Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
JurkeVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.12.2014 01:25

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od JurkeVW »

Ahojte,
minulí týden v pátek jsem se stal majitelem Turka R5 rv05 samo že bez DPF. Chystám se na výměnu oleje a filtrů. Teď tam dám samo 506.01. Má otázka je ale do budoucna. Jsem velkým odpůrcem LL olejů tudíž moje auto bude mít olej v motoru max 15tis. Proto se ptám, dát tam příště opět 506.01 nebo může na tak malý nájezd být i jiná specifikace? Než aby se mu něco stalo budu tam raději dávat přesně co tam patří. :-) Jen že v mé minulé B5,5 (1.9 AVF) se mi hodně osvědčil edge 5w40

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od GeneHawkins »

Předpis je jasný, zbytek je na tobě.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od breh »

Předpis je jedna věc,ale sehnat olej 50601 je věc druhá.
Olej mám objednany už dva týdny a zkrátka není.
Kdybych to tušil tak tam dám 50700 na který to jezdilo doteď.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od GeneHawkins »

V Elitu je běžně.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od breh »

Jak běžny motorista zjisti že je v Elitu?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od GeneHawkins »

Jak chce.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od breh »

Možna jsem pomalejši.
Ale o nějakém Elitu mám jen matné tušení,webové stránky asi nemají pro neregistrované partnery zrovna nejpřivětivejši.Takže logickým krokem bylo zjistit jestli ho nemaji někde co mám po ruce,v mém případě Autokelly kde ho mají za cenu 478kč/l ! jelikož nejsem registrovany a to je opravdu neakceptovatelna cena,takže dalši krok je objednavka v eschopu kdy by měl byt skladem,což se později ukáže jako mýlka.
Takže za radu-jak chce jsem opravdu vděčny,to pomuže.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od GeneHawkins »

Touareg je dospělé auto. Jeho servis nepatří do rukou laika, který si ani není schopen sehnat patřičný olej. Pokud jsi takový laik, doporučuji ti servis. Pokud na něj nemáš, doporučuji ti jarýska.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od breh »

No tak teď ses ukázal opravdu jako velký a dospělý chlap,poklona pane.Přečti si ještě jednou co jsem napsal a poposedni při čteni.
Ja jsem se tě slušně zeptal jak zjisti normalni člověk který neni u Elitu vedený že ho tam mají a popř. s cenou což je normalni věc.A jedine cos vypotil je viz. výše.
Dělat z někoho chudáka a machrovat, jen proto že není ochotný akceptovat cenu která je opravdu přemrštěná taky o autorovi lecos vypovídá.

Uživatelský avatar
foust
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 27.09.2011 21:17

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od foust »

Nechcel som sa povodne zapajat do debaty ale vyrok "Touareg je dospělé auto. Jeho servis nepatří do rukou laika, který si ani není schopen sehnat patřičný olej." od niekoho kto ma R5 ma teda dostal. Len tak pre info ludia si kupuju sami olej aj do daleko drahsich aut ako Touareg a nechavaju si ho v servise len vymenit. Nerozumiem preco by sa niekto mal nechavat v servise oje...vat na oleji, ked si servis uctuje normalne za vykonanu praci a cas ?

to breh olej sa da zohnat normalne v eshope len si mal mozno smolu netreba vyberat zase tie najlacnejsie. Ja lievam spec 50700 takze bohuzial neporadim kde ale skus mojeoleje.cz alebo Oleje-shop.cz
Touareg V10 TDI, ex Passat 3C 2.0TFSI

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od breh »

Asi smula jak píšeš.
Právě že rozhodující nebyla cena ale stav skladem v době objednání.No snad se stornace povede dokončit ke zdárnemu konci,eschop kde jsem objednaval si už u mně neškrtne vzhledem k naprosto tristní komunikaci o dalšim a dalšim posunuti terminu dodáni.
A skoro 5 tis. za olej v Autokelly do R5 fakt nedam,za to je olej minimalně do V10.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od GeneHawkins »

foust píše:Nechcel som sa povodne zapajat do debaty ale vyrok "Touareg je dospělé auto. Jeho servis nepatří do rukou laika, který si ani není schopen sehnat patřičný olej." od niekoho kto ma R5 ma teda dostal.
Pokud tím myslíš mě, tak já nemám R5.
foust píše:Len tak pre info ludia si kupuju sami olej aj do daleko drahsich aut ako Touareg a nechavaju si ho v servise len vymenit. Nerozumiem preco by sa niekto mal nechavat v servise oje...vat na oleji, ked si servis uctuje normalne za vykonanu praci a cas ?
No tak pro někoho, kdo ho za 14 dní nesežene, by to bylo řešení, nemyslíš? A pokud si myslíš, že by servis vyžil z toho, co si může naúčtovat za práci, tak o tom víš kulový...

Uživatelský avatar
martens.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.02.2010 12:26
Bydliště: Plzen sever

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od martens.cz »

Nazdar

ak dnes dorazil olej do Turka.. spec 506.01 Shell 0w30 Profesionall cena 239 za litr. Olej je vyroben brezen 2014. a Objednano z red rider Liberec, vyzvednuto druhy den na Uložence. Perfektni. Všem Doporučuji
Audi A4 3.0 tdi quattro
Touareg 7P 3.0 tdi 176kw

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od breh »

Takhle vypadá informace co pomuže,děkuji. :good:
U mně objednavka stornována aspoň vím kde se obrátit.

vašekkučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2010 13:17

Re: Jak je to se specifikací olejů pro R5 a V10TDI?

Příspěvek od vašekkučera »

Ahoj. Já kupuji tenhle, dodávka vždy bez problémů a cena myslím slušná. Ale stejně to měním raději po 15tkm. V
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... h-0W-30-1l" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Touareg“