Sjednocujeme fanoušky VW od roku 1996. Přijeď oslavit dvacetiny klubu na celorepublikový sraz.

20 LET Klubu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: turbo na V 10
PříspěvekNapsal: 27.10.2011 09:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2011

279

LIBEREC

Ten konektor je nejhorší, na té levé straně je přesně za nejakym vypoustakem serva, takže nejdrive sundat motorek a pak teprve konektor dolu, jde celkem OK, ale je krátký. Kdyz davas zpět, tak nejdrive konektor a pak sroubovat, jinak ho tam nedáš. Moje včerejší oprava dopadla bledě, motorek byl jiného cisla (asi je opravdu rozdíl mezi pravou a levou) a VAG hned nahlasil chybu, ale prapodivnou: ridici jednotka 2 turbodmychadla: a něco jako špatná nebo žádná komunikace (mam to v logu doma), takže evidentne je tam spatny motorek, protože na druhé strane jsem nic nedělal a nebo jsme ukroutili kabel, protože kdyz byl motorek spatny hlásí to: ridici jednotka turbodmychadla 1: defekt. A tady je něco o komunikaci. Průšvih je, ze VW to nemá v ETCE jako samostatný dil a netuším, kde to sehnat nové, i kdybych chtěl. Takže se pokusím o repas toho co jsem vytáhl, ale nevím ...

Netušíte někdo o někom kdo se tímto zaobírá? Je to výrobce HELLA a je stejny (designem i cislem, nevím jak vnitrkem) jako na spoustu jiných aut. Našel jsem ho u BMW, Volva, Mercedesu ...

Předmět příspěvku: Re: turbo na V 10
PříspěvekNapsal: 30.03.2012 20:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.03.2012

2

zdravím, mám touareg V10 a padal do nouzovýho (diagnostika - vadná řídící jednotka turba č.2). Nechal jsem ji repasovat a auto jelo dobře asi 2 dny a zase padalo do nouzovýho (diagnostika - vadná řídící jednotka turba č.1). Nechal jsem ji taky repasovat a po namontování zpět do auta zase nouzovej režim - jednotka č.2. Dal jsem ji na reklamaci, řekli že je to neopravitelné a musel jsem koupit celé turbo včetně regulace (samotná se neprodává). Z turba jsem vzal pouze regulaci a mechanik ji namontoval. Zase nouzovej - regulace č. 1. Takže jsem ji vzal taky na reklamaci a opět jsem se dozvěděl, že nepůjde opravit, takže jsem musel koupit i druhý turbo. Na autě jsou teď obě regulace nové a auto kouří a nejede. Závady jsou vymazané a stejně nic (závady na jednotkách nejsou). Neví někdo, jestli není třeba nutné nové jednotky nějak synchronizovat s autem nebo tak něco? Přes diagnostiku se jednotky pohybují normálně.
Děkuju za případné rady.

Předmět příspěvku: turbo na V 10
PříspěvekNapsal: 30.03.2012 21:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2011

279

LIBEREC

Žádná synchronizace neni potreba. Nechtěl bych malovat čerta na zeď, ale buď rád že mas ty novy turba, asi je budes potrebovat ...

PříspěvekNapsal: 30.03.2012 22:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.03.2012

2

jenže je mi divný, že do servisu jsem jel s tím, že občas padal do nouzovýho kvůli načaté regulaci a turbu nic nebylo (nekouřilo a pokud zrovna nebylo v nouzovým kvůli regulaci, tak i pěkně jelo). Pak bylo auto cca měsíc v servisu, než se pořešily ty reklamace atd a najednou, že by odešlo turbo, ikdyž auto jen stálo v servisu? myslel jsem jestli se něco nerozhasilo zkoušením tech opravovaných regulací a jestli třeba není nutný něco s tema novýma udělat. nějakej reset nebo nahrání software nebo něco. mechanik už je z toho celkem zoufalej a já taky.

PříspěvekNapsal: 24.02.2014 19:04 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

24.02.2014

1

Ahojte. Potřeboval bych poradit. mám v10 a občas my v tahu vypne turbo na počítači to pak ukáže že byla překročena hranice plnícího tlaku. turba byla vyčištěna a proměřena a jsou v poho i regulace podle čísla závady to píše že jsou vadná čidla teploty a přívodu vzduchu jenže ty se vyměnila a opět to vyplo. už jsme s mechanikem zoufalí. nevíme co s tím poradí někdo?

PříspěvekNapsal: 09.06.2016 18:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2011

279

LIBEREC

Sice starší téma, ale třeba někomu pomůže ... Tolik praktikovaná oprava výměny regulací je de facto k prdu a když to náhodou jede, tak ne na dlouho. Vlastně až teď u druhé V10, více jak 300.000km najetých na obou V10 a asi 6 ti výměnách regulací jsem konečně narazil na někoho kdo mi to vysvětlil ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

PříspěvekNapsal: 09.06.2016 19:52 
VWagenista
VWagenista

Hodnost:

VWagenista

04.05.2015

120

Plzeň

Jurasch píše:
Sice starší téma, ale třeba někomu pomůže ... Tolik praktikovaná oprava výměny regulací je de facto k prdu a když to náhodou jede, tak ne na dlouho. Vlastně až teď u druhé V10, více jak 300.000km najetých na obou V10 a asi 6 ti výměnách regulací jsem konečně narazil na někoho kdo mi to vysvětlil ...

Ahoj,
Tvůj příspěvek jsem nějak nepochopil.. co je k prdu? Je tam jiná příčina? Osvětlíš mi to? :)

PříspěvekNapsal: 09.06.2016 21:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.10.2011

279

LIBEREC

Samotná výměna regulace.

Je opravdu velká náhoda, aby se podařilo regulaci vrátit na turbo, tak, aby ovládala vše správně. Je to i zřejmě důvod proč se neprodavaji jako samostatný díl. Dneska jsem byl svědkem toho jak se ladí nastavení regulace "na stolici" mimo vůz a na display počítače sledoval jak setinkové rozdíly na táhle mají vliv na tlak a tedy celkový výkon. Nechtěl jsem věřit, ze vlastně každé turbo je nastaveno (respektive jejich regulace) trochu jinak, ale musel jsem kapitulovat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]