CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Je fakt, že nějakou kačku ten provoz stojí a v servisech, zvlášť těch autorizovaných k tomu přistupujou stylem - když máš na opici, tak máš i na banány - a podle toho stojí servis a origo náhradní díly.
Ale to svezení!!!! To je paráda! :good:
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Satas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Satas »

breh píše:Vzduchový podvozek není jen o terénu,ale celjo ě posouvá auto o level dál i na normálni cestě.
U 3.0 tdi v jakémkoliv koncernovém autě počítej s výměnou rozvodových řetězu a viřivých klapek při 220-250tkm.
Viřive klapky jsou v pohodě ,na rozvody musi motor s převodovkou ven.
Dále je to olej v převodovkovém systemu automatu.
Nikoliv převodovka ven.....Touareg Cayenne Q7 vyndavam pouze agregát.
Přílohy
5760605b5257b732db770200.jpg

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Satas píše:
breh píše:Vzduchový podvozek není jen o terénu,ale celjo ě posouvá auto o level dál i na normálni cestě.
U 3.0 tdi v jakémkoliv koncernovém autě počítej s výměnou rozvodových řetězu a viřivých klapek při 220-250tkm.
Viřive klapky jsou v pohodě ,na rozvody musi motor s převodovkou ven.
Dále je to olej v převodovkovém systemu automatu.
Nikoliv převodovka ven.....Touareg Cayenne Q7 vyndavam pouze agregát.
:good: Dobrý! Takže předkem motor ven... A co převodovka? Nemusí se nějak podložit apod?

Mě to mehanik vyndával taky s převodovkou v kuse a pak na stole to rozpojil teprv.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Filka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.08.2017 07:00

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Filka »

Ahojte, prosim vas o vas nazor....
Chci si koupi Touarega a chtel bych od vas radu nez udelam nejakou hloupost.
Urcite bych auto jel kupovat s nekym kdo se v techto autech vyzna.
Co na nej rikate?

https://m.sauto.cz/detail?sort=0&bodyTy ... l=0&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

z fotek v tomhle rozlišení stav nepoznaš.
O max výbavě si tendle kus muže jen nechat zdát.
Exteriér je opravdu max. výbava,ale interiér je nepochopitelná socka.Nechapu jak to mohl někdo dobrovolně takhle namíchat.

Filka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.08.2017 07:00

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Filka »

Taky jsem si rikal ze ten interier nebude zrovna ve full vybave....
A pokud by auto bylo jinak v poradku, tak co rikas na cenu za tuhle vybavu a stav km?

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

Takhle z fotek za mně vůbec nic.
Auto se kupuje naživo.
Vzhledem k tomu že je to dovoz a z bazaru,tak údaje na internetu a z STK prakticky nejsou,takže vzít Win kód,zajet do VW servisu a při opravdovém zajmu si nechat vyjet historii,todle nemusí byt zadarmo.Dovoz z De už dávno není jistý,kšeftmanu s tmavou pleti je tam víc než germanu,pokud to není koupě civila od civila.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Za mě ne. V tom autě nic není... Sesle manual, fofr klacek manual, displey z Passata nebo v čem to bývalo, bez vzduchu, obyč. radio atd...
Za hodně peněz málo muziky
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

JanoB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 12.07.2017 21:42

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od JanoB »

