Touareg - vzduchový podvozek - chyba

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Baodai »

Ahoj, potřeboval bych radu. Touareg mi hlásí na palubním počítači STOP FAULT RUNNING GEAR. Už jsem to měl jednou, auto bylo nakřivo, na vině byl vadný ventil jednoho měchu. Teď se to objevilo znovu ta hláška. Rozdíl je ale v tom, že auto je rovně, na palubním počítači není vidět v jaké je podvozek pozici (všechny dílky jsou bílé), VAG hlásí že řídící jednotka nemá informaci od čidel o pozici podvozku, ale přes VAG se na řídící jednotku podvozku dostanu a mohu měnit hodnoty jednolivých kol a auto se zvedá a padá, přesně jak určím. Patrně je to někde v jednom místě ale je divné, že komunikace funguje přes VAG, ale napřímo ne. Nesetkal jste se někdo s tím? Díky

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od charlie77 »

Mozna zkusit zakladni nastaveni? Jaky je cislo ty chyby na vagu?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Mára_VR6 »

máš baterii nabitou na 100%?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Baodai »

Baterka je v pohodě, přijel jsem z dlouhé cesty, auto dobíjí. Tu chybu číslo nevím, zkusím to znovu vyčíst a napíšu.

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Baodai »

Tak problém vyřešen, než jsem vyčetl závadu přes VAG, tak jsem ještě prošel všechny pojistky, vyndal jsem a zandal pojistku pro tu řídící jednotku, asi se tím zrestartovala a navázala spojení, chyba zmizela a už to valí bez problémů, alespoň prozatím. Díky všem.

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Jurasch »

Chlapi, je tu někdo kdo tomu vzduchu fakt rozumi????

Měnil jsem ventily, protože to padalo, to je ted v cajku, za víkend ani o kousek. Ted se mi ale ozývá dost často rázové "upšouknutí" do vzduchového filtru na pravo (kam je vyveden přepad vzduchu), takže těžko hodnotit co to delá. Fakt to zní jak kdyz najednou upustí nejaky ventil, ktery buď uz neudrží tlak a nebo je tlak prilis velky.
Netušíte?

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Baodai »

No mně to také "pšouká" ale ne často, třeba zaparkuji, zamknu a ono si to pšoukne a vyrovná to hladinu podle nákladu či terénu, v tomhle nevidím problém, ufukuje to kolo, které je výše, než by mělo. Pokud se ti to děje ale často, tak netuším. Už jsem si s tím vzduchem užil své, ale dokud auto nehlásí chybu nebo není nakřivo, tak bych to neřešil.

Uživatelský avatar
il ciuffo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 30.01.2012 16:43
Bydliště: Praga, Roma
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od il ciuffo »

To chce hodit na diag, zkusit nakonfigurovat, zkontrolovat data, udělat test a uvidí se. To samé co jsem radil Benikovi, když zjistil že odběr je z podvozku. Správné nastavení hraje dost velkou roli.
VW Touareg 3.2 V6

In bocca al lupo...
Crepi!

Benik1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 11.02.2012 21:17

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Benik1984 »

Souhlas... Taky to dlouho trvalo, než jsme to dali do kupy. A teďka jedna radost...

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Jurasch »

No já výšky odladil, nic me nepadá, chybu to nehlásí ... Jen to přetlakové upšoukávání :( je to úplne něco jiného nez to odpouštění při zmene výšky. Tohle je fakt něco jiného a hlavne je to dost často :( uz jsem měnil i tu kostku a ventilama za kompresorem a nic ... Nema nejaky tlakový pojistný ventil i ta nádoba v kufru?

Uživatelský avatar
il ciuffo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 30.01.2012 16:43
Bydliště: Praga, Roma
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od il ciuffo »

Může to značit i vysoký tlak, následkem chybné hodnoty čidla, ale těžko takhle říci.
VW Touareg 3.2 V6

In bocca al lupo...
Crepi!

branok010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.06.2009 14:47
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od branok010 »

zdravim chalani mam takyto problem tuareg mi hlasi chybu na vzduchovom podvozku, auto je rovno ale nereaguje ked ho chcem podvihnut alebo klesnut, chybu zahlasi sporadicky ked je teplo alebo ako sa mu chce, ked som ho dal na vag tak hlasi takuto chybu 00311 spojeni k pneumatikam , a OO7 zkrat na kostru ked nevypise chybu funguje ok, chybu zahlasi aj pocas jazdy(auticko so sipkami a ze mam pozret workshop:((), neviete co s tym?? je nanic riadiaca jednotka?

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od Baodai »

Spíš bych tipoval na uhnilé dráty u jednoho kola. Je to potřeba napíchnout na diagnostiku a zvedat přes počítač a sledovat jak se mění hodnoty a patrně jedno kolo nebude hlásit dobře a tam je potřeba prohlídnout dráty. Měl jsem to samé. Ovšem nevylučuji, že závada může být i jinde, je tam mnoho možností.

branok010
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.06.2009 14:47
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od branok010 »

presne to somm skusil ale vsetky kolesa funguju ok, ono ked nehodi chybu tak vsetko funguje ako ma cize nie ze auto je naklonene, teraz vecer mi to kamos napojil na VAS a vyzera to na riadiacu jednotku, ta je v zadu na pravej strene pri lekarnicke , je to taka kovova krabicka ked ju odpojim tak chybu hlasi okamzite a este aj naklon svetiel, no som zvedavy co stoji ?

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg - vzduchový podvozek - chyba

Příspěvek od cosby »

Jednotkou to vůbec nemusí být.To,že hlásí závadu když ji odpojíš je v pořádku.Spíš bych tipoval nějaké čidlo výšky

Odpovědět

Zpět na „Touareg“