ubývání OLEJE

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

ubývání OLEJE

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s dolejváním oleje? Mám Touarega rok 2004 a to V8 4,2i benzín. Mám ho asi teprv půl roku a zhruba po 2-3 tis km dolejvám tak 1 litr motorového oleje. Je to normální? V servisce se píše, že zhruba po 1000km se může dolejvat ta 1 litr. Ale co jsem měl dřív jiná auta i s vyšším obsahem motoru, tak sem tolik nedolejval. nebo může jít o závadu? Motor mastný nikde není a pod autem taky žádné stopy po oleji. Dík za rady Honza

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od koto99 »

motor má asi niečo za sebou. môže sa to tratiť cez turbo, alebo cez ventily, alebo cez krúžky. Prípadne pri servise skús zmeniť značku oleja, ale to pomôže len minimálne.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od Mára_VR6 »

Zkus tam nalít Shell, samo tu přesnou viskozitu a specifikaci nařízenou výrobcem. Na Shell má lepší ohlasy než na Castrol.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od ls »

Byl měněn motor předchozím majitelem?Na tyto motory prý byla svolávací akce a v záruce se měnil motor.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od LuboR5 »

ls píše:Byl měněn motor předchozím majitelem?Na tyto motory prý byla svolávací akce a v záruce se měnil motor.
tak to bych chtěl někdy zažít :wink:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od Mára_VR6 »

LuboR5 píše:
ls píše:Byl měněn motor předchozím majitelem?Na tyto motory prý byla svolávací akce a v záruce se měnil motor.
tak to bych chtěl někdy zažít :wink:
:laugh: :laugh: :laugh:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od ls »

Nevím jak vy ,ale já viděl přímo zápis v servisní knížce .Výměna motoru ,vysoká spotřeba oleje motor měl najeto cca 100tis km.Bylo to na záruku.Touaregy měly několik svolávacích akcí jedny byla i tento rok.

Coach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.02.2011 12:21

Re: ubývání OLEJE

Příspěvek od Coach »

Mě to tedy mezi výměnami, které dělám po cca 10.000km nesežere nic... Asi jak s tim kdo jezdí...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“