Zapach spaleneho oleja

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
matejn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2011 01:52

Zapach spaleneho oleja

Příspěvek od matejn »

Jazdim na aute Touareg 3.0 TDI, rok vyroby 2007. Auto ma najazdeych 200 000 km, sam som snim najazdil okolo 20 000 km.
V poslednej dobe je po dlhsej jazde pri vysiej rychlosti a taktiez pri kratkej jazde pri vysokych otackach citit silny zapach spaleneho oleja. Zapach ide o predneho praveho kolesa. Dnes som mal auto zdvyhnute u znameho v dielni. Pri pohlade zo spodu z pod praveho predneho kolesa je vidiet pomerne silne znecistenie olejom v okoli turba.
Ma uz niekto skusenosti so zavadou tohoto druhu? Pokial ano, ide o viac alebo menej beznu zavadu, repsektive ako ju riesit. Dakujem.

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Zapach spaleneho oleja

Příspěvek od Peter_11 »

Normalne to urcite nie je, treba len dufat, ze neodchdza turbo, mozno to bude len nejaka netestnost. Treba zistit presne odkial ten olej vyteka. Pokus sa znecisteny priestor od oleja vycistit, potom pojazdi a hladaj odkial to vyteka.

matejn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.05.2011 01:52

Re: Zapach spaleneho oleja

Příspěvek od matejn »

Turbo vyzera byt v pohode, pravde podobne pojde o nejake tesnenie. Sledujem zatial objem uniku a vyzera byt velmi maly, uvidime ako sa prejavy po dalsich kilometroch. Vdaka.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“