CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

No, podle výpisu to vypadá, že se ztrácela voda. Odešlo těsnění pod hlavou, tak se provedla výměna těsnění, hlava se zkontrolovala, srovnala, odtlakovala. Akorát ty hydra a šálky, to tak, jako aby to špatně mazalo....
Pumpa bývá u R5 problém co jsem se tak dočet...
Ostatní spíš ti řeknou majitelé R5, jestli se dá spojka, ramena atd... považovat za běžné opotřebení nebo tomu dával někdo za uši.
Spíš by mě zajímal ten lak střechy a to poškození z Cebie - aby to nebylo po nějakém vážném crashi.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Kende
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 23.01.2016 10:49

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Kende »

Dobrý den, chci si koupit Tuarega 5.0 TDI V10 rv 2007 máte stímto motorem nějaké zkušenosti???

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od tom.ik »

Zdravím,chtěl bych se zeptat na názor kolik dolivate oleje u R5 2,5 Tdi na 10000km?Mám možnost koupit turka teto motorizace,ale majitelka mi říkala že doliva tak 1 až dva litry na 10tis km....je to normální??Případně na co bych se měl zaměřit při kontrole?Už jsem tady našel postřehy že se objevuje nafta v oleji,přičinu jsem se dočetl,ale o zvyšene spotřebě oleje jsem nic nenašel,nebo třeba přehlednul.....myslel jsem turbo ko,ale nijak to nehulí a turbo taha si myslím dobře.Diky za nějaký postřeh..
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Nemám 2.5, takže netuším kolik je spotřeba oleje v normě, ale 2litry na 10000km se mi zdá moc...

U turba bys to poznal, kdybys sundal vzduchové hadice. Pak je ještě možnost těsnění pod hlavou popř. že to žere olej spodem. Nafta do oleje se ti dostane při špatném těsnění na vstřikování.

Tam asi bez větší či menší rozborky ten únik jen tak nezjistíš.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od tom.ik »

taky se mi to zda moc,ale jeden mechoš mi říkal,že je to normalni u pd.....byvala alhambra mi brala skoro litr ,no necely na 10 tis a emise,turbo vše ok tak nevím,třeba tady pisne ještě někdo co ma 2,5 jestli dolevaji nebo ne.. diky.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od PavelSv »

Čau moje byvala 2.5 brala dle stylu jizdy taky cca okolo 1l 10tis km

Frimmy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 26.06.2013 18:43

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Frimmy »

Ahoj mám zájem o tohoto Touarega v LPG , máte někdo nějaké rady nebo zkušenosti s touto motorizaci ? Dík

http://auto.bazos.cz/inzerat/58820560/V ... 32-lpg.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od tom.ik »

Tak jsem si před koupi pujčil turka domu na tři dny a zjištuji zavady,nejde ukazatel teploty,rozsvitila se kontrolka brzd,airbag už svitil když jsem auto bral a ted když jsem se byl projet koukam na betonu u lp kola loužička,nejspiš olej podle hmatu a nejspíš z řízeni to je asi už hodně poruch najednou,cena ma byt 120 tis kč,šli by jste dotoho?R5 2,5 tdi automat najeto 290 tis km.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od LUKHA »

Frimmy píše:Ahoj mám zájem o tohoto Touarega v LPG , máte někdo nějaké rady nebo zkušenosti s touto motorizaci ? Dík

http://auto.bazos.cz/inzerat/58820560/V ... 32-lpg.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Ahoj, osobne bych do teto motorizace nesel. Za me rikam, ze to nejede a zere jak prokopnute a to ja jezdim s v10, ale je fakt, že ten plyn zo trochu vynahradí. Nez 3.2 v6 bych radeji uz bral r5 + chip (pokud uvazovat o mensich motorizacich). Dalsi vec je, ze je bez vzduchu, to pro me neni Touareg ;-)...
To je za me z hlediska jiznich vlastnosti a vlastnosti auta obecne, co se tyce servisovani teto motorizace zkusenosti nemam, delalo se na tom abs a nejake dalsi veci, ale to se muze prihodit na kazdem...

