Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s napodobeninou nebo padělky motorových olejů? Někde jsem se dočetl, že se prodává i falešný tento olej a že už několik lidí díky tomu zadřelo motor. Já do svého auta leju Castrol SLX (EDGE) 5W-30 Longlife. V servise za něj chtějí 800Kč za litr ale na internetu a někde v obchodech se dá sehnat od 200Kč do 300Kč za litr. Netušíte jestli se může jednat o nějaké falešné napodobeniny, koupil jsem si takto olej a teď mám trochu strach.
Nebo nedá se nějakým způsobem zjistit a změřit kvalita oleje jestli je to opravdu ten správný?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

Příspěvek od Mára_VR6 »

Už jsem zaslechl, že poláci skupují nebo skupovali prázdné použité obaly.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

Příspěvek od LuboR5 »

taky jsem to slyšel , ale olej takhle kupuji a zatím jsem si ničeho nevšiml kupuji celou krabici pokaždé což je 12l a vše je jak má být žádný náznak že by to nebylo origo krabice Castrol lepící páska všechny kody a obaly nové a číselné kody na nich sedí dole co je takové to co se dá smazat datum výroby atd .

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

Příspěvek od cosby »

právě že s Castrolem se teď roztrhl pytel.Je všude a už za pár kaček.Osobně na to seru a kupuji přímo od dealera Mobil nebo Agip.Sice trošku připlatím,ale mám klid.

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

Příspěvek od LuboR5 »

Tam kde já kupuji v obchodě má všechny značky olejů takže si asi nevyberes který muze být origo a který kopie nebo nevím jak to nazvat.

Valda R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.03.2011 18:21
Bydliště: Hať u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita – padělání motorového oleje Castrol 5W-30 SLX

Příspěvek od Valda R5 »

taky jsem měl tady dealera který mi nabízel olej castrol edge 5W30 v 5litrových kanistrech, vzal jsem si pár kanistrů .Čárový kod byl polsko a když jsem jej dával do motoru tak se mi zdál poněkud hustší a kalný.Vzledem že tento olej výhradně používám,tak jsem se poněkud zarazil. Přešel jsem na jináho výrobce se stejnou specifikací.S použitím bych byl obezřetný.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“