CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od spagre »

Ahoj pánové a dámy,
Sice až příští rok se ho chystám koupit, ale už nyní jsem z něj pošanknutý a čtu a čtu a koukám, co kde jde.
Co si můžu dovolit:
Předpokládám investici do vozidla 400-550 k. Plus případná doprava z ciziny a vyřízení náležitostí.
Na co ho chceme:
Jednoznačně bezpečí, luxusní jízdu, sílu při předjíždění. Jezdit budeme na dovolenou, za rodinu atd. Předpokládaný nájezd cca pouhopouhých 5000 km ročně. Na ostatní cesty mám felinu a pašíka.
Jak jezdíme:
Většinou pomalu. Vždy bezpečně, pač riskovat životy mých třech ženských kvůli pár minutám je kravina. Je mi sice „jen“ 34, ale už jsem se trochu vybláznil s pašou (2004) čiplým na nějakých 122 kw od SGS zde z fóra a už nemám tu potřebu riskovat, natož s rodinou. Takže pohoda, určitě předjíždět pomalé šunky, ale vždy bezpečně!
Jakou výbavu:
Samozřejmostí co nejvíce pytlů a pomocných systémů. Určitě vzduchový podvozek, jak kvůli komfortu, co čtu, tak kvůli možnosti zvednout káru, když pojedu na plantáže. Určitě paměť sedaček, pač už v pašoj, kde máme jen páku a dvě kolečka na sedačce, člověk dělá vždy chybné kompromisy při střídání se ženou  Dveře kufru na tlačítko - skvělé. A tažné také. Ostatní nesmysle vítané.
Jaký motor:
Bohužel rozumím jen těm elektrickým a to ještě jen těm ovládaným na dálku.
Protože budu jezdit prd km ročně, asi bych neřešil spotřebu, tedy krom W12  2,5 litr TDI jest, co jsem četl na kopr a ten dvojnásobný 5ti litr je jen jeho dvojnásobným problémem! Mám to brát v úvahu i pro můj minimální nájezd km ročně? Asi určitě záleží na jeho stavu.
Co benzín? 3,6 s 206 kw mne neláká. To spíš 4,2 s 257 kw. Jak jezdí, kolik žere při klidné jízdě? Ani ve vláknu o spotřebě jsem toho moc nenašel. Do plynu bych TU hodil možná až tak po pár letech, kdyby byl na práci, ale nyní bych rád třeba zaparkoval někde v garáži.
Nejideálnější se zdá 3.0 TDI s 176 kw. Ale jak to, že je jen o pár desetin sek. Pomalejší, než benál 4.2 z 0-100 km/h? Díky hmotnosti a krouťáku? Jak je to třeba při předjíždění v rychlosti 85 km/h? Myslím, že ten benál by měl určitě lepší výbavu, ale ta by mohla být součástí i té nafty, že?
K servisu:
Využívat budu určitě bývalého souseda, co je skvělý motorář a maká i ve VW. Každopádně nebudu váhat obrátit se zde na vás profíky. Ale určitě nebudu jezdit s 5-6ti letým autem pravidelně do koncernového servisu, pač to je jen díra na prachy V pašoj si měním olej sám))) Auto plánuji mít alespoň na 5-6 let ježdění s rodinou a pak třeba v tom plynu ještě další roky na práci, takže nějaká servisní kniha pro další prodej už nebude nutností.
Dotazy:
Je zde na fóru někdo profláknutý, kdo tahá solidní vozy ze zahraničí? U nás bohužel ničemu nevěřím, i když rodiče v aaa koupili fusionka s najetými 50k a vysavač, jak mu říkám saje jako blázen a bez problému
Šlo by někde na Pardubicku poprosit někoho z vás, kdo by mi túáčko ukázal osobně? Přeci jen jsem ho viděl jen na parkingách a na monitoru. Samo, že uhradím náklady na případné svezení. Ale šáhnout si jen na dveře by mohlo státi se i onanií)))
A konečně:
Mám v roce 2016 radši koupit druhou verzi, byť ne s takovou výbavou, jako nabízí rok 2009 v 4.2. benálu? Je to opravdu o tolik lepší, jak čtu?
Díkec, Petr z holic
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

I když jsi psal, že ne, tak W12 :yahoo:
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Sintom »

Ahoj naskytla si mi koupě tohohle Touarega: http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

Rok 2004, 2,5 nafta 2007 dovoz ze SRN, 205.000 najeto, automat, vzduch, vše v elektrice, cebie. v ČR druhý majitel

