sekání motoru při startu

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
deda1234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.05.2011 19:00

sekání motoru při startu

Příspěvek od deda1234 »

Zdravím všechny.Mám problém,který nikdo neví jak odstranit.Nesetkaly jste se stím?? vwTouareg 2006 3,00tdi. Pri zahřátí motoru na provozní teplotu zastavím auto,vypnu motor a když asi po pár minutách chci nastartovat tak se motor jakoby zasekne a já musím znovu otočit klíčkem.Potom už se motor roztočí normálně.Pokud je motor studený tak se roztočí bez jediného problému. Děkuji za nějaké poznatky.

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od n_ox »

Nevím .. Jestli Ti poradím .. nejsem automechanik .. jediné co mě napadá .. zimou se věci smršťují .. a teplem roztahují .. nebude to mít souvislost? možná je to totální blbost ...
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
ffoccus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od ffoccus »

Mohl by to dělat starter, když je zahřátej, tak se uvnitř kouše. Už jsem se s tím setkal. Na diagnostice to nic neukazuje?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od GeneHawkins »

Jo. Startér, nebo i nějaký přechoďák na baterce, silových kabelech nebo startéru.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od Mára_VR6 »

jj startér :wink:

Btw, příjenou zábavu při vyndávání :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od koto99 »

Mne to robilo keď som prasknutú hlavu a natiahlo mi vodu do hlavy.... ale to by robilo asi aj za studena. A ak ti neuteká voda, tak asi ten štartér.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

farkihome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.02.2011 23:07

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od farkihome »

toto sa riesilo a dodnes riesi na slovenskom AUDI fore pri 3.0 TDI. nepomohla generalka starteru, zosilnenie zemniacich kablov na kasnu, vymena svoriek na baterke, vymena baterky... podla vsetkeho ide o problem s napinakom rozvodu, z ktoreho vytiekol olej. oprava je vsak prasacina, musi ist von motor. :( rozhodne by som vsak isiel najprv od lacnejsich oprav, t.j. vymena kablov a pod.

deda1234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 05.05.2011 19:00

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od deda1234 »

No děkuji všem,ale starter jsem dal novej,kabely taky,dokonce i turbo protože trochu už pouštělo olej,ale problém je tu dál.Motor má najeto 107000km a to sekání už dělá nemín 20000km.Každopádně všem děkuju za pomoc.

mišanTDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 21.05.2011 21:57

Re: sekání motoru při startu

Příspěvek od mišanTDI »

čaute, setkal jsem se stím, byly prasklé hlavy, opravilo se, dělalo pořád, startér se dal také jiný, dělalo pořád, nakonec jsem zjistil že odešla kliková hřídel, při zahřátém motoru se přidíralo uložení klikovky...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“