Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
ZED_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.04.2010 20:56

Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií

Příspěvek od ZED_CZ »

Měl bych dotaz jestli někdo ví jak vyřešit můj dlouhodobý problém. Na Touaregu jsme vyměnil originální autorádio za 2 DIN Kenwood a příjem rádia je oproti origoš rádiu ale i oproti stejným rádiům v jiných autech nesrovnatelně horší. Kenwood je sice jen jednotuner ale i tak chytá velmi, velmi špatně. Měl jsem tam samozřejmě i anténní zesilovač, zkoušel jsem jak něco takového
http://www.audioves.cz/CarAudio/CarAudi ... g1880.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tak i podobnou verzi jen s jednou anténou , zkoušel jsem to i jen tak bez zesilovače /to šlo nejhůř/ a příjem hodně,hodně špatný.
Pak jsem zjistil že vzadu pod střechou je origoš nějaký anténní zesilovač přes který jdou obě antény /tak mi to asi šlo přes 2 zesilovače/, takže jsem ten originál zesilovač úplně odpojil a místo něj tam dal ten
http://www.audioves.cz/CarAudio/CarAudi ... g1880.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Příjem je už o chlup lepší, porád je to ale hodně špatné, řekl bych tak 40% běžného příjmu nějaké obyčejné neoriginální šunky v běžném autě.
Podezříval jsem špatné autorádio ale tím to není.
Dnes jsem ještě zkusil poslední pokus - od známého jsem si půjčil nový Pioneer , zapojil jsem ho jen tak /mimo okruh auta/ na motobaterii + nějaký repráček a jako anténu jsem zapojil anténu kterou běžně vedu do Kenwooda.
A příjem hodně špatný - třeba i frekvence 87,6 která u nás ještě trochu hraje byla hluchá a jen v ní něco lupalo - jako by to něco rušilo.
Na stojícím autě jsem naskenoval jen cca. 4 stanice , běžně jinde rádio chytne kolem 10ti.

Takže to skoro vůbec nic nechytne - pokud tam ale zapojím originální rádio, krása,super příjem a skoro chytnu i Palestinu.

Nevíte někdo kde může být zakopaný pes?

Zkoušel jsem na toho Kenwooda i připojit jinou externí anténu se zabudovaným zesilovačem /šroub antény jsem dal na kostru auta/ ale pořád stejné.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií

Příspěvek od prassat »

Tak zlepšení FM příjmu u neorigo rádia by mě taky moc zajímalo,mám sice B5ku se SONY rádiem, ale příjem rádia je taky dost mizerný. Na jedný křižovatce čistý zvuk a o 200m dál už ruchy atd....

Myslíte že má cenu něco jako tohle? http://www.autio.cz/cz/produkt/iso-iso- ... e3-homolo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií

Příspěvek od koto99 »

ja si myslím že to bude súvisieť s napájaním aktívnej FM antény. Neviem odkiaľ je v Touaregu napájaná, či priamo z konektora rádia, alebo nejakým prevodníkom z BASu, ktorý zopne napájanie pri detekcii zapnutia rádia.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Peter77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.11.2011 10:24
Bydliště: Trenčín

Re: Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií

Příspěvek od Peter77 »

Tak toto by zaujimalo aj mna ako ste to vyriesili. Vymenil som orig. radio za Kenwood DNX7200 s navigaciou a prijem FM signalu mam slaby. Poradte....

sakul1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2011 23:46
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií

Příspěvek od sakul1 »

napájení je bráno od rádia myslím modrý drát co jde směrem k anténě. Já mám jiné rádio připojil jsem i napájení a vše je v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“