Teplota 5litr V10

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
KILLERZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.09.2010 16:48

Teplota 5litr V10

Příspěvek od KILLERZ »

Zdravim. nak sem tu nic nenašel tak snad nebudu zakladat stejne forum...mam problem s teplotou u 5litru...pri normal jizde jeto na 60stupnich..když je poklidnejší jizda tak 75 ale toje strop..... je vhaji termostat? naka skušenst? díkec

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od Mára_VR6 »

ano to je s nejvyšší pravděpodobností termostat.
Pokud je šance, aby sis sáhnul naráz na obě hadice vedoucí do chladiče vody, nastartuj uplně studený motor, třeba ráno. Pokud se ti budou zahřívat obě stejně, je to termostat.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

KILLERZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 16.09.2010 16:48

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od KILLERZ »

jojo..ok....stejne to bude muset teda este na DIA...

jar.lybar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.09.2010 13:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od jar.lybar »

KILLERZ píše:jojo..ok....stejne to bude muset teda este na DIA...
Mám úplně stejnej problém. Nikdo mi nedokázal říc jestli to tak má být bo ne tak jsem se objednal na servis do VW. Můžu ti pak napsat výsledek. Jo a hadice se hřála z počátku jen jedna. Dávám to do auto-elán Teplice máte někdo zkušenost?

džony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2010 22:04

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od džony »

zdravím. mám stejný problém. už ste to někdo vyřešil ?

jar.lybar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.09.2010 13:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od jar.lybar »

Bohužel ne. Od pátku čekám na termostat jde vidět že autorizovaný servis není vždy to pravý ořechový :lol: Hned jak to bude vyměněný a prověřím to tak napíšu. Jinak jsem před týdnem zalepil celou masku a spodní mřížku a zahřívá se na 90 v poho. Je to snad jen na chvíli ujel jsem 2500km a dobrý.

džony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2010 22:04

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od džony »

no to sem zvědavej jak to dopadne. mě trvá hrozě dlouho než se motor zahřeje, aspon trochu. po nějakých 15 km vyleze teplota kolem 60-70. když pak zastavim tak vylítne na 90, zase se rozjedu a padne. je to pak otrava, málo topí :? . chtělo by to vyřešit do zimy.
p.s. kolik stojí ten termostat ?

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od LuboR5 »

džony píše:no to sem zvědavej jak to dopadne. mě trvá hrozě dlouho než se motor zahřeje, aspon trochu. po nějakých 15 km vyleze teplota kolem 60-70. když pak zastavim tak vylítne na 90, zase se rozjedu a padne. je to pak otrava, málo topí :? . chtělo by to vyřešit do zimy.
p.s. kolik stojí ten termostat ?
vodu by ti mělo přihřát Webasto rychle , jinak v tom co píšeš to může být více závad : nejmenší je termostat potom vodní pumpa rozpadlá , potom těsnění pod hlavou a v posledním případně prasklá hlava . koukni na hadice jeslti nejsou nafouknuté a které jsou horké a které studené a na vodu v nádobce popř na olej v jakém to je stavu . mám tento problem na VW LT hadice od hlavy jsou k prasknutí nafouklé spodní hadice na chladiči uplně studená a termostat nepomohl , další fáze bude vodní pumpa a potom těsnění pod hlavou s kontrolou hlavy natlakováním srovnáním atd , oprava cca 20000.-kč

jar.lybar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.09.2010 13:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od jar.lybar »

No to zní strašidelně! Já byl v pátek na servisu (výměna olejů a pod.) a nahlásil jsem jim tu závadu a řekli že je to termostat tak jim slepě věřim a budu se modlit. Cenu si přesně nepamatuju. Mám ještě k termostatu uložení přední nápravy nějaký gumy a pouzdra vše dohromady 8400kč bez dph samo bez práce.

džony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2010 22:04

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od džony »

hm. mám auto týden a toto nezní dobře. prodejce tvrdí že to je chyba těchto motorů ( 5 tdi V10 ) což si myslím je blbost. na ty hadice mrknu a webasto asi nemám, nebo jak poznám jestli jo ?

džony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2010 22:04

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od džony »

případně dotaz na lidi s 5 tdi V10 : kolísá vám teplota během provozu nebo máte stále 90 ?

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od koto99 »

chlapi, za bežnej prevádzky to musí prilepené na tej 90!!!
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

džony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2010 22:04

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od džony »

tak sem byl včera cvičně poptat termostat. kromě VW nejde sehnat jinde. A další pecka : jsou tam 2 a jeden stojí 6300.- 8O a mimochodem servisní poradce na mě vytáhl po 3 minutách rozhovoru diář se snahou mě objednat a já to chtěl jen probrat. přitom něvědel co to je ale mechanik to určitě zjistí, asi potřebovaly práci.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od GeneHawkins »

Jestli je to OE 07Z121111, tak ten je tam jen jeden, ale opravdu stojí bez dvacetikoruny šest tisíc.

V druhovýrobě ho vyrábí Wahler pod číslem 4572.105D, u nás Wahler dělá IHR Autodíly, ale v ceníku ho nemá.

http://www.ihr-autodily.cz/cs/novinky/2 ... utomobilu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na tvém místě bych poptal cenu a dostupnost a pak se rozhodnul.

džony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.10.2010 22:04

Re: Teplota 5litr V10

Příspěvek od džony »

ne. jsou tam 2. ukazoval mi schéma. 1.normál-2.zpětný.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“