Odesláno z mého SM-G850F pomocí Tapatalk
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

mafioso91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.06.2016 09:33

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od mafioso91 »

Zdravim chlapy.premyslim do budoucna o touaregovi a nevim ktera motorizace je podle vas nejvic vhodna.Jezdim denne celkem 70km po dalnici.pracuju v DE a bydlim i zaroven pracuju hned u vyjezdu z dalnice.Po Prdelkach a mestech jedu pouze kdyz jedu do cech coz je 2x za mesic...Zkratka me zajima kterej motor.Z dieselu mam strach(turba,vstriky,klapky...)prioritou je pro me -nejezdit kazdej mesic do servisu.Mam a6 v benzinu a prumer mam 11-1l na 100 a kdybych mel jezdit treba za 15 tak by mi to asi ani nevadilo.Pisu to hlavne proto,ze nejvetsi chvalu jsem zati docetl na 4.2 benzin.Ted chci slyset nazory a zkusenosti vas jako uzivatelu.myslite ze treba ten 3.0 tdi 165kw je pro me lepsi volbou nez ten 8mi valec?(myslimkvuli tem kilometrum co jezdim do prace-rocne je to cca30000)Chtel bych rok 04,05...3.2 benzin prej nejede a navic jsou tam retezy.Pokud dobre vim tak ta 4.2 ma jeste starej dobrej remen.Taky jsem premyslel o 5.0 tdi ale tam jsem taky moc chvalu neslysel.Pri kazdy prkotine musi prej motor ven a malo kdo to udela.Potrebuju hlavne spolehlivost a silu(jezdim jako prase).Dalsi vec jsou mechy.Jsou u vw lepsi nez u prvnich audi allroadech?nebo se to taky sype?Diky.kdyz me jeste neco napadne,zeptam se.Jinak auto bych kupoval v De se serviskou a jasnym puvodem s max.200000km.Daji se tu najit pekny kousky...

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

Pokud ti nevadi spotreba, tak 4.2 V8 ve verzi 257kW je jasna volba.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

TomVanLie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.02.2012 19:24

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od TomVanLie »

Zdravím klubáky, nechci zakládat nové téma, tak proto píšu sem. Chci si pořídit Touarega, jsem v podstatě rozhodnut pro R5, vzduch, automat. Neumím si bez automatu a vzduchu Touarega představit, ale to je jen můj názor. Každopádně píšu ohledně motoru. Nejsem závodník, hledám pohodlné svezení spíše okresky, příležitostně dálnice. Cením si vysokého podvozku a pohonu 4x4. Preferuji spotřebu. Zaujal mě R5, podle mě přesně to co potřebuji. Ceny na bazarech jsou vcelku přívětivé, avšak co mě trochu znervózňuje, je fakt, že s tímto motorem má snad každý problém. Je to tak? Tady na clubu se každé desáté téma týká problému s R5... Na youtube jsem našel nespočet videjí opravy R5 na Touaregovi - prasklá klika, vyjetá vačka, ošoupaný rozvodový kola, popraskanej blok motoru.. To nejsou uplně malé závady, proto by mě zjímal Váš názor, jak je na tom R5 opravdu s poruchovostí? Pokud budu vyměňovat (a hlavně minulý majitel) pravidelně vodní pumpu, olej (podle specifikace) a všechny náležitosti, opravdu mě čeká řešení takových problémů? Nebo si za to můžou uživatelé těchto aut sami, že něco zanedbali?

Děkuji za jakoukoli odpověď.
VW Passat Variant B5 1.9 TDI AFN 81kW kombi
VW Passat B5.5 1.8T 110kW automat
VW Passat Variant B5.5 Highline 2.8 V6 30V 4motion Chrom paket

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od Peterka72 »

8) A proč né 3.0 TDI V6 ? Nepíši to proto že ho mám ale když nechceš jít do benzínu , tak v naftě je třílitr idealníní volba . O proti 2.5 TDI , lepší výkon , krouťák i ta spotřeba je skoro stejná ? :wink:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od bauer »

R5 není špatný motor, má své specifika (to asi více méně každý motor) ale pokud se budeš starat resp. budeš mít 100% jistotu, že předchozí majitel se staral, tak není důvod se ho bát. Není to tak, že z principu musí být každá R5 na h***o, jen to chce si správně vybrat...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

TomVanLie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 15.02.2012 19:24

Re: CHCI TOUAREGA, CELÝ SI TO PŘEČTU !!!

Příspěvek od TomVanLie »

Zdravím, díky za vaše odpovědi. V6 jsem vyřadil z výběru proto, protože 165kW nikdo nedoporučuje a verze 176kW se prodává neskutečně draho. Navíc i 165kW jsou na bazarech drahé. Prodejci si jich cení a proto slušené kousky jsou 250-300t. Kdežto R5 jsem viděl už kolem 170t zajímavé. Jinak, mám Passata 2.8 V6 a dost jsem si zaplatil za servis tím, že to jsou dvě hlavy a v podstatě všechno se řeší dvakrát.. Takže z V6 jsem trochu vyléčenej. R5 je pro mě ideální volba ale asi to chce opravdu velmi dobře vybírat.

Do kolika kilometrů nájezdu byste ještě Touarega dnes vzali?
VW Passat Variant B5 1.9 TDI AFN 81kW kombi
VW Passat B5.5 1.8T 110kW automat
VW Passat Variant B5.5 Highline 2.8 V6 30V 4motion Chrom paket

Odpovědět

Zpět na „Touareg“