Zajíždění ???

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Peklip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2010 10:38
Bydliště: moravskoslezský kraj

Zajíždění ???

Příspěvek od Peklip »

Zdravím na foru, zítra si jdu pro nového Touarega V6 TDI. Chci se zeptat na Váš názor ohledeně zajíždění nového motoru. U posledního nového auta (Passat 2.0TDI) jsem to udělal podle rady prodejce tak, že prvních 200 km jsem to vyloženě šetřil (přece jen to má zpočátku asi větší odpory), ale pak jsem snažil jezdit co nejdynamičtěji (měnění režimu jízdy, časté řazení, občas už i plný výkon a vytočení) a nakonec jsem byl velmi spokojen. Ve srovnání se zapůjčeným náhradním Passatem 2.0 TDI byl můj výrazně (až bych nevěřil) tišší a pružnější. Nicméně jsem se pak dočetl v příručce, že do 1000 km se pokud možno nemá dávat plný výkon a pak postupně přidávat na razanci. Kdyby jste měli nějaké nápady ohledně zajíždění, tak napiště.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od koto99 »

V manuále je písané (na nový Multivan) prvých 2.000 - 3.000 km na max. 2/3 max výkonu. Po tom sa môže postupne akcelerovať na plný výkon. Toto všetko do 5.000 km. Prakticky som jemne akceleroval do max. 3.000 otáčok (v mojom prípade) a potom som to postupne rozbehával. Teraz mám 29.000 km a olej stále na max. bez dolievania.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od MilanV6TDI »

Do 5000 jsem s tím zacházel zlehka tak do 50% výkonu, potom postupně přidával do 10.000 na plnou zátěž. Po 10.000 jsem ještě nechal vyměnit mot. olej a filtr. Jsou ale názory, že se to potom déle zajíždí, fakt že se to rozjelo až tak po 35.000, 40.000.
Teď mám 170.000 bez jediného dolití oleje, pravidelně kontroluju. Hlavně tomu nedávat za studena ani po zajetí. Po větší zátěži - dálnice, vlek nechat dochladit.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od pásovec »

Přispěju taky fakty, žádný JPP... Jeden chlápek dost měnil služebáky, vždy je měl od 0km. Opravdu poctivě zajížděl. Prázdný auto, s plynem jako pírko, žádný dálnice, pěkně vklidu řazení, okresky... Prostě ideál záběh. Jeho kolega (ten samej model, nový auta od 0km) - dobytek, bylo mu všechno jedno, prasil, neřešil, jezdil, dával jim kouř. Podle mnohých ideální záběh, podle mě nesmysl. No a co se nestalo, kluci se často potkávali na cestách a zkoušeli, který auta jezdila líp. Odpověď asi nikoho nepřekvapí, kdo komu vždy ukázal záda... ;-)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od koto99 »

je to možné, že to "prasa" malo rýchlejšie auto pri určitých kilometroch, lebo mal lepšie vybehané piesty. Ale na druhej strane na tom bude omnoho skôr horšie čo sa týka spotreby oleja. A podľa môjho názoru je to len o tomto. Surové auto ak sa namáha, viac sa teplom rozťahujú súčiastky a vzniká väčšie opotrebenie, ktoré má vplyv na spotrebu oleja a vôlu súčiastok, ktorá sa postupom zvyšuje. Takže je možné, že auto bude skôr lepšie jazdiť, ale za cenu kratšej životnosti a hlavne spotreby oleja. Na zábeh sú citlivé hlavne motory VW - to som počul od servisných technikov.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Peklip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2010 10:38
Bydliště: moravskoslezský kraj

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od Peklip »

Děkuji za příspěvky, prostě chce to trošku citu a rozum, tak uvidím. Jinak předpokládám, že záda ukazoval ten psychicky vyrovnanější kolega ... Těžko říct, jestli se dá zajížděním/nezajížděním něco vyloženě pokazit nebo zlepšit. Možná spíš záleží, v jaké toleranci se sejdou díly. Ale kdo ví.

excalibur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.04.2011 22:43

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od excalibur »

Neco je zde

http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... -Procedure" onclick="window.open(this.href);return false;

otazka, je jak je to aplikovatelne na nove V6 TDI.

Peklip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2010 10:38
Bydliště: moravskoslezský kraj

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od Peklip »

Tak auto už je v garáži. Najel jsem prvních 150 km. Prvních 100 km jsem jel velmi klidně, pak jsem se trošku osmělil, ale... Klasika přechodu z manuálu na automat - na dálnici před odbočovacím pruhem, kde jsem do teď den co den vyřazoval na neutrál jsem vyřadil i s novým Touaregem. Ale místo spojky to byla na okamžik plná brzda a asi podvědomě jako reakce na nezvyklou situaci šla pravá noha místo na brzdu na zbývající volný pedál, což byl plyn. Automat už mezitím přežazený na N a tedy otáčky vyletěli na volnoběh do červeného lehce přes 5.000/min. Trvalo to celé tak půl vteřiny a zpočátku jsem nevěděl co se děje. Asi si budu muset levou nohu přivazovat k sedadlu. Motor z pod kapoty nevyskočil a snad to přežil ve zdraví.
Naposledy upravil(a) Peklip dne 01.05.2011 08:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od patper »

Peklip - at slouzi :!: :D

P.s. klasika pro nekoho kdo jede poprve s automatem :) nicmene je opravdu lepsi si levou nohu soupnout (pokrcit) a dat jakoby pod sedadlo :idea: :wink:

P.S.2 co prvni dojmy :?: :?: :?:

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od koto99 »

Na automate nevyraďovať do N. Stále treba mať zaradené D (S) aj na križovatke na červenej. N , alebo P radiť len keď dlho stojíš napr. pred železničným priecestím. Inak sa zariadenie zbytočne opotrebúva. Aj v manuále je písané, že netreba vyraďovť a pri jazde už vôbec nie, lebo možeš zadreť prevodovku, neviem teda ako to je pri DSG, ale na niektorých klasických automatoch pri N nejde olejov čerpadlo. Na N jedine ak sa auto ťahá a max 50 km/hod !!!
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od GeneHawkins »

U DSG je to jinak, z tohoto hlediska je to normální mechanická převodovka.

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od pásovec »

Zpátky k těm dvou zajížděčům, samozřejmě líp jezdili ty auta, které se poctivě zajížděli a rozdíl byl dost markantní.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od GeneHawkins »

Já na to moc nevěřím. Možná trochu ten olej... Jasně, když je někdo na auto prase, tak se to jistě časem projeví, ale spíš něco odejde, ne, že by to hůř jelo...

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od pásovec »

A proč mu to teda jelo hůř tomu prasiči a zajížděč mu vždy ukázal záda?
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Peklip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2010 10:38
Bydliště: moravskoslezský kraj

Re: Zajíždění ???

Příspěvek od Peklip »

Co se týče prvních dojmů, tak musím uznat, že proti Passatu je to větší změna, než jsem myslel. Jednak vzduchový podvozek výborně filtruje nerovnosti. Někde jsem četl, že vzduchové podvozky mají trošku problém s krátkými příčnými spárami, ale oproti mému předchozímu Passatu Sportline je to velký rozdíl a mám pocit, že cesty nejsou zase tak špatné. Co mě dále příjemně překvapilo, je zase o něco lepší pocit akustické izolace od okolí. Jinak tah motoru úžasný, na automat si už začínám zvykat.
Včera jsem najel asi 250 km, tak 25% dálnice, 50% meziměsto a 25% po městě a spotřeba dle počítače 8,6 l/100km, což mě příjemně překvapilo.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“