Baterky

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Baterky

Příspěvek od n_ox »

Možná je baterka už v háji kapacitově .. odpoj jí komplet .. a uvidíš jestli bude držet kapacitu ;) mě poslední baterka u turka .. když jsem jí odpojil .. dobil do 100% utíkala s napětím před očima na voltmetru :D
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od ameron »

jj bateria bola v prdeli miesto nej som kupil novu vartu 110aH a tuto som vyreklamoval za novu teraz ju mam napojenu ciste na webasto a varta si odpociva :) Len mi bolo cudne ze vydrzala len 3 mesiace od kupi a od leta do jesene ale bola neznackova asi nejaky nepodarok.

viktor1771
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.10.2017 15:25

Re: Baterky

Příspěvek od viktor1771 »

automoto1 píše:baterka v kufri je pre starter a štartrelevantne spotrebice ako je zhavenie a pod.baterka pod sedackou je na to ostatne.nic netreba kodovat staci vymenit baterku za novu.A6 ma riadacku BEM a ta sleduje to co do baterky prislo a odislo preto je ju treba kodovat aj ked ani to sa nemusi ale nebude ti pri starsich typoch ukazovat korektne stav nabitia baterky v MMI o nejakych odporovych parametroch neviem,ale rad sa necham od kamosa informovat.skor by mala mat odpovedajuce amperhodiny.tvoj turek nic take nema.takze hor sa smelo do vymeny.
Zdar VW maniaku, a jak totak dobře víš? Já totiž úplně náhodou Touareg r.v. 2008 bezproblému nastartuju, i když mám tu baterku z kufru vyndanou vedle auta...

Sard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 07.10.2014 11:28

Re: Baterky

Příspěvek od Sard »

treba to nekomu pomuže v nouzi
mam touarega V10 takže taky 2 baterky a bohužel mi odešla baterka pod sedadlem
ta v kufru ma el.odpojovač a pokud je baterka pod sedadlem mrtva tak se nesepne.
lze pomocí 13" klče samozřejmě po sundání kritu baterie odpojovač jednoduše přemostit a auto v pohode nastartuje
chce to trochu šikovnosti.
jezdil jsem tak cca tyden než jsem se dostal k výměně baterie

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: Baterky

Příspěvek od jiraper »

Ahoj.
Mohl by jsi podrobněji popsat jak s tím odpojovačem?
Třeba i foto.
Moc děkuji.

vašekkučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2010 13:17

Re: Baterky

Příspěvek od vašekkučera »

Ahoj, mám taky desetiválec a s bateriemi jsem si užil svoje. Mám auto dvanáct let baterie pod sedadlem u nového vozu vydržela šest let, baterie v kufru jedenáct let. Po skončení životnosti originální baterie jsem použil baterii VARTA asi 110 Ah, dva roky v pohodě, třetí rok nedržela už napětí, všechny jednotky stále hlásily podpětí. Koupil jsem novou, VARTA AGM 110 Ah, za dva roky stejné jako baterie předchozí. Nyní stojím před otázkou jakou baterii koupit, asi to bude originál, cena u VW je cca 9000,-Kč. Známý elektrikář říká, že jsou o hodně kvalitnější a opravdu vydrží. Také říká, že u Touarega (V10) je spotřeba elektřiny veliká a baterie musí být perfektní, jinak to odpojuje některá zařízení (jednotky) a je to jen trápení.
Jak jsem tu již jednou psal, měl jsem špatné dobíjení, kontroloval jsem celé zemnění, alternátor jsem vyndal a nechal zkontrolovat, vše v pořádku. Nakonec jsme zjistili, že jsou to +kabely od alternátoru k +čepu v motorovém prostoru a od +čepu k baterii pod sedadlem. "Dobíjecí napětí bylo na alternátoru 14V, na baterii kolísalo mezi 11,5 a 12,5, což je velice málo. Pojejich výměně OK, dobíjí dobře, ale baterii to pomohlo jen částečně, stejně nevydržela. Budík v přístrojové desce mi neukazoval hodnotu, která je na baterii, tam byla při horším dobíjení ještě nižší!!!!!!
Je potřeba změřit dobíjení přímo na baterce, a to po nějaké době (minuty) až přestane pracovat např. kompresor.
Další věc je baterie v kufru, ta se začne dobíjet až když se jakž takž dobije baterie pod sedadlem. Pod sedadlem u baterky je relé, které nepovolí nabíjení dozadu, dokud dobíjecí napětí nedosáhne cca 13,6V. Takhle mě odešla zadní baterie, vůbec se nedobíjela. I přesto vydržela hodně dlouho, začala odcházet až po poruše dobíjení.
Co se týče odpojovače baterie v kufru, doporučuji s tím nic nedělat. Já jsem nemusel nikdy nic přemosťovat, desetiválec umožňuje nouzově nastartovat jen správnou manipulací zapalovacího klíčku ve spínací skříňce(dle manuálu k vozidlu). Sám jsem to mnohokrát vyzkoušel a opravdu to funguje.
IMG_3992.JPG
Přikládám návod na nouzové startování desetiválce v příloze[/u][/b].
Pokud je něco potřeba dělat s odpojovačem zadní baterie, POZOR, musí být odpojená přední baterie. Upozorňuje na to i výrobce vozidla. Když se to tak neudělá, může se to odpálit a údajně to může mít vliv i na ostatní elektroniku, hlavně airbagy.

jiraper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.07.2017 11:40
Bydliště: Hůrka,Jeseník nad Odrou

Re: Baterky

Příspěvek od jiraper »

No jo,jenže já mám 5 valec, 2,5 tdi R5, takže je mi to prd platné.To mi ten nouzový start nepůjde,proto se ptám na to přemostění a jaký je správný postup,když náhodou k tomu dojde.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Baterky

Příspěvek od bauer »

Vasekkucera: Mas pravdu s tema bateriema... Ta Varta ted fakt stoji za h***o. Original Varta co se dava do auta, kdyz vyjizdi z fabriky, je jina. Kapacitne sedi, ale VW si ji nechava delat na zakazku. Me i Bretikovi sla ta Varta 110Ah taky sr*t. Breta misto ni poridil Banner a ja si objednal baterii Moll. Zatim oba max. spokojenost!
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Odpovědět

Zpět na „Touareg“