tlučou brzdy - vyměnit?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od lerak71 »

Ahoj,
prosím o radu - názor (než začnu utrácet v servisu).
Poslední týden mi začaly tlouct brzdy - projeví se zejména při brzdění ve vyšší rychlosti. V listopadu jsem byl na výměně brzdový kapaliny a taky na technický (109tis. km) - vše naprosto OK. Předpokládám, že kdyby byly sjeté destičky nebo špatné kotouče - určitě ze mně ve VW vytáhnou peníze ....:-) a v STK to neprojde.
Když jsem zkoušel prudké brzdění (v malé rychlosti) s aktivací asistenta - tak brzdilo OK. Vůbec mi příde, že to brzdí - "akorát" to hlučí a tluče do volantu.
JE MOŽNÉ, ŽE VZHLEDEM K TOMU, ŽE POSLEDNÍ MĚSÍC JSEM JEZDIL VELMI MÁLO (teď mám 110500km), VYTVOŘILY SE NA DESTÍČKÁCH NEBO DISCÍCH NĚJAKÉ REZY A JEDNODUŠE SE TO OBRZDÍ? Nebo je to na servis?
Dík moc za odpověď.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od Mára_VR6 »

Jj, máš zkroucený kotouče. Už budou na minimu a s tím už nic neuděláš. Jedině vyměnit. Sice mě to překvapuje, protože já jsem zjistil, že mám na autě kotouče ještě původní a mám najeto 136tis. A jsou ještě daleko od minima.
Když jsem si počítal komplet brzdy, tak jsem se dostal někde k 15 tis za komplet celý auto. Ale nakonec jsem kotouče nechal vyvrtat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... &start=150" onclick="window.open(this.href);return false; a dal nový desky a pohoda.
Když tě někde budou chtít obrat, klidně se ozvi a můžem se domluvit. Klidně ti to udělám :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od lerak71 »

no, to si mne moc nepotěšil ..... :) jseš si jistej, že to jsou kotouče? Setkal jsem se s názorem, že to je jen orezlé, jak jsem měsíc moc nejezdil ....., zas na druhou stranu dnes jsem jel 200km v kuse a nic se neohladilo.... Dá se to nějak jednoduše zjistit jestli jsou fakt zprohýbaný - než do toho pudu? :158:
Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od Mára_VR6 »

sundat kolo a měřit přímo kotouč setinovýma hodinkama
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

nalim.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.11.2008 21:58
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy
Kontaktovat uživatele:

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od nalim.k »

podle toho co tu píšeš tak tomu moc nerozumíš, tak to dej radši nějakýmu odborníkovi :D
za měsíc sice mohou kotouče trošku oreznout, ale během pár kiláků je to dole ... koneckonců na kotouče vidíš a hned poznáš jestli jsou orezlý a nebo stříbrný, jestli maj v sobě nějaký drážky nebo ne ... jestli máš najeto skutečných 110000km tak to není moc ale hrozně záleží jak jezdíš a pak taky co tam je za značku destiček ( někdy totiž ubejvaj spíš kotouče než desky ) no a pak taky kam to dáváš do servisu, jestli se na brzdy dívali reklamoval bych to ...

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od lerak71 »

JJ, díky moc klucí :D
pravda je že jsem "těžkej uživatel" .... :d a právě s tím oreznutím se mi to taky moc nezdálo (kotouče jsou stříbrný - myslel jsem jestli neni nějakej bordel na destičkách kam nevidím), ale ten člověk vypadal, že ví co mluví....
Domluvil jsem se už tady s jedním co to umí, když tak dáme nový kotouče i desky - podle toho co bude třeba. (nechám si poslat origo z Německa - vyjde podstatně levněji než někde v aut. ser.)
V servisním plánu jsou brzdy na 120tis a vzhledem k tomu, že fakt nejezdim brzda - plyn, tak mi to přišlo taky divný. Pravda však je, že jak byl sníh tak jsem si to docela užíval a ABS pracovalo .....
Uvidim co mi řekne ten člověk až se na to pořádně koukne - dám vědět.

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od lerak71 »

Tak dnes mi přišly z Německa komplet nové brzy - ORIGINÁL kotouče i desky. V pondělí je nechám namontovat. Celé mne to vyšlo na 223euro bez DPH a to včetně dopravy DHL/PPL až domů !!!!!! :d
Jen pro orientaci nacenění materiálu u autorizovaného servisu VW 16.443,-Kč bez DPH!!
Nacenění u neautorizovaného prodejce 12.400,-Kč bez DPH!
Pěkně nás tu v Čechách drbou :adr:
Montáž by měla stát už jen nějakou tu stovku ..... :-)

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od Peterka72 »

Ahoj Lerak . To je supr cena . Kde jsi to prosím tě objednával ? Taky musím dělat komplet brzdy . Předek a zadek kotouče i desky . Origoš ve Volkswagenu jsem nezjištoval ale sadu od ATE můžu mít kolem 19000 kč . Italsky Pilenga kolem 12000 kč ale do toho nejdu . Je to na 3.0 tdi . Diky za odpověd .

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od lerak71 »

kontakt na vyžádání,
mimochodem práce mne vyšla na 700,-Kč :lol:

a chlapi pozor na zadní brzdy - měl jsem úplně zarezlé pakny - zadek vlastně nebrzdil, a parkovací (nožní) brzda funguje samostatně uvnitř kotoučů - je vhodné občas zaktivovat za jízdy a protočit je... :)
Naposledy upravil(a) lerak71 dne 15.02.2011 18:33, celkem upraveno 2 x.

Coach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.02.2011 12:21

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od Coach »

Mára_VR6 píše:Jj, máš zkroucený kotouče. Už budou na minimu a s tím už nic neuděláš. Jedině vyměnit. Sice mě to překvapuje, protože já jsem zjistil, že mám na autě kotouče ještě původní a mám najeto 136tis. A jsou ještě daleko od minima.
Když jsem si počítal komplet brzdy, tak jsem se dostal někde k 15 tis za komplet celý auto. Ale nakonec jsem kotouče nechal vyvrtat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... &start=150" onclick="window.open(this.href);return false; a dal nový desky a pohoda.
Když tě někde budou chtít obrat, klidně se ozvi a můžem se domluvit. Klidně ti to udělám :D
Ahoj, musím dát nový kotouče a destičky = kolik mě to u Tebe vyjde ? :D
Díky C.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: tlučou brzdy - vyměnit?

Příspěvek od Mára_VR6 »

SZ :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Odpovědět

Zpět na „Touareg“