Vymena oleja v automatickej prevodovke na VW Touareg 3.0 Tdi

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Vymena oleja v automatickej prevodovke na VW Touareg 3.0 Tdi

Příspěvek od Peter_11 »

Viete mi niekto poradit ako vymenit olej v 6 stupnovom automate?
V ELSE v manualy je opisane len ako sa kontroluje a pripadne doplni olej, pretoze sa pravdaze rata ze napln je dozivotna. Napriek tomu je kazdemu jasne,ze ak ma prevodovka vydrzat,olej treba vymenit. Tiez by som dal dole olejovuy vanu + filter a vsetko vycistil od necistot.

Jedna sa mi hlavne o popis vypustenia oleja. Ci vypustat pri vypnutom motore, alebo pri zapnutom a obcas preradit aby vysiel olej zo vsetkych komor.

Pri napustani mam tiez nejastnosti, preto by som sa rad poradil ako na to. Ci treba najprv pri vypnutom motore napustit kolko ho tam vojde a potom pri zapnutom motore postupne dopnat s obcasnym preradovanym az kym nezacne vytekat z kontrolneho (napustacieho) otvoru.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Vymena oleja v automatickej prevodovke na VW Touareg 3.0 Tdi

Příspěvek od LuboR5 »

najdi si raději nějakého odborníka co se tímhle živí , nakup si sadu pro výměnu Olej prý stačí 7l , celá náplń je 9,5l ,těsnění pod víko a filtr a nech si to vyměnit, pokud do toho budeš dlubat doma můžeš přelít nebo nedolít a v nejmenším případně ti to přestane správně řadit v nejhorším to nebude fungovat vůbec a pak už ti s tím nikdo nic nespraví .

Odpovědět

Zpět na „Touareg“