Porovnání ceny servisu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
marek76

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od marek76 »

zerling píše:Díky moc za odpověď. Konečně po dlouhé době něco přínosného, na co se dá odpovědět. Tedy když opominu, jak tu člověk s nickem kochta srovnával Touarega s opicí a jeho servis s nějakými banány a pod ním několik smajlíků, které zdůraznily.... vlastně ani nevím co zdůrazňovaly.

Co se týká LPG, tak nad tím jsem přemýšlel. Měl jsem Passata benzín a později i plyn. Ale pořád se to nějak *** prostě to každou chvíli zlobilo. Zhruba jednou do měsíce jsem jel do Toveře za Podivínským, kterej to pořád zkoušel opravit, ale nikdy se mu to nepodařilo. No a druhá věc co mi vadí je, že v kufru Touaregu, už tak není bůhví jak hodně místa a když tam budu mít rezervu, tak už tam asi nedám nic dalšího ?
Nebo vozíš jen takovou tu sadu na dojetí ? Ale to si zase neumím představit, kdybych třeba v Německu na dálnici v jednu ráno píchnul a pak nevím, zda se dá ujet s tou "nouzovkou" třeba 500km.

Prostě nad tím, zda jej koupit, pořád přemýšlím, ale po přečtení rozumných příspěvků, od Touarega opravdu odstupuiji.
Nicméně i taj si myslím, že tohle téma může hodně napovědět budoucím zájemců. Alespoň ví, co je může a asi i bude čekat.

Je pravda, že plyn se většinou v autě musí poladit, já to taky ze začátku v Touaregu řešil, jenže problém byl nakonec ve snímačích klepání motoru. Po jejich výměně to na plyn šlapalo bez problémů, plyn je prostě víc citlivý na stav palivového systému.
Já rezervu v autě nemám, je tam opravná dojezdová sada, místo rezervy byla druhá baterka kvůli nezávislému topení. Dojezdová sada není ideální, chci si výhledově koupit rezervu, kterou bych s sebou bral když pojedu do těžšího terénu.

Namísto baterky je toroid (baterky je přemístěná doprava) a mám o několik cm zvedlou (nově udělanou, ale i s polstrováním) podlahu. Bylo s tím dost drbání, ale když plánuješ mít auto 4 roky a najet 150-200 tis. km tak se to podle mě vyplatí. Já mám už všechny investice do LPG a spol. dávno zaplacené.

Hodně štěstí při rozhodování.

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Davwe »

Hitler se musí otáčet v hrobě nad tímhle lidovým vozidlem, jeho pořizovací ceně a provozním nákladům :lol: původní myšlenka Volkswagen byla velkoseriová výroba cenově dostupných vozů :lol:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Davwe píše:původní myšlenka Volkswagen byla velkoseriová výroba cenově dostupných vozů :lol:
A tohle je co? Touareg není kusová výroba, ale taky seriová. A cenově dostupný auto to je taky.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Davwe »

Mára_VR6 píše:
Davwe píše:původní myšlenka Volkswagen byla velkoseriová výroba cenově dostupných vozů :lol:
A tohle je co? Touareg není kusová výroba, ale taky seriová. A cenově dostupný auto to je taky.
nemyslim si ze to je cenove dostupny auto.... myslenka Hitlera pri polozeni prvniho kamenu tovarny VW byla vyrabet cenove dostupny auta pro vsechny...

marek76

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od marek76 »

Davwe píše:
Mára_VR6 píše: A tohle je co? Touareg není kusová výroba, ale taky seriová. A cenově dostupný auto to je taky.
nemyslim si ze to je cenove dostupny auto.... myslenka Hitlera pri polozeni prvniho kamenu tovarny VW byla vyrabet cenove dostupny auta pro vsechny...
Všichni nemůžou mít všechno, je jasné, že pro spoustu lidí je Touareg cenově nedostupný. Jinak to ani nebude. Přece nechceš kvalitou a výbavou srovnávat třeba Fabii a Touareg. Až nastanou chvíle, kdy u nás bude mít každý nárok na Touarega, tak já už dávno budu za humnama, protože to bude znamenat, že tady řádí soudruzi Paroubek, Filip se svými věrnými :-)

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od miskoos »

