tlak hydrauliky

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

tlak hydrauliky

Příspěvek od h.h8 »

mám nově TOUAREG 2004, V8 4,2i a třeba po 1 dni se mi stává, že mi klesne trochu tlak vpředu na hydraulice.
Je normální že třeba po dni nebo dvou, klesne trochu předek?
Pak ale třeba jen otevřu dveře a samo se to dofoukne a zvedne.
Nebo se mi stává že třeba jedu už půl hodiny a pak zastavím na křižovatce a nejednou vidím jak se mi začne zas přifukovat a zvedet předek auta, že se to nějak srovnává.
Můžete mi poradit jestli je tohle normální, nemáte s tím zkušenost?

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: tlak hydrauliky

Příspěvek od MilanV6TDI »

Jenom drobné upřesnění, ne v hydraulice, ale v pneumatickem odpružení. chování je v pořádku, řízení podvozku se snaží dorovnávat optimální světlou výšku podle okamžitého zatížení kola. Řídící jednotka má jednak jistou rozlišovací schopnot a histerezi, takže můge reagovat i při poměrně malé změně zatížení. Běžně si odfoukne, nebo přifoukne i pfi vypnutém motoru v garáži třeba po minutě, nebo při
vyndání tašky z kufru.

kafoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.05.2010 10:46
Bydliště: Praha

Re: tlak hydrauliky

Příspěvek od kafoun »

Ahoj, jasně rozvod je pneumatický a reaguje mi to taky tak, je to správně, horší by bylo kdyby to výšku nedorovnávalo. A ty změny třeba po dvou dnech můžou být způsobeny i poklesem teploty čimž se sníží tlak v sistému atp.
Stavby závodních motorů, to se to dělá když je vercajk řikal řezník a kuchal kozu nebozezem.

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: tlak hydrauliky

Příspěvek od MilanV6TDI »

Ještě moje zkušenosti s problémy na pneu odpružení. cca po 100.000 km mi začalo blbnout zřejmě jedo z výstupních rele řídící jednotky podvozku. Palubní comp nic nehlásil, jenom déle trvalo, než se podvozek při navolení offroad level zvedl na vyšší výšku. Dojel jsem na tom cca 90 km, pak si to kidlo do nakládačky a mazel šel potupně na odtah. Zřejmě přechodový odpor na rele upek řídící jednotku cca 15.000.
Měchy to ale kupodivu ustály. Po cca 140.000 km se mi nalomila trubka vedoci k ventilu měchu, odpozoroval jsem to díky slaboučkému syčení unikajícího vzduchu po zaparkování v garáži.
PC opět nic nehlásil. Zachránila to výměna trubky, je i s ventilem cca 5.000. Včasná oprava zřejmě zachránila měch, což by bylo větší bebi. zatím mám na tacho 165.000 a měchy drží. podle infa od mechniků měchy vydrží cca 200.000, ale hodně záleží zřejmě na zatížení jízdou v terénu. Určitě je dobré si anomální chování podvozku hlídat, vzhledem k tomu, že PC na uvedené věci nijak nereagoval. Určitě se tak dá předejít případnému odstřelení měchu. Při prdnutí měchu je to prý pěkná šleha, to může být při řízení pěknej úlek.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“