Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií
PříspěvekNapsal: 15.04.2010 21:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.04.2010

6

Měl bych dotaz jestli někdo ví jak vyřešit můj dlouhodobý problém. Na Touaregu jsme vyměnil originální autorádio za 2 DIN Kenwood a příjem rádia je oproti origoš rádiu ale i oproti stejným rádiům v jiných autech nesrovnatelně horší. Kenwood je sice jen jednotuner ale i tak chytá velmi, velmi špatně. Měl jsem tam samozřejmě i anténní zesilovač, zkoušel jsem jak něco takového
http://www.audioves.cz/CarAudio/CarAudi ... g1880.html
tak i podobnou verzi jen s jednou anténou , zkoušel jsem to i jen tak bez zesilovače /to šlo nejhůř/ a příjem hodně,hodně špatný.
Pak jsem zjistil že vzadu pod střechou je origoš nějaký anténní zesilovač přes který jdou obě antény /tak mi to asi šlo přes 2 zesilovače/, takže jsem ten originál zesilovač úplně odpojil a místo něj tam dal ten
http://www.audioves.cz/CarAudio/CarAudi ... g1880.html
Příjem je už o chlup lepší, porád je to ale hodně špatné, řekl bych tak 40% běžného příjmu nějaké obyčejné neoriginální šunky v běžném autě.
Podezříval jsem špatné autorádio ale tím to není.
Dnes jsem ještě zkusil poslední pokus - od známého jsem si půjčil nový Pioneer , zapojil jsem ho jen tak /mimo okruh auta/ na motobaterii + nějaký repráček a jako anténu jsem zapojil anténu kterou běžně vedu do Kenwooda.
A příjem hodně špatný - třeba i frekvence 87,6 která u nás ještě trochu hraje byla hluchá a jen v ní něco lupalo - jako by to něco rušilo.
Na stojícím autě jsem naskenoval jen cca. 4 stanice , běžně jinde rádio chytne kolem 10ti.

Takže to skoro vůbec nic nechytne - pokud tam ale zapojím originální rádio, krása,super příjem a skoro chytnu i Palestinu.

Nevíte někdo kde může být zakopaný pes?

Zkoušel jsem na toho Kenwooda i připojit jinou externí anténu se zabudovaným zesilovačem /šroub antény jsem dal na kostru auta/ ale pořád stejné.

Předmět příspěvku: Re: Autorádio - příjem FM u neoriginál rádií
PříspěvekNapsal: 19.09.2010 10:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

692

Severní Čechy - Mezák, Litvajz, Most

Tak zlepšení FM příjmu u neorigo rádia by mě taky moc zajímalo,mám sice B5ku se SONY rádiem, ale příjem rádia je taky dost mizerný. Na jedný křižovatce čistý zvuk a o 200m dál už ruchy atd....

Myslíte že má cenu něco jako tohle? http://www.autio.cz/cz/produkt/iso-iso- ... e3-homolo/

PříspěvekNapsal: 21.09.2010 16:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.07.2009

268

Bratislava

ja si myslím že to bude súvisieť s napájaním aktívnej FM antény. Neviem odkiaľ je v Touaregu napájaná, či priamo z konektora rádia, alebo nejakým prevodníkom z BASu, ktorý zopne napájanie pri detekcii zapnutia rádia.

PříspěvekNapsal: 10.11.2011 11:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

10.11.2011

1

Trenčín

Tak toto by zaujimalo aj mna ako ste to vyriesili. Vymenil som orig. radio za Kenwood DNX7200 s navigaciou a prijem FM signalu mam slaby. Poradte....

PříspěvekNapsal: 02.01.2012 22:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.09.2011

27

Veselí nad Moravou

napájení je bráno od rádia myslím modrý drát co jde směrem k anténě. Já mám jiné rádio připojil jsem i napájení a vše je v pohodě.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]