Preco sem tahas hitlera naozaj nechapem mohol by si si to odpustit. Dostupnost auta zalezi na sikovnosti toho co si ho kupi ak ma nech si kupi aj Q7 v12 tdi a je dostupne. V porovani s takym golfom je asi tak dvakrat taky drahy ale to auto je niekde inde, ako jazdnym komfortom priechodnostou bezpecnostou atd. Staci sa trochu poobzerat a da zohnat takmer vsetko cenovo dostupnej hranici. A dovolim si trvdit ze ma vyjde vymena oleja na to iste co vymena oleja niekde v autorizovanom servise pre skoda fabia 1,2. Spotreba je na take auto ok bezne sa da na dlhsie okresky 8-8,5 max bol nedavno v nemecku kde to bolo mierne cez 10 real spotreby a 500km rychlost medzi 160 a 200 podla tachacu. Keby si to chcel brat absolutne tak ani auto za 200000nie je dostupne vsetkym kedze tak 10%ludi v nasich statoch sa moze len snivat o tom. A maly detial hitler ratal s tym ze peniaze pre svojich jednoducho dostane z vojny je take jednoduche rozdavat nie z vlastneho vrecka.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

miskoos
moc hezky napsané, myslel jsem to taky tak, ale nechtělo se mi rozepisovat...
Když jsi mluvil o tom oleji, tak jsem před svátkama taky měnil a vyšlo mě to na 2300kč vč. filtru. A dával jsem samozřejmě Castrol EDGE 5W-30 LL3 :wink: A oleje jsem kupoval 10l.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od LuboR5 »

Mára_VR6 píše:miskoos
moc hezky napsané, myslel jsem to taky tak, ale nechtělo se mi rozepisovat...
Když jsi mluvil o tom oleji, tak jsem před svátkama taky měnil a vyšlo mě to na 2300kč vč. filtru. A dával jsem samozřejmě Castrol EDGE 5W-30 LL3 :wink: A oleje jsem kupoval 10l.
mě origo filtr 230 a olej 10l ten sám 3500kč ,takže si myslím taky dobrý.

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Davwe »

Kluci, vy jste me nepochopili. Ja to nemyslim nijak spatne, Touareg je super, vim co co stoji, nemam s tim zadnej problem a ani to nerovnam s fabii. Nikomu tu z vas nic nezavidim naopak. Osobne jsem jeste mladej na SUV a na auto tohoto typu po tricitce mam myslim si dobre naslapnuto. Nicmene, pokud vite i neco o historii, musi vam byt jasny, ze auto tohohle typu urcite nebyla puvodni myslenka. A Hitlera sem taham protoze jak mnozi z uzivatelu fora asi nevi, tak nebejt jeho, nejezdite ve VW :)

Tak se zbytecne nerozcilujte, Touareg je super :)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

LuboR5 píše:
Mára_VR6 píše:miskoos
moc hezky napsané, myslel jsem to taky tak, ale nechtělo se mi rozepisovat...
Když jsi mluvil o tom oleji, tak jsem před svátkama taky měnil a vyšlo mě to na 2300kč vč. filtru. A dával jsem samozřejmě Castrol EDGE 5W-30 LL3 :wink: A oleje jsem kupoval 10l.
mě origo filtr 230 a olej 10l ten sám 3500kč ,takže si myslím taky dobrý.
filtr je stejnej s Fabii TDI - já vím trošku potupa :mrgreen: , ale je to tak 8) :lol:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od standokan »

to není potupa nafta jako nafta :mrgreen:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Pavel II
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.11.2009 22:50
Bydliště: Okr.Rychnov nad Kněžnou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Pavel II »

Ahoj chlapi,
jsem novej co si splnil sen .Máme tuarega teď 2 roky na jeto 50 000km a zatím jsem měnil olej cca 10450,-Kč a žárovky 2x boční přísvit nebo jak se to nazívá ale cena 2 200,-Kč celkem. Teď jdu na druhou kontrolu tak uvidím.Pohon. hmoty nemůžeš počítat je to prostě láska jinak to nejde. Měl jsem passaty a to se nedá srovnat . Ja mám nejraději značku VW a za jinou bych neměnil .Zatím se mějte

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Čau Pavle, tě tady vítáme a poděl se s námi o fotky tvýho mazla :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Hodacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.12.2020 16:04

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Hodacek »

Kde jezdíte do dobrého servisu v Praze s touareqem? Jezdil jsem pravidelně do jednoho, kde se teď změnil majitel a stojí to tam za nic

Langer4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 21.01.2021 15:55

Re: Porovnání ceny servisu

Příspěvek od Langer4 »

V Praze je spousta servisů, kde se chovají slušně. Pro mě je důležité vždy to, abych dostal náhradní auto, protože ho používám k práci. Proto jsem začal jezdit do servisu, kde mají vždy několik náhradních aut a nikdy nebyl problém si tam půjčit druhé auto. Navíc se mi líbí, že když nestíhám, tak si pro auto i dojedou a dovezou mi to náhradní.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“