Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
stejst
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 14.06.2014 15:58
Bydliště: Pardubice

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od stejst »

Zdravím, po delší době bych se rád pustil do opravy/výměny ventilů měchů přední nápravy, případně i zadní. Každé ráno je předek znatelně níž, kompresor každé ráno dofukuje, zatím drží, možná mu to dělá dobře že je každý den v pohybu:-)

Dle "bublinkového" testu hodně uchází na levé straně ventil u těsnění směrem k měchu. S tím si poradím, ale chtěl bych vědět jestli někdo tady už dělal kalibraci podvozku? Přijde mi že je prostě níž než ostatní turci když to porovnám. Vím že se to tady řešilo kdysi, jen jestli to někdo umíte, případně návod.

Díky
Passat 04 1.9tdi
Caddy 08 1.9tdi
Turek 04 4.2 V8/LPG
Passat B8 2.0tdi
Treg 06 6.0 W12

Lubík1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.11.2018 17:11

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Lubík1 »

Ahoj , tak mě taky čeká výměna ventilků na předku proto prosím o radu jak nejlépe na to ? musím auto zamknout do servisní polohy nebo jak postupovat ?
Děkuji za radu Luboš

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od bauer »

Jj, musis to zamknout, na hever a pak mozes smudlit ventilky - ve zkratce.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Zdeněk1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.03.2019 09:35

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Zdeněk1111 »

Ahoj, chlapi nevyhazujte zbytečně peníze za předražené ventily ze servisů , stejně to je Čína, objednal jsem z Alliexpresu přišlo to z Belgie za pět dní a cena 10euro za kus a i kdybych je měl každý rok vyměnit tak se to vyplatí. Stejně měchy pokud vyloženě neřachne tak vyndat vyměnit gumičky a bude stát jak za mlada :wink:

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od teekey »

S temi dily z Ciny (bez vystupni kontroly) je to spis o tom, ze kdyz ti to rachne na ceste tak to vyjde hodne draho nechat se odtahnout domu.
Jinak mech je z gumy, ta jednou proste zestarne a pak je to raz na raz. Znam lidi, kteri meni mechy pokud jsou starsi 10 let (od data vyroby) preventivne a maji na ne nalitane i 150k-200k km a bez problemu. Pak jsou lidi, kterym to praska cca 80k-120k km, hodne je to o stesti/smule pri provozu co do toho pri jizde praskne (ostry kamen, v terenu nejaky bordel apod.) nebo smula na slabsi kousek z vyroby.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Matessko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.11.2022 20:44

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Matessko »

Troška by som chcel oživiť túto tému.Mám Touareg 2.5 TDI R5 128kw.Viem mi niekto poradiť nakoľko auto drži stále svoju výšku teda viac ako by malo.Zadná časť nechce isť do nákladnej polohy.Ale keď ho dvihnem na offroad mode alebo xtras mode ide dobre ale vrátiť sa nechce.Môže to byť tými ventilmi na vakoch/tlmičoch

Odpovědět

Zpět na „Touareg“