bliká symbol žhavenia

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Hotofsom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.09.2010 13:34

bliká symbol žhavenia

Příspěvek od Hotofsom »

Ahoj všetci!
Po zaregistrovaní som prelustroval cele fórum, ale žial nenašiel žiadnu diskusiu na svoj problém.
Mám Touareg 2,5TD R5 zaobstarany v Belgicku a teda všetky doklady a návody v jazyku, ktoremu nerozumiem. Snažil som sa dojsť k závade a varovaniu v návode a servisnej manuálnej knižke...
Včera sa mi objavil problém, kedy začal na palubovke blikať symbol žhaviča. Toto blikanie trvá asi pol minúty a potom to zhasne...?!
Vie mi niekto fundovaný napísať, či ide o problém, ktorý treba riešiť odborným servisom, alebo ide len o všednú závadu elektroniky a bez voľakeho promtneho riešenia v servise?

Díky moc!
Naposledy upravil(a) Hotofsom dne 17.09.2010 14:12, celkem upraveno 1 x.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: bliká symbol žhavenia

Příspěvek od LuboR5 »

to může znamenat že nefunguje žhavení a u některých aut VW ještě že nefunguje spinač brzdovch světel , zkus se podívat jestli ti fungují.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: bliká symbol žhavenia

Příspěvek od Mára_VR6 »

blikající žhavení signalizuje mnoho poruch, ale jak píše Lubo, často to je spínač brzdových světel na pedálu. Pokud ne, tak jedině diag.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Hotofsom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.09.2010 13:34

Re: bliká symbol žhavenia

Příspěvek od Hotofsom »

Chlapi, veľká vďaka za vaše postrehy a odhady závady. Brzdové svetlá funguju bez problémov, to som okamžite vylúčil. Evokuje tento symbol aj ako prepalenie vlákna žiarovky, ale vše je OK...
Urobilo mi to počas jazdy na krátky okamih, po pol hodine opäť a rovnako tak to prestalo.
Dnes som prešiel cez mesto a už sa to aktivovalo na stálo. Pri opätovnom štartovaní už svieti ikonka "agregátu s bleskom", takže laicky usudzujem, že je to zjavne na okamžitú diagnostiku vozidla.

Síce mam nedeľu zničenu týmto problémom, ale uvítal by som ešte odpoveď, či je táto nová ikona (motor s bleskom) veľmi vážna závada? :(
Respektíve, je tu vlákno, kde su podrobne vysvetlené netypické ikonky? Servisnu knižku mam vo Flámštine, s ňou sa nepohnem ani cez translátor guglu... :|

Pekný večer a ďakujem...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: bliká symbol žhavenia

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tahle kontrolka hnačí jakoukoliv elektrickou závadu na motoru. Asi to nebude nic vážnýho :wink:

Jinak koukni tady, je tu ode mě komplet manuál :mrgreen:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=200&t=111692" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Hotofsom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.09.2010 13:34

Re: bliká symbol žhavenia

Příspěvek od Hotofsom »

Nech aj toto vlákno má voľaku informačnu a vypovednu hodnotu, tak pripajam overený poznatok.

Blikajúci symbol vlákna (žhavenia) má skutočne len funkciu upozornenia zlyhania niektorého elektrického obvodu, v tom okamžiku prerušeneho a nefunkčného. V tomto mojom prípade to bola signalizácia vypálených oboch žiaroviek u osvetlenia štátnej poznavacej značky... :roll:
Je samozrejme, že málokto si taketo malichernosti všíma a preto ho takýto "alarm" takmer vydesí... :158:
Palubny počitač to zaznamená, informuje po každom naštartovani agregátu, ak sa interval informacii nakumuluje, tak vyhodnoti poruchu motora. Tento symbol je ako !direktívne" upozornenie na závadu a teda sa rozsvieti (plus akusticky signal). Svieti však na oranžovo, čo nie je predzvesť vážnej poruchy motora, prevodovky,čerpadiel, duchadiel, pohonu... :wink:
Diagnostika tiež vyhodnotila pomale odchadzanie spínača brzdových svetiel, (zvýšený odpor na obvode, kontaktoch) tak som to pri tej priležitosťi dal vymeniť. Systém hlási aj elektronicku vadu na motorčeku sťahovania jedneho okna, zrejme elektricky prechodovy odpor?? Funkčný je, okno funguje elektromechanicky bez problému, tak to technik nechal tak a len to "resetol".
Takže som spokojný a kľudný... :wink:

Informačne údaje: DOWE Poprad
Cena spínača brzdových svetiel vrátane výmenných prác: 18,80 €
2x celosklenená žiarovka s výmennými prácami: 9,15 €
Diagnostika vozidla - riadená cez PC: 8,40 €

Odpovědět

Zpět na „Touareg“