Dal jsem delší projížďku a pořádně auto prolezl.
2,5 je prostě lemra, na závodění to rozhodně není, snad by pomohl chip ? Do 80 Km/h se to rozjíždělo i na sport a nohu na zemi děsně pomalu, od 80-130 už to bylo znát líp. Za studena převodovka řadila s drobným spožděním a maličko houpala bylo prostě znát že řadí, za tepla už nebylo vůbec poznat že řadí, kdybych nekouknul na budíky tak to ani nevím. Redukce uzávěrky vše funkční. Motor velice klidný chod, při volnoběhu drobně vrtelo autem, chtělo by to nepatrně hnout s otáčkama jde to ? auto chytlo okamžitě, takže nafta nikde nepadá a baterka drží (5 stupnů nad nulou) (auto tam stálo 4 dny bez jízdy) i vzduch držel. Podvozek jsem dal 3x na min-max makal krásně při posledním pokusu už se zvedal téměř minutu a psalo to něco jako že není tlak, ale to tipuju, že už jsem vyprázdnil zásobníky a nestíhal kompresor je to normální ?
Auto se řídí trochu jak autobus, bylo strašně znát jak je to těžký at jsem dal jakýkoliv styl podvozku (mimochodem všechny mě přišli stejný) prostě to v zatáčkách nebylo příjemný jako u klasickýho auta. Je to normální ? Nebo je něco špatně třeba stbilizátory nebo tak ? Jinak řízení přesný žádný vůle. Vše makalo jak má, jediné co nefunguje je výška sedaček. u řidiče jede motor, ale nic se neděje, u spolujezdce nejede ani motor. Řešil to už někdo ? jinak vše maká. Na předním skle ďubka cca pod 1 cm přibližne u zrcátka, Kola ošklivý 17, total jetý letnáky + sada zimních ty docela jsou takže ty bych pak dal na tyhle kola a koupil sadu použitých disku a nové letní (odhaduju celek do 20.tis ?) Motor naprosto čistěj, olej nesmrděl, chladící kapalina čistá bez smradu teplotu to drželo, klimatizace makala, podvozek naprosto mírná koroze a drobné stopy oleje u převodovky a zadního difu. Střešní nosiče i se dvěma klíčkama, jinak dva klíče k autu (+ jakýsi plastový kčemu to je ?)
Prostě si myslím, že na daný rok a počet km je v dobrém stavu. Šli by jste do toho ? (ne 300 na lepší nemám :) Popřípadě na co s emám ještě zaměřit při průzkumu ?

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Sintom »

Halooooo halooooo, nějakou reakci prosíííím.

Petrkromeriz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.10.2014 11:40
Bydliště: Kroměříž

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Petrkromeriz »

Ahoj,
jen tak tu pokukuju..
Já osobně mám 3,2 v6, koupil jsem ho po té co jsem se svezl ve 2,5 sazákovy.
Když naftu jedině 3,0 nebo 4,2 :)
Ta 2,5 r !5! tě bude po měsíci hezky štvát ;)
A mám taky tiptronik a i když mi to stálo o vánocích týden venku s řazením u 250 tis km nemám problém.
Ta cebie bude jen od doby co je cz tak když to dotáhli tak to mělo beztak víc než to má ted :)
Jo a 200tis km hmm to je tak pomalu nachytaný na vstřiky a čerpadlo :)

A čipovat auto který má 205tis (třeba i 405 tis :)) no do toho bych nešel....
Jo a plastovej klíček je plnohodnotnej klíč na uschování třeba do peněženky ;) ale nesmíš ho dát nějakýmu tupcovi v zámečnictví aby ti podle něj udělal kopii :good:

Kompresor běží průběžně a o tlaku mi to nikdy nic nepsalo... mám kompresor po repasu. Před tím většinou nebylo vzduchu.

Samozdřejmě je na každém co koupí :)
Já kdybych mohl vrátit čas tak bych šel do 4,2 zippo :)

driverD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.10.2007 09:46

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od driverD »

Ahoj pánové.
Tak už také hledám svého Touarega.
Váhám nad 2,5 R5-Kdo je máte,máte s nimi takové problémy,jako je 2,5TDI opředeno pověstmi špatnými,nebo je to o chování řidiče k motoru??? Ano 3,0 je 3,0 / ale snad to není takový rozdíl..
Co mám od těchto vozů očekávat,krom spotřeby paliva? :-) Líbil by se mi vzducháč ale bojím se poruchovosti.
Chtěl bych ho v automatu to k tomuto vozu prostě patří ale co s automatem nad 230 000 km ?? :-)
Podle čeho mám najít toho mého správného?? :-)

Pomalu deset let jezdím jen pasaty,a ty jen jezdí :-) Mám čekat to samé,nebo jen řešení poruch?

