Výměna vzduchového podvozku za pružinový

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Peterka72 »

8) Turka mám pět let , za celou dobu mi podvozek nehodil žadnou chybu . Jednou jsem přijel domu a kompresor pořád běžel , než jsem našel hlavní pojistku pod sedačkou , tak bylo poněm . Tlakoval tak až praskl i obal kompresoru . :? Tu výměnu relátka mi doporučil borec co mi dělal repas kompresoru i prodejce rozdělovací kostky i dva kámoši zde na foru , tak sory že melu !!! Už vidím někoho jak prevetivně rozdělá kompresor a děla GO , co vím tak to každý řeší až se posere !! . :x

Uživatelský avatar
peligro111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28.09.2014 13:57
Bydliště: Trnava

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od peligro111 »

Bauer má určite osvedčený spôsob údržby kompresora a určite nás poučí :) ak nám to ovšem vôbec prezradí :)

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Benik »

ja si myslim teda, ze se vsemu da predejit prave vymenou relatka... to proste jednoho krasneho dne nevypne a spali to kompresor... to je hlavni důvod proc kompresor shori... a neni nahoda, ze vw originál cislo uz 2xprecislovalo na 4H0951253A, takze kdo nemate vymeneno, tak vymente! a kompresor pojede dal... :-)

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od breh »

Na druhou stranu jsou taci co jim vyskoči chyby-jezdi se dal,vyhoři pojistka-výměna a jezdi se dál,vyhoři rele-výměna a jezdi se dal
peligro to mi řekni jaks to nervově mohl vydržet dele jak pul hodiny poslouchat že se něco robi?
Je pravda že v Touaregu je akumulator schovany jak naschval a než se k němu normalni člověk dostane minuty rychle utikaji.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Benik »

Peterka72 píše:8) Zdar , měl jsem ten samej problém jako Ty . Nové relátko a repas kompresoru - 7000 kč Bohužel mě odešla i ta rozdělovací kostka , dalších 8000 kč Touareg má najeto 240000 km a je to první závada na vzduchovém podvozku . Měchy s tlumičema se nedají srovnat a až časem pujdu do II Touarega , zase budou měchy . :wink:
rekl bych ze to byla souhra nahod... je tam také dulezite vymenit ten vysousec co je v kompresoru, pak kdyz je v systemu trochu vlhkosti, tak to odejde, ale hlavni pricina je rele...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
peligro111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28.09.2014 13:57
Bydliště: Trnava

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od peligro111 »

no šiel som s tým ku mechanikovi ten na to pozeral, počúval, skúmal - nevedel čo a ako. Ja som nemal tušáka kde je batéria a kým mi Benik ( vďaka) nedal podrobné info tak ani kde je rele. Premýšlam že si nechám odkrytovaný plast nad pedálmi aby som sa rýchlo dostal ku rele ak to bude znova treba :)
Aha Benik znova púšťa informácie ohľadom sušiča - len tak ďalej :)
Inak nemalo odpáliť nejakú poistku ktorá to celé chráni ?

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Benik »

jinak BTW jsem jeste vetsi kokotinu neslysel, davat musto vzduchu pružiny... to je jako kdyz mas 4kolku a vyndas zadni diferencial a budes mit 2kolku... kazdyho to jednou čeká neco vymenit na vzduchu... fakt kokotina!

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
peligro111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 28.09.2014 13:57
Bydliště: Trnava

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od peligro111 »

Benik píše:jinak BTW jsem jeste vetsi kokotinu neslysel, davat musto vzduchu pružiny... to je jako kdyz mas 4kolku a vyndas zadni diferencial a budes mit 2kolku... kazdyho to jednou čeká neco vymenit na vzduchu... fakt kokotina!

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk
Počkaj keď na teba príde výmena vankúšov :) výmenu kompresora máš už za sebou :)
Vzduch je dobrý len aby sa nestalo vážne niečo s nejakým vanúšom alebo iné niekde ja neviem v prdeli v Chorvátsku na dovolenke.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Benik »

nevim nevim, jestli nekdo resil vymenu. mechu... je jich vsude možně hafo... nekde z usa jsem videl celkem levné, takze bych zbytecne nestrasil... :-) díl jako kazdy jiný...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

jesy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.05.2009 15:36

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od jesy »

To ja zase naopak - chcem vymeniť pružiny za vzduch... Šlo by to ? Čo všetko okrem mechov a kompresora by bolo treba?
Nenašiel som totiž T 2 s teren. paketom a vzduchom, vždy len pružiny alebo len ter. paket...

Tam niekto spomínal že pri výmene vzduchu za pružiny treba meniť 17 dielov?? To je vtip? :)

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od VOVKA.P »

Peterka72 píše:8) Turka mám pět let , za celou dobu mi podvozek nehodil žadnou chybu . Jednou jsem přijel domu a kompresor pořád běžel , než jsem našel hlavní pojistku pod sedačkou , tak bylo poněm . Tlakoval tak až praskl i obal kompresoru . :? Tu výměnu relátka mi doporučil borec co mi dělal repas kompresoru i prodejce rozdělovací kostky i dva kámoši zde na foru , tak sory že melu !!! Už vidím někoho jak prevetivně rozdělá kompresor a děla GO , co vím tak to každý řeší až se posere !! . :x
o vymenu relatka mluvej hodne lidi a ohledne kompresoru-preventivne bych podival/vymenil na gel ve vysoušeči
Touareg 3.0 tdi BKS

VOVKA.P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 31.07.2015 22:41
Bydliště: Vychod ČR

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od VOVKA.P »

Benik píše:ja si myslim teda, ze se vsemu da predejit prave vymenou relatka... to proste jednoho krasneho dne nevypne a spali to kompresor... to je hlavni důvod proc kompresor shori... a neni nahoda, ze vw originál cislo uz 2xprecislovalo na 4H0951253A, takze kdo nemate vymeneno, tak vymente! a kompresor pojede dal... :-)

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk
je rozdil mezi 4H0951253A a 4H0951253 (bez "A") a 4H0951253C ???
Touareg 3.0 tdi BKS

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od bauer »

C je úplně jiné relé a A bez A - tady rozdíl nevím, parametry stejné, tak předpokládám jak píše Benik, že se jedná o novější náhradu za starší typ.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Benik »

Vovko, relé stojí cca 400,- tak neřeš jestli a je stejne jako b... vem to číslo co jsem napsal a objednej si ho... original...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od mattock »

vie niekto poradit kde sa to relatko nachádza ?
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Touareg“