Baterky

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Baterky

Příspěvek od Mára_VR6 »

GeneHawkins píše:8 a půl roku že by vydržela? Já dal stejně novou Božku, ale zajímá mě to...
jj, dá se to.... Já měnil loni, taky původní
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

vašekkučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2010 13:17

Re: Baterky

Příspěvek od vašekkučera »

Zdravím, podle mých informací je baterie pod sedačkou určená pro všechny odběry včetně startování. Zadní baterie slouží pouze k nouzovému nastartování v případě vybití nebo velkého poklesu napětí baterie pod sedačkou. I bufík je napojen na přední baterii. Když se odpojí zadní baterie, všechno v autě funguje, jenom nejde nouzově nastartovat. Nevím jestli to platí pro všechny typy se zadní baterií, já mám V10 2005. Když se mi vybije přední (v zimě nebo když v přívěsu zapomenu odpojit ledničku), tak se všechno na budících ztratí, nic ani neškrtne, ale na zadní nastartuju vždycky. Přední baterii mám už druhou a podle mě už dlouho nevydrží. Podle známého, který do elektriky dělá, dostává baterie pod sedačkou u V10 docela do kožichu. Měřil odběry a už při otevření dveří to bylo přes 15Amp.. Prý se s tím spouští hodně elektronických obvodů.

sakul1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2011 23:46
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterky

Příspěvek od sakul1 »

Ahoj, uvažuju o nějaké rozumném soláru ( do střechy mi ho origo nenamontovali) máte s tím někdo zkušenosti? Něco jsem našel na stínítko, ale je to slabé. Taky si nejsem úplně jistý, jak se chová ta elektronika přepínání a dobíjení baterek když bych to zapojil třeba do zásuvky v kufru. Mám sice dvě baterky, ale nejezdím každý den, a když tak krátké courání a na palubním napětí je to znát. Díky za každý poznatek. Nejvíc by se mi líbila solární folie a nalepit ji na střechu jenomže jsem nikde nenašel rozumný rozměr tak aby to vyšlo.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od GeneHawkins »

Už Venta kdysi při otevření dveří žhavila. Možná Touareg taky.

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Touareg - baterie dead

Příspěvek od Peter_11 »

Mam Touarega 3.0 Tdi r.v.2007. Ma dve baterie. Nechal som ho stat 14 dni a teraz som ho chcel nastartovat a ani buduky sa nerozsvietili :(
Som si myslel, ze ked ma 2 baterie, tak je jedna urcena iba na startovanie a tu nemoze vybyt ani alarm ani ine zariadenia.
Viete mi pevedat ako to teda funguje? Co v Touaregu zere tolko energie ze to za 2 tyzdne vybije obe baterie?

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Baterky

Příspěvek od koto99 »

Teraz keď je zima a máš staré baterky, tak je to normalka. Energiu berie hlavne alarm, central, riadiace jednotky... Ja keď na dlhšie odstavujem auto v garáži, tak nezapnem alarm. Potom to nakopne aj po 6 týždňoch. Inak po dvoch ani necukne.
Inak aj jazdíš len po meste, tak sa baterky nestihnú dobiť.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od GeneHawkins »

Jenom špatné baterky nebo vadná dobíjecí soustava se nestačí dobít. Jinak je to nesmysl.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Baterky

Příspěvek od LuboR5 »

pokud pojedeš do obchodu 20km mezi tím se stavíš na poštu a na kafe tak do týdne v těchhle teplotách už nenatočíš a můžeš mít všechno nové . baterie se nestačí dobít a postupně strácí energii .

Peter_11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 16.04.2010 10:04

Re: Baterky

Příspěvek od Peter_11 »

No mam dalsie novinky a nie su potesujuce.
Nechal som Touarega na nabijacke vkuse 2 dni. Nabijacka je slaba, dobija iba 4 Ampermi, takze preto az 2 dni. Napojil som ju ja kontakty pre nudzovy start v motorovom priestore.
Auto uz nastartuje normalne,ale budky su mrtve, nic na nich nesvieti ani nic neukazuju, ani MFI nesvieti. Radio ide tak isto aj climatronik.
Napojil som to na diagnostiku a viem sa spojit s riadiacou jednotkou motora a prevodovky, riadiace jednotky inych komponentov nereaguju. Napriklad sa nedostanem ani na RADIO, pritom radio ide normalne. Neodpoveda ani CAN, CENTRAL ELECTIC a podobne.

Co do do pr**le moze byt?

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od GeneHawkins »

LuboR5 píše:pokud pojedeš do obchodu 20km mezi tím se stavíš na poštu a na kafe tak do týdne v těchhle teplotách už nenatočíš a můžeš mít všechno nové . baterie se nestačí dobít a postupně strácí energii .
Nesmysl. Jak dlouho chceš to startování dobíjet?

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Baterky

Příspěvek od LuboR5 »

Když k těm 20 km pridáš ještě aspoň 30 km bez startování tak to bude v poho. Jinak to co jsem napsal mám vyzkoušeno. Každopádně aby bylo 14 dnu okolo minus 15 porad v kuse se doufám moc často opakovat nebude.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Baterky

Příspěvek od LuboR5 »

Zkusil bych znovu odpojit a připojit baterii tak jak má být.

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Baterky

Příspěvek od PÁJA77 »

Buď vadná dobíjecí soustava nebo mizerné baterky,jinak si to nedovedu vysvětlit. Tady u nás dole je už týden -13 stupňů,auto mi stojí před domem,ráno nažhavím,otočím klíčkem a jedu 10 km do práce.Baterku mám starou 5let a zatím nemám problém.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Baterky

Příspěvek od LuboR5 »

Tady je - 19

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Baterky

Příspěvek od GeneHawkins »

LuboR5 píše:Když k těm 20 km pridáš ještě aspoň 30 km bez startování tak to bude v poho. Jinak to co jsem napsal mám vyzkoušeno. Každopádně aby bylo 14 dnu okolo minus 15 porad v kuse se doufám moc často opakovat nebude.
Na dobití jednoho startování potřebuješ ujet tak 2-3 km. Cokoli jiného je dáno vadným prvkem elektroinstalace. Opravit, vyměnit.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“