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

Projel jsi poctivě předcházejícich 15 stran tohoto vlákna?
Asi je tu vše.No a pak doporučím projet galerku,kde jsou fandové co si auto užívaji.

driverD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.10.2007 09:46

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od driverD »

Přečetl :D ..

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od breh »

Tak teď už víš asi všechno.
Motory se serou všechny ,když se sere naně.
Long live interval nebo dokonce jeho překračování je doslova mor pro motor.
Kluci co dělaji oleje by mohli vyprávět jaký tér někdy z auta teče.
Nevybereš si,R5 je citlivý na olej,V6-8 benzín má náchylné řetězy,V6 nafta zas vířivé klapky a cr vstřiky.
K výkonu,za mně už jsem to tu popisoval,aleje asi fakt že mužou být ve výkonových prubězích ruznych variant R5.Pro mně je muj BAC 150kW raketa.

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od VOVKA.P »

Ahoj. Jsem tady uplne novy :-) a hned bych se chtel na neco zeptat - už dlouho přemyšlim o Touaregovi (na vzduchu) a chtel jsem 2005-2007 3.0 tdi 165 kw ale ted mi nabizej 2008 3.0 tdi 176 kw v manualu,tak se chci zeptat jestli je nejak velky rozdil mezi Turkem 1 - 165kw a Turkem 2 - 176 kw. Je mi jasny že je tam rozdil v 11 kw ale mne zajima spiš vše ostatni,třeba už druha generace ma vychytany chyby prvni a nebo ma nejake nove?
Dekuji za info
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Jj, mezi neface a face je velky rozdil. Bylo vymeneno cca. 1300 soucastek, ma to ruzne drobne vychytavky, motor je stejny, teda krom +11kW. Pokud mas moznost, tak ber face. Nicmene, jak je to tu jiz milionkrat napsano - vzdy zalezi na individualnim stavu toho ktereho vozu a na peci predchoziho majitele...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Na co si dát pozor při koupi ojetého turka 2.5 tdi ? rok 2004/2005

Příspěvek od parek4u »

Zdravím všechny,
od pondělka budu jezdit po bazarech, vybírat a prohlížet Turky, jde mi vyloženě o 2004/2005 s 2.5 tdi, nejlépe automat a vzduch podvozek ale není podmínkou. Chci ze zeptat na co si dát pozor a co pořádně prohlídnout, popřípadě otestovat ?

Samozřejmě až vyberu pořádný kus tak sebou vezmu i mechanika at to prohlídne důkladně ale před tím bych to rád prošel sám.

Cena by měla být do 200 000 Kč, takže poček najetých kilometrů bude docela vysoký, typuju také do 200 tis.

Díky moc za rady
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Na co si dát pozor při koupi ojetého turka 2.5 tdi ? rok 2004/2005

Příspěvek od texo »

A proč 2.5? Já osobně bych připlatil a sháněl 3.0TDI, je to motor o generaci dál.

U tohoto typu auta a stáří 10 let bych viděl průměrný nájezd 300-400tis.

Uživatelský avatar
parek4u
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 06.09.2013 13:00
Bydliště: Vsetín

Re: Na co si dát pozor při koupi ojetého turka 2.5 tdi ? rok 2004/2005

Příspěvek od parek4u »

Díky za odpověd,
přečetl jsem kupu článků a zkušeností a podle toho soudím že 2.5 je spolehlivější, a má nižší spotřebu. Pokud tomu tak není nebráním se ani 3.0

Logickým výpočetm těch 300 - 400 sedí ale s takovým nájezdem jsem v nabídce viděl snad jen dva vozi. v tom případě by muselo být 98% vozů stočených, což možné je ale řekl byhc že ne reálné. Každopádně to uvidím jakmile začnu obcházet bazary.

Šlo mi především o to na co se mrknout jako první u těchto ojetin.
VW Touareg V6 - 176KW - 3.0 2008<- VW Passat 3B5 1.9 TDI <- VW Polo 1.4 benzín

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Na co si dát pozor při koupi ojetého turka 2.5 tdi ? rok 2004/2005

Příspěvek od yessmen »

Je to právě přesně opačně než si myslíš no...
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Odpovědět

Zpět na „Touareg“