Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sněhové řetězy
PříspěvekNapsal: 23.11.2011 21:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.07.2009

268

Bratislava

XMR Brenta C sú v pohode a mne praskli tie SUV Breta C s tým samonapinakom.

PříspěvekNapsal: 23.11.2011 21:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.07.2009

268

Bratislava

koto99 píše:
LuboR5 píše:
a co se teda stane při zapnutí levého tlačítka na tu druhou polohu ?

uzavrieš medzinápravový diferenciál v pomere 50:50 - použiť len na nespevnenom povrchu.

sme si nerozumeli, ja som myslel prvú do prava od normalu je redukcia, druhá je redukcia + uzávierka medzidifu a tretia je + k tomu uzávierka zadného difu.

PříspěvekNapsal: 23.11.2011 21:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.01.2009

790

okr. Karviná

koto99 píše:
koto99 píše:
LuboR5 píše:
a co se teda stane při zapnutí levého tlačítka na tu druhou polohu ?

uzavrieš medzinápravový diferenciál v pomere 50:50 - použiť len na nespevnenom povrchu.

sme si nerozumeli, ja som myslel prvú do prava od normalu je redukcia, druhá je redukcia + uzávierka medzidifu a tretia je + k tomu uzávierka zadného difu.
jj :wink:

PříspěvekNapsal: 24.11.2011 15:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.06.2009

11

Mára_VR6 píše:
na drobečka jsem je nekupoval, ale dokud jsem měl předohraby, tak jsem je míval.

Copak? Byly potřeba? Co se dělo? :D

Při odjezdu s parkoviště v čerstvě napadaném sněhu jsem více couval - se sunul doboku, než dozadu a nebýt ochotného pána sice s ušklebkama s T5 a řetězy, tak asi lyžuji s turkem po sjezdovce. Musel mě uvázat, aby jsme zustali na parkovišti a potáhnout. Jezdím na zimních pirelkách cca 5-6 tkm a samotnénu ani s napumpovaným podvozkem a uzavěrkou to nešlo.
Jinak je to teda guláš, kde s řetězy. Letní pneu mají poloviční životnost oproti zadku, což mě u čtyřkolky překvapuje. Je předek těžší, ale ???

PříspěvekNapsal: 25.11.2011 09:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.07.2009

268

Bratislava

som si všimol, že väčšina majiteľov Tuaregov si sťažuje na nerovnomerné opotrebenie predku voči zadku, alebo celkovo na nadmerné opotrebenie pneumatík. Ja toto vôbec nepozorujem. Mám Tuareg cca 65.000 km a mám stále gumy čo som tam dal, keď som ho kúpil. Na leto mám univerzálky Pireli a na zimu zimné GoodYaer. A ešte mi vydržia dlhooo. R5, 235/65/17.

PříspěvekNapsal: 25.11.2011 10:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.01.2009

790

okr. Karviná

já taky tento problém nemám sjíždím už 3 sadu pneu a pořád hezky všechny čtyři rovnoměrně .

PříspěvekNapsal: 25.11.2011 11:20 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

5890

Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

No nezapomeňte, že taky máme polomotory. U desetiknedlika to bude něco jinýho :wink:

PříspěvekNapsal: 14.12.2011 22:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.07.2009

15

mimochodem, Touareg mel i uzaverku predniho diferencialu. Shanel jsem ho dlouze s touto vybavou a s odpojitelnymi stabilizatory. A? No nesehnal. Ale ve VW tvrdi, ze jich par vyrobili. Tak jen tak pro uceleni dat.

PříspěvekNapsal: 15.12.2011 21:58 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

5890

Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Jak jsou technicky realizovaný ty stabilizátory? Ví to někdo?

