Dotaz V10 - reakce plynu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
smoukr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.06.2009 13:32

Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od smoukr »

Zdravím pánové

Tak jsme si taky do rodinky pořídili touarega V10 TDI a max spokojenost a svezeni.Ale zpet k dotazu :dnes se mi stalo,že jsem sešlápl plyn a nic se nedělo žádná akcelerace,tak jsem zastavil na odpočívadle vypnul motor a nechal minutku a už bylo pak vše v pořádku.Paradox je že máme ještě golf 4 v TDI 81kw a dnes mi toto auto udelalo to same zničeho nic mi do kopce když jsem roztahoval trojku přestalo tahnout.Vypnul jsme motor a po minutce vše ok.Máte někdo stejnou zkušenost nebo radu co se mohlo stát.díky všem za odpovědi.Smoukr

Fotky vložím co nejdříve jen co koupime nejaky 20 balonky.Kdyby nekdo vedel i o dobrem prodejci kol,tak pošlete odkaz.Budu velice rád.DíkyDíky

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od LuboR5 »

Ahoj , možná váha vzduchu ale to dělá že netáhne až od 3000 otáček .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od LuboR5 »

kola bych si vybral na Allegro a zajel bych si osobně pro ně , je tam spousta pecek :lol: .

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od Mára_VR6 »

Jediný, co ti můžu teď poradit, je píchnout to na diag a uvidíš, co tam bude. Je i možnost chyby plynového pedálu.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

ZED_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 15.04.2010 20:56

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od ZED_CZ »

mně to dělalo také, ale tak 1x max 2x do roka, teď už přes rok nic. Většinou to bylo při při nízkých otáčkách v mírném kopci, po přidání to trošku cuklo a pak už jen nejelo a zpomalovalo. Zdechnutí a nastartování vždy pomohlo.

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od jaji79 »

chlapi mne sa to stalo tiez prave dnes ked som vychadzal z mycky ale ja blb som nastartoval hned bez zhavenia tak som ho vypol a teraz je vse ok ale vobec netahlo ukazovalo my len chybu a ze mam ist do garaze

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od Mára_VR6 »

jaji79 píše:chlapi mne sa to stalo tiez prave dnes ked som vychadzal z mycky ale ja blb som nastartoval hned bez zhavenia tak som ho vypol a teraz je vse ok ale vobec netahlo ukazovalo my len chybu a ze mam ist do garaze
počkej, počkej, předpokládám, že jsi měl teplý motor a potom tedy motor stejně vůbec nežhaví. Kontrolka jen problikne. Nech to napíchnout na diag, co to bylo.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od jaji79 »

aha tak to ma nenapadlo lebo mesiac som ho mal v servise menili my tam par suciastok ktore boli zle tak dufam ze to spravili poriadne a co si myslis cim by to mohlo byt sposobene lebo okamzite som vypol motor nehal som ho chvilu tak znovu som ho nastartoval a teraz je ok tak neviem este ze mam na to garanciu

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: Dotaz V10 - reakce plynu

Příspěvek od PasoVWec »

smoukr píše:Zdravím pánové

Tak jsme si taky do rodinky pořídili touarega V10 TDI a max spokojenost a svezeni.Ale zpet k dotazu :dnes se mi stalo,že jsem sešlápl plyn a nic se nedělo žádná akcelerace,tak jsem zastavil na odpočívadle vypnul motor a nechal minutku a už bylo pak vše v pořádku.Paradox je že máme ještě golf 4 v TDI 81kw a dnes mi toto auto udelalo to same zničeho nic mi do kopce když jsem roztahoval trojku přestalo tahnout.Vypnul jsme motor a po minutce vše ok.Máte někdo stejnou zkušenost nebo radu co se mohlo stát.díky všem za odpovědi.Smoukr

Fotky vložím co nejdříve jen co koupime nejaky 20 balonky.Kdyby nekdo vedel i o dobrem prodejci kol,tak pošlete odkaz.Budu velice rád.DíkyDíky
Já mám u své V10 také trošku opožděnou reakci akcelerace, hlavně při podřazení, ale co jsem měl kdysi pašíka 1,9 Tdi, tak mi tu ztrátu akcelerace dělaly zakarbonovaný lopatky v turbu, tudíš ventil se nemoh přes jejich odpor otevřít a hodilo mě to do nouzového režimu. Stačilo pak jen vypnout a zapnout klíček a vše bylo OK. Jinak jak tu kluci píšou tak to dělají i váhy vzduchu hodně, ale stejně tak i ty turba.. Stačí to jednou za dva týdny pořádně protáhnout, ať se ty nečistoty vypálí, nebo vyhodit turbo a vyčistit...samozřejmě ale jako první diagnostiku..
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“