3.0 TDI olej

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

3.0 TDI olej

Příspěvek od Falstad »

Zdravíčko,

mám Touarega 3.0 TDi v6 2006 165 kw a poslední výměna oleje byla ve 102 000 Km, teď při cestě na Slovensko mi počítač zahlásil nízký stav oleje (oražová ikonka olejničky) auto jsem odstavil na půl hoďky a po kontrole je ryska kousicek nad minimem. Mám najeto cca 116 500. Jsem nový majitel a netuším co tam bylo nalito za olej a myslím že dolévat to asi nemá cenu, otázka je jaký olej tam má přesně jít( Z toho co jsem tu prozatím našel moc moudrý nejsem)? Zda by ho dokázal někdo sehnat levněji ,zda si ho můžu vyměnit svépomocí(rád bych se to naučil)? Jsou tam nějaká větší rizika? Popřípadě pokud je někdo znalý z Prahy a okolí tak bych klidně i zajel. Další otázka je zda nemá někdo diagnostiku(rozsvítila se mi kontrolka emisí, ale to by mohlo být i palivem, možná zanesený filtr pevných částic, co jsem tu tak vyčetl).

Díky moc a pokud jsem nějaké téma přehlédl tak se omlouvám za opakování

Venca

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 3.0 TDI olej

Příspěvek od cosby »

Olej jakékoli renomované značky,která splňuje VW normu,kterou najdeš v manuálu nebo v servisce.
Kontrolka emisí s olejem na 100% nebude souviset,dám krk,že ti odešla klapka.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: 3.0 TDI olej

Příspěvek od Mára_VR6 »

5w-30, specifikace 507.00
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: 3.0 TDI olej

Příspěvek od Falstad »

Díky za rady :-) Olej zkusim sehnat, filtr co jsem tu koukal(Mára psal kdesi) je stejný jako z Fabie TDI, tam je nějaký rozdíl v ceně(pokud bych chtěl filtr na Turka tak bude dražší? Nebo je to jedno? :-) A co se týče oleje tak bude stačit 10l? Pak co se týče té klapky jak moc závažné to je? Každopádně to vyřeší asi jen diagnostika že? Neznáte někoho kdo jí vlastní? :) A objevil se mi ještě jeden problémek a to hadička k zadnímu ostřikovači(praskla potvora), má s tím někdo nějaké zkušenosti? Asi bude potřeba vyměnit celá hádám :)

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: 3.0 TDI olej

Příspěvek od Falstad »

Ahoj, je tento olej správný? Popřípadě doporučil by někdo odkud a jakou značku kupovat?
http://www.olejeservis.cz/e-shop-oleje- ... -5w-30-5-l" onclick="window.open(this.href);return false;

a u olejového fitru tedy nevím který vybrat? Mohli by jste mi něco doporučit?:)
http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... aTm32Y4/6T" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: 3.0 TDI olej

Příspěvek od PÁJA77 »

Ahoj,ten olej je O.K. Ten filtr jsem kupoval před měsícem ve VW a cena byla 350 Kč. Tak jestli máš tu možnost,tak se s tím netrap a kup to tam.

Falstad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.06.2012 12:32

Re: 3.0 TDI olej

Příspěvek od Falstad »

Ahoj, tak malý update: Olej je vyměněn, byl to porod pro mě, návodů na internetu pár je co se týče turka, ale c o jsem přečetl to nesedělo :), někde je filtr zespoda, tak po pulhodinovem patraní jsem ho tam nenašel :-). Mára mě uvedl na správnou cestu a navedl mě k Filtru pod krytem motoru, ten byl z plastu a já ho dával dolů snad hodinu....nejdřív jsem se bál abych ho nepoškrábal, tak jsem zkoušel všemožné fígle co mě napadly abych si to víčko neodřel :-), no a po hodince snahy jsem to vzdal a holt jsem si ho trosku poškrábal. Olej jsem vylil, filtr vyměnil, nalil nový a vše vypadá v pořádku :)

Co jsem teď řešil přes 3 hodinky příště vidím max tak na hodinu práce, jen se toho nebát :)

Díky všem moc za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“