PříspěvekNapsal: 16.12.2011 01:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.07.2009

15

co jsem zjistil - vlastni ovladaci jednotka propojena s hlavnim PC - nedaji se odpojit pri vysoke rycholsti z bezpecnostniho hlediska, jinak stab. tyc zadni i predni je prepulena, na tom prepuleni je nasazen valec a v nem je pruzina, ventil a kde co jeste. Dale do systemu patri zasobnik na hydraulicky olej, elektromotorky, kostka jak na abs system s ventily, atd. Tak pred rokem byl cely system k mani na EBAY. CHtel jsem to koupit a nechat si to dodelat, ale muj mechanik nejevil znamky stesti, hlavne po te, co ve VW nebyli schopni rici, zdali je to vubec mozne dodatecne dodelat. A jelikoz vetsina dodatecne dodelavaneho neni vetsinou jako original, nakonec jsem od toho upustil. Nekde k tomu mam i povidani, jak to presne funguje. Asi to najdu o vikendu, bude li cas.

je na to tlacitko vedle aretace vysky vozu. A co jsem videl, umoznji opravdu pekne krizeni naprav.

PříspěvekNapsal: 01.02.2012 14:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.11.2010

82

Praha

Mozna hloupy dotaz, ale pri tom zvysenem krizeni, netrpeli by vice mechy? Nebo tam jsou dorazy, ktere mechy bezpecne ochrani?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.11.2012 14:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.11.2012

3

Ahoj,
letos se chystám s dětmi na hory a potřebuji pořídit textilní nebo sněhové řetězy. Prosila bych o radu jaké si pořídit na pneu 255/50 R18 z téhle nabídky http://www.snehove-retezy-shop.cz/3155- ... ml#content nebo http://www.snehove-retezy-shop.cz/3156- ... l#settings? Máte zkušenosti s touto značkou?

Děkuji za odpovědi a rady :wink:

PříspěvekNapsal: 14.11.2012 00:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.04.2011

191

Ostrava

Jeli jsme minuly rok na hory.Ja vyjel v pohode bez retezu(mel jsem je v teple v kufru :D )Znamy ma osobaka a ty platene"retezy".Asi po 10metrech je potrhal a zustal viset(mozna byly spatne nasazeny-nevim).Tak jsem sjel dolu,nalozil ho a jelo se.Kdyz uz bych retezy potreboval nasadit,tak bych volil klasicke ocelove.Vzhledem k tomu,ze mate touarega a pojedete s detma,tak asi nebudete blaznit nekde po lese v pul metrovem snehu.Takze ty retezy mozna ani nepouzijete.problem muze byt jen na lede a ve vysokem snehu.
Ale konec vykecavani.platene nebrat.Koupit ocelove na vsechny ctyri kola a po nasazeni vypnout ESP.Ja osobne mam Thule XS-16.Mam jiny rozmer kol.Ojik

PříspěvekNapsal: 15.11.2012 00:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1401

No akurat som pozeral na tie ponozky pre auto, ze cena oproti retazom je fajn, ale ked pises ze sa to hned potrha tak na to kaslem. Ja potrebujem retaze nie na to aby som vysiel, ale na to aby som mohol zist z chaty. Je to dobry stupak do kopca po polnej ceste, ale hore som z passatom vysiel vzdy aj bez retazi, ale ked som mal ist dole, tak som par krat skoro skoncil v jame pod cestou ked som pribrzdil siel som dole smykom ako na saniach aj niekolko metrov :). Riesenie boli retaze na obe napravy (passat je 4x4). No a bojim sa ze s touaregom pri jeho vahe to bude este horsie. Takze idem zhanat nejake retaze ale tie Pewag, Thule a Snox co tu spominate na rozmer kolies Touarega sa predavaju za katastrofalnu cenu (chlap vo Forstingery mi dokonca ponukal nejake retaze za 500 eciek!), takze popozeram nejake noname radsej kedze potrebujem dve sady.

PříspěvekNapsal: 15.11.2012 01:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.04.2011

191

Ostrava

Z kopca nebrzd.Zarad si pakou doprava a nech si tam stupen 1.Pojedes jak slimak dolu z kopce a nemusis brzdit.Ojik

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]