký z nich kecat.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od n_ox »

Mára_VR6 píše:to tlačítko na B-sloupku je opravdu jen alarm, konkrétně ostraha interieru - pro případy, že odejdeš z auta a vevnitř chceš nechat čekat třeba krokodýla, tak aby nespouštěl alarm, zmáčkneš toto tlačítko :mrgreen:

Ten asistent, já bych šel třeba po gyro čidlech, pokud je to automatický, jako že jo, tak by mohlo nějaký z nich kecat.
Buď nad nebo pod tím tlačítkem je druhý, a na něm je nakreslený auto jak jede z kopce .. To je taky jen na alarm?? ..
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od Mára_VR6 »

n_ox píše:
Mára_VR6 píše:to tlačítko na B-sloupku je opravdu jen alarm, konkrétně ostraha interieru - pro případy, že odejdeš z auta a vevnitř chceš nechat čekat třeba krokodýla, tak aby nespouštěl alarm, zmáčkneš toto tlačítko :mrgreen:

Ten asistent, já bych šel třeba po gyro čidlech, pokud je to automatický, jako že jo, tak by mohlo nějaký z nich kecat.
Buď nad nebo pod tím tlačítkem je druhý, a na něm je nakreslený auto jak jede z kopce .. To je taky jen na alarm?? ..
Aha, tak to nevím, já znám jenom to jedno tlačítko
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

nalim.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.11.2008 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od nalim.k »

jedno tlačítko je na vypínání čidel vnitřního prostoru a tím druhým se vypíná snímač sklonu auta ( proti odtahu ) :D

Uživatelský avatar
Jirka K.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 06.05.2010 14:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Brzdový asistent???

Příspěvek od Jirka K. »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli už někdo k tomu zjistil něco víc?
Já mam R5 2004 a z ničeho nic se mi to rozsvítilo taky...je to na maxidotu v místě kontrolky paliva - pokud se rozsvítí i palivo, tas svítí nahoře obě vedle sebe.
Auto bylo zahřáté - nestartoval jsem - prostě z ničeho nic se to objevilo. Při jízdě jsem nezaznamenal žádné problémy, ale z kopce jsem zrovna nejel :lol:
Po znovunastartování to už nesvítilo. Jinak nic jiného při tom nesvítí. Původně jsem si myslel, že tam taky tuhle kontrolku nemám :oops: je tam :(

Odpovědět

Zpět na „Touareg“