Výměna vzduchového podvozku za pružinový

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

Dobrý den,

mám VW Touareg 2,5 TDI r.v.2006 se vzduchovým podvozkem. Chtěl bych na tomto tématu probrat zda nemá někdo zkušenosti s výměnou vzduchového podvozku a nahrazením za pružinový. Jde mi především o to, zda je vůbec možné. Udělat z pružinového vzduchový je samozřejmě asi nesmysl, ale naopak vyřazení vzduchu a nahrazení pružinami, by snad mohlo jít. Nevíte někdo, zda je taková výměna možná? Zda je karoserie u obou podvozků stejná, uložení pružin, uchycení tlumičů atd... Moc děkuji za odpověďi.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od koto99 »

Asi je jednoduchšie kúpiť druhý na strunách.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

Já vím, že je jednodušší koupit jiný, ale to se mi právě moc nechce, proto zkouším tuto variantu.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Mára_VR6 »

Proč to chceš proboha dělat :?: 8O 8O
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

No, auto máme rok a najeli jsme s ním 30 tis. nyní má 160 tis. Během roku jsme zatím měnili ventýlky na obou předních měchách, protože to regulérně ucházelo (stačí jednoduchá zkouška mejdlovou vodou). V Mrazech nefungovalo zvedání a snižování-vyměnili jsme nějakou rozvodnou krabičku pod autem asi za 11 tis a přesto stále občas zasvítí oranžově Fault running gear. Zatím nás občasné opravy vzduchového podvozku přišly na 25 000,-. Kdybych znovu kupoval tak v žádném případě s měchy, ale zbavovat se mi ho nechce, proto jsem požádal zda někdo opravdu kvalifikovaně ví, zda se to dá provést či ne. Myslím, že když tam dám železo bude na stopro po starosti.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od GeneHawkins »

krostat píše:... jsme zatím měnili ventýlky na obou předních měchách, protože to regulérně ucházelo (stačí jednoduchá zkouška mejdlovou vodou)...
Tomu tedy zcela nerozumím. Odkud a kam to utíkalo? Co vyřešila výměna ventilků?

krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

Ventýlek je přišroubovaný na závit do měchu, mezi ventýlkem a měchem je těsnění. Prostě stačilo potříkat mejdlovou vodou oblast mezi ventýlkem a měchem a vycházely nám bublinky, což znamená únik do okolní atmosféry:-), a také nám předek auta do rána v té době spadával, vzhledem k mé zkušenosti si myslím, že je to častá závada, i to tu bylo popisováno. Téma jsem zažil s otázkou zda je technicky možné nahradit měch pružinou s tlumičem, myslím tím samozřejmě z důvodu především možných rozdílných uchycení a uložení.

krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

Jen doplnění, špatné bylo jen to těsnění v ceně 35,-Kč, ale ventýlky se v obou případech rozlomily při demontáži, proto také v autorizovaných servisech nemění ventýlky, ale celý měch, neboť není vůbec snadné ho po pěti letech provozu vyndat.

sakul1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 20.09.2011 23:46
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od sakul1 »

nemyslím si, že to uniká tím těsněním to uniká přes ten ventilek on je asi tak udělaný aby upouštěl přetlak spodem. A při vydělávání je potřeba přesný klíč pak to jde celkem v pohodě.

krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

Ok děkuji za radu, nicméně ventýlky jsou vyměněné, auto drží, podvozek fuguje, přesto bych rád provedl výměnu vzduchového podvozku za pružinový, pokud někdo ví, zda je to vzhledem k rozdílným uložením a uchcením možné, budu rád pokud mi poradí.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od GeneHawkins »

sakul1 píše:nemyslím si, že to uniká tím těsněním to uniká přes ten ventilek on je asi tak udělaný aby upouštěl přetlak spodem. A při vydělávání je potřeba přesný klíč pak to jde celkem v pohodě.
Ne. Tlak upouští do trubičky. Nikam ven.

No jo, když ho utrhli... To jo.

krostat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.03.2012 07:47

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od krostat »

Ne nikdo nic neutrhl, protě auto přes noc padalo a ventýlek upouštěl tlak ven, určitě to nebylo řízené upouštění ale tzv. netěsnost, zřejmě těsnění mezi ventýlkem a měchem v případě postříkání mejdlovou vodou vycházely bublinky=netěsnost, po výměně vše ok. Pokud auto padá, vždy jde talk ven=netěsnost a ne upouštění do trubičky. Nerad polemizuju, má otázka zní zda je možné vyměnit vzduch za pera toť vše.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od GeneHawkins »

Jasně, neutrhnul, jen rozlomily.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od Mára_VR6 »

obávám se, že ti to ze zkušenosti nikdo neřekne, protože mám pocit, že budeš asi první, kdo takhle - a promiň mi to - dojebe Touarega.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna vzduchového podvozku za pružinový

Příspěvek od GeneHawkins »

Je to hloupost. Nesmysl. Budeš měnit i řídící jednotky? Protože jinak ti to bude svítit dál...

Já jednou dělal ze Scorpia automata manuál, ale jenom díky tomu, že jsem měl úplně všechny díly od člověka, který to předělával naopak. Jenže to byla osmsedmička, to ještě takové věci šly... (a i tehdy to byl opruz).

Odpovědět

Zpět na „Touareg“