Únik oleje---podezření na chladič tiptroniku

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Únik oleje---podezření na chladič tiptroniku

Příspěvek od miky20 »

Zdravím chlapi..Dneska jsem se vrátil z dovolené na Lipně a jen co jsem zaparkoval auto do garáže objevila se pod ním docela dost velká louže červeného oleje. Sundal jsem hned kryt motoru abych viděl odkud to kape a mám podezření na chladič aut. převodovky. Nechal jsem si před měsícem dofouknout klimatizaci a ta mi záhadně ušla taky, přitom není vidět náznak zelené barvy. Já jen doufám, že to neodnesl ten automat nějak moc, protože auto bude mít 30 000 km(Touareg 2007 V10 od nova) a rád bych si ho ještě nějakou dobu užil. Jinak tento problém je pro mě velkou záhadou, jelikož není poškozen ani nárazník ani kryt motoru a palubní počítač o ničem neinformoval. Tak jak to mohlo tak najednou prasknout? Chtěl bych vás tímto poprosit jesli by se nenašla dobrá duše a neposlala mi nějaké obrázky nebo návod jak demontovat přední nárazník. Jelikož bych nerad něco ulomil a chci si nechat na tom dát záležet. Celý problém zde popíšu až přesně objevím co se s chladičem mohlo stát.. Děkuji všem za pomoc..

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Únik oleje---podezření na chladič tiptroniku

Příspěvek od koto99 »

Treba dať dole ten kryt pod motorom, uvolniť skrutky v podblatníkoch čo držia na nárazníku a potom treba dať dole masku a za ňou sú ďalšie skrutky. Keď uvolníš podblatníky, treba odpojiť vpravo parkovacie čidlá a na oboch stranách hmlovky. Dúfam že som na nič nezabudol.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Únik oleje---podezření na chladič tiptroniku

Příspěvek od miky20 »

Díkes za info, ale nedalo mi to spát a hned po práci jsem se do toho pustil sundal jsem nárazník a zjistil jsem, že uniká jedna trubka od chladiče na aut. převodovku. Není nijak poškozena prostě z ní v jednom místě vytéká olej. Vypadá to na výrobní vadu jelikož je všechno ostatní nepoškozené. Ale trubku vypojit a vyndat bez sundání přední stěny bude oříšek. Budu dál referovat.

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Únik oleje---podezření na chladič tiptroniku

Příspěvek od miky20 »

Tak obě hliníkové trubky co vedou z chladiče na aut. převodovku jsem nechal vyměnit. V jedné byla díra z které lítal olej ven a druhá vypadá, že by to časem taky odnesla. Jinak to je výrobní vada nikde žádné poškození z okolních vlivů. Jsem první co ty trubky na touarega v ČR objednává a technik se ptal jestli jsem to nenaboural jinak to není možný. A vypadá to tak, že budu muset vyměnit taky jednu trubku od klimachladiče která vede v pěkně blbém místě. Fotopříběh dodám zítra. Obě trubky vyjdou na 4000 Kč a 6 litrů oleje do převodovky za 3000 Kč. Jinak mi není jasný jak ty trubky vyrobily co to je za šmejdy..jako prostřílený malou ráží...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“