Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

Příspěvek od Peter_11 »

Vypalila sa mi lava parkovacka a neviem ako ju vymenit. Je to Touareg 2007 po facelifte. Podarilo sa mi zhodit gumenu krytku a nahmatat koniec parkovacej ziarovky, ale neviem ako ju vytiahnut. Pozriet sa na to nemozem, pretoze tam nevidno, jedine to mozem nahmatat rukou.
Viedte poradit? Netreba koli tomu vybrat cele svetlo von? Ak Ano, ako sa to robi?


Diki

kafoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.05.2010 10:46
Bydliště: Praha

Re: Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

Příspěvek od kafoun »

Ahoj, nejlepší je vyndat světlo, je to jednoduché, v motorovém prostoru pod plastovými kryty koukají ze světel šíkmo do motorového prostoru šestihrany na klíček asi 5 nebo 6mm a pod ním máš šipkou nakresken smysl otáčení. Otočíš s tím, cvakne to, světlo povyjede, potom ho už jenom vytáhneš ven, nic neodpojuješ vysune se i z konektorů a venku už na to uvidíš a bude to hračka.
Stavby závodních motorů, to se to dělá když je vercajk řikal řezník a kuchal kozu nebozezem.

deamiano
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.06.2009 12:48
Bydliště: Praha

Re: Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

Příspěvek od deamiano »

koukni sem a roluj dolů!!

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... va%C4%8Dky" onclick="window.open(this.href);return false;

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

Příspěvek od Peter_11 »

Ale u mna to vyzera kusok inac. Mam tam dve take 6-hrany(1,2) ale nikde ziaden popis o tom na ktoru stranu sa to povoluje a je tam este taka umela packa (3). Je to pohlad z vrchu na vnutorny bok svetla.
Tie biele 6hrany zrejme otacaju ozubenym kolieskom z ktoreho ide taka umela tycka po celej dlzke svetla az na jeho opacnu stranu, kde je to ukoncene tiez ozubenym kolieckom
Přílohy
03092010099_1.JPG

miskoos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 17.04.2008 17:38
Bydliště: Poprad/Brno

Re: Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

Příspěvek od miskoos »

1,2 radsej netoc je to nastavovanie sklonu a smeru svetiel. Skus prestutovat tu 3 mozno to ma facelift vyriesene rozdielne. Ale inak navod ako vymenit parkovacku je aj v navode tak skus kuknut do toho svojho
Naposledy upravil(a) miskoos dne 08.09.2010 11:10, celkem upraveno 1 x.

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Vymena ziarovky parkovaciek na Touaregu 2007 Face-lift

Příspěvek od Peter_11 »

Uz som to vyriesil, je to jednoduche. Tu bielu packu "3" treba len posunut do druhej polohy a potom pritlacit vonkajsi okraj svetla (tam kde je to obrysova 5W ziarovka) a svetlo sa cele pootoci. Ak to nejde treba trosku dlanou buchnut do tej okrajovej vonkajsej casti svetla. Potom ako sa cele svetlo pootoci da sa jednoducho vytiahnut cele von. Trva to cele asi 30 sekund.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“