V10 odesel motor

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Westsideman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.10.2010 02:56

V10 odesel motor

Příspěvek od Westsideman »

Ahoj, mel jsem touarega V10 rok 2003. Cca dva mesice dozadu jsem ho dal do bazaru. Cca po mesici si ho chtel koupit zakaznik jenze auto dojezdilo - volali mi z bazaru ze auto nejede a at si ho dam opravit. V servisu zjistili ze odesel motor ze valce jsou zaplaveny olejem. Do bazaru jsem auto daval v naprostym poradku, takze mam poneti ze proste bazarnici za 20 km znicili motor. Je to vubec mozne aby to slo takhle znicit i kdyz to treba honili studeny? Nebo to mohlo byt tim, ze auto mesic stalo. Melo nalitano 137 000km a ted ho muzu hodit ze skaly...kde sebrat novy motor?;/

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od LuboR5 »

špatná situace, myslím že možné je všechno i po méně než 20km , nevím jak a kdo zjistil závadu , každopádně opravit marné no .

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od GeneHawkins »

To by mě zajímalo, co je to "odešel motor" a "válce jsou zaplaveny olejem".

Westsideman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.10.2010 02:56

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od Westsideman »

V autorizovaným servisu se do něho koukali kamerkou a prý 9/10 válců jsou zaplaveny komplet olejem a motor na vyhození a že si mám sehnat nový, pokud nechci jejich za 500 000 Kč. Velká diagnostika prý by stála 30 000 Kč toho motoru, že by se do něj museli podívat a rozebrat ho.

kafoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.05.2010 10:46
Bydliště: Praha

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od kafoun »

Je to rozhodně nezáviděníhodná situace. Jak se ale dostane větší množství oleje nad písty? Sám od sebe do kopce nenateče, takže mě takhle honem napadá že jedině lehlo turbo a z něho se tam olej přes sací potrubí dostal. Nevím jak to u V10 vypadá, jestli jsou tan jedno nebo dvě turba, jestli dvě, olej by měl být jen v jedné řadě válců. To by ale nebylo že odešel motor. Bacha ale na to kdyby motor naskocil a opravdu turbo tlačilo olej do sání, motor se začne živit tím olejem, nekontrolovaně se roztočí až do rozlítnutí a nejde to zastavit, skončí to až totální destrukcí motoru. Chce to zkontrolovat jestli v sacím potrubí neni stojící olej, mastné to tam je vždycky ale nesmí z toho téct nějak moc, podle toho se dá usoudit na další postup. No, zlom vaz! :?
Stavby závodních motorů, to se to dělá když je vercajk řikal řezník a kuchal kozu nebozezem.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od GeneHawkins »

A hlavně odjet z autorizovaného servisu.

Westsideman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.10.2010 02:56

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od Westsideman »

Kafoune, diky za zpravu. Jenom jsem trosku ve slepy situaci, protoze to auto bylo nejdriv "u znameho" a ten rikal, ze urcite motor rozdelavat nebudou, ze nato nemaji technologii a je to na ne moc slozity a at to dam do VW. Tak se to tam odtahlo, auto proste jenom zachrochta pri nastartovani a hned se to udusi a z vyfuku fakt cerny dym, takze i ja laik poznam, ze to asi nebude elektronika. Takze nejdriv borci 14 dni sli kabel po kabelu v kompletni elektronice a samozrejme ze zjistili ze v tom to neni, tak ze se podivaji kamerkou do motoru. Vice mene jediny co mi bylo receno, ze je spatny motor, ze tam nejde tlak na valce, ze je jsou pisty zaplaveny olejem a at si sezenu novy motor - presneji co jsem ho zacal shanet tak po tydnu telefon, at si to odtahnu ze s tim nechteji nic mit spolecnyho. Vubec nevim komu to sverit do ruky, protoze odtahy nejsou zadarmo ... Jo a to chteli po me 20 000 za to, ze nezjistili defakto nic o stavu toho motoru, nakonec jsme se domluvili na 5 000, ale stejne jsem blbej, ze jsem jim to zaplatil bez jakykoliv zpravy o stavu auta atd ... Takze to bud hodim ze skaly naprosto v poradku auto se kterym nikdy nebyly problemy a nebo to hodim na šroťák pripadne se o nej nekdo prihlaste, protoze jsem si koupil novy auto a na tyhle tulipany z VW se mohu jiz vys... Jinak koupil jsem si novyho Forda a jako kluci pristup servisu tam a ve VW je nebe a dudy... Jo a jeste pro zasmani ... kdyz jsme to dnes dali na odtahovku, tak z toho vytekl komplet motorovy olej typkovi na odtah, protoze misto sroubu na vane ze spodu se dnes pouziva papirovy ubrousek nacpany dovnitr do otvoru, ale to vi prece i maly dite.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od LuboR5 »

odkud jsi ? chce to nějakého šikovného mechanika tady u nás jeden je .

Westsideman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.10.2010 02:56

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od Westsideman »

Ja jsem z Hradce Kraloveho, takze jestli nekdo zna nekoho dost sikovnyho z okoli tak budu jenom rad!

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od LuboR5 »

na Ostravsko to je dost daleko , ale motor se dá sehnat celý na allegro , a pak jen někoho s garáží a přehodit .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od LuboR5 »

nebo to prodat na náhradní díly.

Westsideman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.10.2010 02:56

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od Westsideman »

Ahoj, na jakym allegro? :)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od Mára_VR6 »

Westsideman píše:Ahoj, na jakym allegro? :)
Ahoj, tak to je opravdu mizerná situace :(

Tohle je to co myslí Lubo:
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... ng=touareg" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od LuboR5 »

http://moto.allegro.pl/silnik-motor-vw- ... 03772.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Westsideman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.10.2010 02:56

Re: V10 odesel motor

Příspěvek od Westsideman »

Dikas :) ... No hele, ja uz nato nemam asi nervy se s tim takhle jeste zabyvat (jeste ale uvidim) ... Hodim to za nejakou smesnou cenu jako nepojizdny at si to opravi nekdo kdo se venuje autum a bude mit supr auto za pekny penize. Za kolik myslis ze to mam nabidnout to auto, ktery je z roku 2003 a najezdeno 130 000?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“