Ruční brzda

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
kafoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.05.2010 10:46
Bydliště: Praha

Ruční brzda

Příspěvek od kafoun »

Ahoj kolegové, ruční brzda je asi bubnová že? poraďte jak se do toho leze ať to nemusím vymíšlet a netrávím u toho zbytečný čas. A kde se napínají lanovody. Předem díky.
Stavby závodních motorů, to se to dělá když je vercajk řikal řezník a kuchal kozu nebozezem.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ruční brzda

Příspěvek od LuboR5 »

je v zadním kotouči , jsou tam myslím i samostavy , sundej kotouč a uvidíš .

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Mára_VR6 »

jj, je to jednoduchý.
Shodíš kolo, celý brzdový třmen, jsou tam ze zadu 2 šrouby s hlavou tuším cca 22mm a pak už jen kotouč je přišroubovaný jedním 12ti hranem velikosti 10. A máš ho dole.
tipuju, že ti ručka (spíš teda "nožka" :D ) zle brzdí. budeš to mít ve vnitř hodně rezavý. Je třeba nechat protočit na soustruhu vnitřky a doladit pakny rozpínacím šroubem, ale bacha moc jí nedotahuj, začaly by se ti hooodně hřát.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

kafoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.05.2010 10:46
Bydliště: Praha

Re: Ruční brzda

Příspěvek od kafoun »

Díky za radu, napínat lanovody tedy asi nemá cenu, že? Myslím že jsem ty napínáky viděl v tunelu když jsem měl vyndanou zadní část s výdechy vzduchu k zadním sedadlům. Asi bude lepší to udělat pořádně a protočit ty bubny. I když nevim na co je u automatu ruční (neboli nožní) brzda. Měl jsem s tím problém na technické, na to je to dost dobrý, když jí jinak nepoužívám.
Stavby závodních motorů, to se to dělá když je vercajk řikal řezník a kuchal kozu nebozezem.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Mára_VR6 »

Chápu, technická :roll: :roll:
protočit ano, ale tam je problém s tím, že protočením se ti zvětší průměr bubnu a pakny se opřou pouze v prostřed. Až to rozděláš, tak si myslím, že to tam budeš mít hooodně moc rezavý. Spíš si změř kolik mají kotouče ještě materiálu a popřípadě dej nový. Je to jednodušší a lepší.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Touareg“