Po delší době zdravím. Sepíšu pár dojmů jako nový majitel, hodně mi tohle fórum při výběru pomohlo, tak třeba to pomůže taky někomu.
U mě situace dopadla tak, že mi místní Michal prodal svého Turka, na všem jsme se domluvili a už si skoro měsíc jezdím. Tímto Michala zdravím (zase Tě poinformuju:). Nakonec cena byla oproti mému původnímu rozpočtu vyšší, ale asi není čeho litovat, auto až na pár blbinek šlape jak víno. Motorová volba dle mě není vůbec volitelná - prostě 3,0 naprosto jasně, 2,5 bych nechtěl:) I tak určitě pojedeme na čip, ani ne tak kvúli absenci výkonu, spíš aktuální zrychlení při předjíždění by sneslo víc, takže na čip se chystám. Když shrnu dojmy a pojmy po měsíci ježdění - přechod ze SUpB2 popřípadě OCT na Turka - vyšší posez super, pocit bezpečí a komfortu super, jízda po dálnici super. Věci na které si musím zvyknout - pomalejší rozjezd, delší brzdná dráha - logické věci dle velikosti/hmotnosti vozu, jen prostě nezvyk. Spotřeba - nejezdím předpisově dlouhodobá 10,8. Celkově se s Turkem jezdí jinak než s čím sem jezdil doteď , je to jinej styl jízdy je to plynulejší, není to takové "létání" na které jsem byl předtím zvyknutý. Oproti předchozím vozům jsou náklady na tankování zhruba dvojnásob, nádrž mám na týden, jezdím dost, tankuju při cca. 650km. Náklady na pojištění - pokud bych měl ve svém věku 30 let auto pojistit komplet včetně havarijky, krádeže vandalismu + ručení byl bych zhruba na 35 -40 000,- cena při nula bonusu, bydlení ve velkém městě a "kritickm" věku. Povinné ručení samotné cca 7,5. Jezdím 12 let bez nehod jak auto tak moto- TUK TUK. Nádrž mě stojí zhruba 2200,- to jsou moje reálné náklady jen abych se rozjel. Michal jezdil za míň, čemuž věřím, je to hlavně o řidiči a jeho noze:) Co mě překvapilo je velikost kufru, vzhledem k velikosti auta jsem pocitově čekal větší. Kočárek se vejde v pohodě. Vzduchový podvozek - paráda, i když u mě to asi zkreslují 20 kola, ale je to dobrá sranda si moct přifouknout a nebát se dojet někam relativně mimo cesty - berte v úvozovkách. Offroud režim u mě asi nikdy nebude, ale to jsem věděl. Výbava auta je super, kromě hlídání pruhu a elektrických sesel tam je asi opravdu vše - oceňuji využívám a paráda. Takže celkově spokojenost to co jsem čekal to mám, jednoznačně u toho platí, že to je auto, které nestálo nové jak Dačia takže si svoje vezme. Každej nově kupující musí zvážit příjmy a za kolik jezdil do teď, aby se na to auta pak jen nedíval a pokud se o něj bude starat, tak si tu jízdu užije. Já se pořád každé ráno těším na cestu do práce:) A rozhodně auto dbá i o můj pohyb, raději si zaparkuju na parkovišti dál od vchodu, kde nikdo moc nestojí aby mi to někdo neodřel:)

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od michal29 »

Ahoj, to je dost, že ses taly ozval :-) dik za recenzi a at ti to jezdi bez poruch :-)

Petr007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.11.2017 18:53

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Petr007 »

Ahoj, již několik měsíců čtu veškeré recenze, testy ojetin (snad to auto není tak špatné jak všude o něm píší že je to past jen na peníze a věčně stojí po najetí 20 000km - klapky v saní, měchy atd.) a fora na toto auto, do Tuarega jsem se zamiloval a teď jsem si jednoho vyhlédl v německu kam se chystám pro něj jet. Uvažoval jsem i o BMW X5, které mě všichni více doporučovali či Volvo XC 60 (vím že je menší, ale XC90 je pro mě hnus) ale zkrátka jsem si umanul Tuarega. Tuarega jsem vybral jednoznačně manuál (automat nechci) a motor 3.0TDi V6 i když jsem původně chtěl R5, zdálo se mě že by mohl být levnější servis, když u výměny rozvodu u V6 musí motor ven. Výměnu rozvodů u 3.0 TDI V6 uvádí každý něco jiného, někdo píše že ve 200 000km jiný zase 400 000km, vyhlédl jsem si jednoho konga a ten má najeto 280 000km.
Chci se tedy zeptat:
1, kdo z Vás tu měnil rozvody u V6 v kolika km a kolik stála výměna i s prací, uvažuji totiž o preventivní výměně, než aby se motor odporoučel.
2, zná někdo v okolí Brna nějakého mechanika který to svedl
3, byl by případně někdo z Vás ochotný zajet pro toho Touarega do německa s mnou (kdo se alespoň trochu vyzná v 3.0 TDi V6) ten den mu samozřejmě zaplatím, již jsem zde jednoho uživatele oslovil v SZ
Předem díky za radu

