3,2 vs 3,6

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

3,2 vs 3,6

Příspěvek od Hudy »

Zdravím,už dlooouhou dobu se s manželkou díváme po Tuaregu,naftu v žádným případě jsme zastánci benzínu,ročně najedeme tak 20 t.km.Nic proti naftě ale prostě benzín.Jen mě zajímá jestli někdo máte tyhle obsahy ve vašich Tuaregách a hlavně spotřeba a co výkon,mají tyhle obsahy i Turba?Nebo jsou to atmosféry?4x4 hlavně v zimě musí být super pocit,nastavit si výšku podvozku a frčet neprohrnutýma zavějema,nádhera.Prosím pište plusy i mínusi těhle obsahů děkuju

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od koto99 »

tie záveje odporúčam prechádzať len s reťazami - preistotu, aby si nebol potom nemilo prekvapený. raz sa mi stalo, že som nevedel vyliezť na obrubník a to som mal zimné gumy.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od vrbic »

Hudy píše:Zdravím,už dlooouhou dobu se s manželkou díváme po Tuaregu,naftu v žádným případě jsme zastánci benzínu,ročně najedeme tak 20 t.km.Nic proti naftě ale prostě benzín.Jen mě zajímá jestli někdo máte tyhle obsahy ve vašich Tuaregách a hlavně spotřeba a co výkon,mají tyhle obsahy i Turba?Nebo jsou to atmosféry?4x4 hlavně v zimě musí být super pocit,nastavit si výšku podvozku a frčet neprohrnutýma zavějema,nádhera.Prosím pište plusy i mínusi těhle obsahů děkuju

Zdar pane, já teda ještě svýho Touarega nemám ale co jsem měl možnost vyzkoušet a hlavně když si člověk přečte celé tohle forum, víš téměř vše :-).
Především záleží kolik peněz chceš do Touarega dát a jaký ročník by si chtěl. Benzík - ok, ale připrav se u spotřeby celkem hluboko do kapsy. Starší ročníky s obsahem 3,2 nebo 4,2 se dají sehnat už celkem za dobré peníze. Pokud by si chtěl 3,6 FSI, těch bude asi dost málo na výběr ale cena bude asi o trošku příjemnější, než 3.0 TDi. Já osobně bych nejrdaši právě zminovaný 3.0 V6 TDi.. Já bych zase nikdy nešel do benzínu a když už, tak předělat na plyn jak to tady kluci taky mají a chválí si to..

Přeju dobrý kup ;-)

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od Hudy »

Děkuju za názory,a co to je hluboko do kapsi,to chcete říct že to má spotřebu i 16l/100 km?Při tak silným motoru a tolika kw to musí jet jen když se polechtá plyn ne?Já si myslím že je to o stilu jízdy a těžký noze,mám Passata 1,8 Turbo a bez problémů jezdím za 7 litrů/100 km.Samozdřejmě že to občas vytočím tak spotřeba se zvedne ale max o litr na krátký trasi.Ale jinak pohoda.

Uživatelský avatar
eEDOo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 08.02.2008 08:14
Bydliště: Zilina,SR

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od eEDOo »

Hudy píše:Děkuju za názory,a co to je hluboko do kapsi,to chcete říct že to má spotřebu i 16l/100 km?Při tak silným motoru a tolika kw to musí jet jen když se polechtá plyn ne?Já si myslím že je to o stilu jízdy a těžký noze,mám Passata 1,8 Turbo a bez problémů jezdím za 7 litrů/100 km.Samozdřejmě že to občas vytočím tak spotřeba se zvedne ale max o litr na krátký trasi.Ale jinak pohoda.
heh, si myslim ze na tych 6-7l mozes rovno zabudnut.
Ja som mal volakedy A6 2.4 benzin a pod 10 som sa ani vo sne nedostal.
Turek 3.2 (takmer o 1l vyssi objem motora) pri tej svojej velkosti a hmotnosti a s velmi lahkou nohou, by sa mozno dostal na tych 14l.

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od re5pekt »

O spotrebe mas dost napsano v topicu "spotreba" 8)
Nekdo tam psal, ze jezdi mezi 15-17l/100km
Nezapomen, za toureg ma o tunu navic! 8)

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od erico »

4,2 - lehka noha 12-13 lpg...16
- mesto 16-17 ...19-21
- dalkovka 15-16 dalnice ...18-20
3,2 - vsude odeber litr h....o jede spis nejede :twisted:
3,6 - nevim ale zajimalo by me to, ale spis to same

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od Mára_VR6 »

všechno, na co se tady ptáš je už zodpovězené zde v sekci.
A jestli chceš jezdit za 10-11l tak si kup diesel :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od KOUDA »

Zdravím,

jen tak pro porovnání:

SHARAN V6 benzín 2800 cm3, v létě spotřeba po Praze 11,5 l, v zimě ještě o půllitr navíc...

Mimo město - třeba Chorvatsko, 3000 km průměr 10.0 l

Celkem najeto 90000 km za 4 roky, něco o tom vím...

Auto má 2200 kg...Touareg s benzínem je větší, težší, má ještě větší obsah, i víc válců...

S benzínem 3,2, nebo 3,6 se pod 12 l benzínu NEDOSTANEŠ...

KOUDA

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: 3,2 vs 3,6

Příspěvek od erico »

jo tak sharana 2,8 v benzinu taky mam navic 4x4 a opet v lpg :twisted:
Taky si myslim ze o tom neco vim a docela jsem to napsal podrobne, a taky si mysli poku jdes kupovat benzin a uvazujes o turku myslim jestli bere 13 nebo 16 je to uz fakt jedno :wink:
A pokud to auto bude jezdit 20tkm za rok i lpg je zbytecne jedine to koupit uz s nim.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“