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Mel jsem stejne dilema - X5, XC60, Touareg. Postupne jsem vyloucil BMW, neumim si zvyknout na tu stredovou cast, u tech starsich X5. Pak jsem vyloucil XC60 - nebyl jsem ochoten dat 350tKc za ojetinu a zustal Touareg. Ale nebylo nic k mani, tak jsem vzal jeste v potaz A6 Allroada. A kdyz uz jsem se chystal na jednu A6 podivat, tak se objevil na prodej jeden Touareg kousek ode mne a bylo jasno.
Nicmene na tve dotazy ohledne rozvodu. Ja jsem je uz nechaval delat v cca 250tKm. Ze zacatku zarachtaly jen po startu, posleze byly vic a vic slyset i pri volnobehu. Vymena vysla na nejakych 35tKc. Delal mi to pan Jan Kohut z Nebor u Trince - jeden ze dvou lidi, ktere necham na Turka sahnout. Druhy je tady kamarad Brehowicz, ktery mi i pana Kohuta doporucil. A muzu rict, opravdu to je pan mechanik Kohut!
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Petr007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.11.2017 18:53

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Petr007 »

díky za radu, potěšila mě ta cena, 35tKč původně mě strašili s cenou okolo 50tKč (materiál + práce). S výběrem máš pravdu, je jich velmi málo, chci navíc manuál a těch je minimum :( a když touarega, tak s výbavou, mám vyhlédnutého konga, má plnou výbavu, měchy (snad s nima nebude problém, někdo je chválí, jiny ne). Původně jsem chtěl modrého, ale takového jsem nenašel, tak jedu pro černého, v záloze mám ještě stříbrného (také konga). Jen jsem nesehnal nikoho kdo to servisuje a jel by se podívat se mnou, tak pojedu asi sám a rysknu to.
Ještě jednou díky za radu.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od rfarsky »

Ahoj
Tak jsem to tu přelouskal,ale moc mi to nepomohlo. Koukám na Q7 , Tuareg , IX55. Tuarega r.v. 2011,2012 motor 180kw. Ale moc informací jsem se se tu o tom nedozvěděl.Co motor a automatická převodovka jak jsou na tom se spolehlivostí a celkově jak je na tom auto elektronické stránce.Má ho tu někdo.Díky za postřehy.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Za me, bych nad korejcem neuvazoval.
U Q7 je to takove hodne zvlastni s vybavou. Tam bylo strasne moc priplatkove vybavy a nekdy to poskladani teda stoji za to. Je treba hledat a hledat a hledat. A pak zalezi na tom, jakou bys chtel motorizaci - vetsina nafty mela jeste 6st prevodovku v roce 2011, 2012. Kdezto dvojkovy Turek ma kazdy 8st prevodovku.
Oni jsou ty dve SUV, jakoze Q7 a Turek dost provazane. Mnoho dilu spolecnych, vcetne motoru atd... Do Q7 treba po faceliftu davali 4.2 V8 240kW, ale melo to nejake detske nemoci, tak ho po cca dvou letech prepracovali na 250kW. A do Turka davali uz rovnou jen tu 250kW verzi - vetsinou spojenou se zajimavou vybavou. Je potreba pocitat ruzne recenze, testy atd a sam uvidis co te zaujme.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Odpovědět

Zpět na „Touareg“