Dobíjení baterie

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od ameron »

Meloun00 píše:A navigace radio teda se neblokne jo? Kdybych ji vytáhl ven.
A potřeboval ji nabit.
Ještě se zeptám jak se dostanu k té baterce je to složité? Ono je to tátovo auto.

Díky kluci moc za radu
Mne sa neblokne ale ak mas nastavene ze sa ma bloknut tak sa ti blokne a potrebujes kod (pri servisnej knizke taka karticka).
K tej baterke ako sa dostanes tu uz bolo popisovane musi sa odklopit vodicovo sedadlo vytiahnes zadne kryty kolajniciek a odsroubujes 2 srouby vpredu potom odklopis sedadlo a pod nim je baterka.
sedadloKrytky.png
sedadloSrouby.png
Naposledy upravil(a) ameron dne 31.01.2013 11:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od ameron »

koto99 píše:No a este zacne svietit podvozok, esp a abs, ale po pár metroch jazdy tie kontrolky zhasnu.
No vsak ked sa mi toto prvy krat stalo ostal som ako obareny ze kolko chyb a co teraz budem s tym robit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ozracing
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.11.2015 18:49

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od ozracing »

Tak si tak říkám zda nabíjení zapojené baterie nemůže odpálit nějakou elektroniku v autě?
VW Touareg 2.5TDi R5 128kW 2006

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od bauer »

Jedine ve chvili, kdy se posere nabijecka. Jinak je to cajk.
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od Mára_VR6 »

Ani se nemusí posr... Stačí jedna napěťová špička a je to.
Baterii je nejlepší nabíjet s jedním pólem odpojeným.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od petr-corr »

Přes body na motoru by se měla nabíjet, auto má jednotku nabíjení baterie a ta musí poznat, že jde proud i do baterie, podle toho si pak hlídá nabíjení. Pokud by se nabíjela přímo, jednotka to nepozná a může přebíjet akumulátor.
Touareg 2012, 180kW.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od breh »

petr-corr píše:Přes body na motoru by se měla nabíjet, auto má jednotku nabíjení baterie a ta musí poznat, že jde proud i do baterie, podle toho si pak hlídá nabíjení. Pokud by se nabíjela přímo, jednotka to nepozná a může přebíjet akumulátor.
Jaká jednotka dokáže upravovat nabijeni baterie nabiječkou?

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od petr-corr »

Jednotka řízení baterie adr 61, nebo 71. Nereguluje to, jen ví, že jde přes ní proud a jaký, do baterie, čí z ní ven. Totéž při běžícím motoru. Baterie typu AGM jsou na tohle stavěné, když je v autě tahle jednotka.
Touareg 2012, 180kW.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od breh »

Nechapu co ma asistent dobijeni akumulatoru ktery upravuje dobijeci charekteristiku alternatoru podle postupně se měnícich elektromechanických vlastnosti akumulatoru společne s nabijenim baterie nabiječkou.
Taktež na co je akumulator typu AGM stavěny? mimo výhod
použiti u aut se systemem Start-Stop,nebo rekuperace a bezpečnosti při převraceni vylitim oproti klasickemu akumulatoru.
Mimochodem ty máš na svem Touaregu 2007 kodovani baterie?

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od Benik »

kluci, od te doby co jsem si koupil AGM tak nemam sebemenší problem s nabijenim, se slabym startem atd... doporučuji AGM 110 od Varty... fakt pecka... predtim jaem porad resil dobijeni jak sulin... Fakt se to neda srovnat...

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

petr-corr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 06.02.2016 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od petr-corr »

Jednotku řízení baterie mám, prověřím jen kterou adresu a co je v kodování. O tomhle nabíjení nám říkali na školení, že jedině přes body k tomu určené.
Touareg 2012, 180kW.

Uživatelský avatar
Fitness11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.05.2013 08:27

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od Fitness11 »

1/ Baterku kvůli dobíjení nemusíš vůbec vyndavat. Připoj nabíječku (doporučuji nabíječku řízenou microprocesorem) na ty kontakty v motorovém prostoru a víc neřeš.
2/ Když už jí vyndáš tak pokud máš origo rádio tak se ten kód rádia ukládá do nějaký řídící jednotky a po opětném připojení baterky (nebo třeba pak i vyndání a nandání rádia) se to zesynchronizuje samo a mělo by to být O.K....nikdy jsem tohle neřešil. Jinak ABS apod...viz výše
3/ Vyndat baterku u Touarega-oddeklovat plasty pod řidičovou sedačkou a povolit přední dva šrouby XZN10 a sedačku odklopit...viz. YouTube nebo Google :-)
Touareg V6 3.0TDi 2006

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od Benik »

a vi nekdo. jak to. je. kdyz jsou v aute 2 baterky? nabije se prvni hlavni pod sedackou a pak se to prepne a bude se nabijet ta co je v kufru?

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Fitness11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.05.2013 08:27

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od Fitness11 »

Taky mám pár otázek, který mi dodnes nikdo nevysvětlil...

Když dobíjím přes ty kolíky v motor. prostoru...předpokládám, že to dobije obě baterie...první se asi nabije baterka startovací a pak ta zadní...jenže ta je AGM a tyhle baterie se nabíjí v úplně jiném nabíjecím režimu než klasické olověné. Dělá to ta řídící jednotka dobíjení?jak to funguje?

Když začnu vybíjet tu zadní AGM nějakým externím spotřebičem - budu vybíjet i tu startovací?

...a naopak...pomáhá ta zadní AGM tý startovací se startováním???

Taky bych byl rád, kdyby se někdo zasvěcený tohoto tématu chopil....a snad i poradil 8)
Touareg V6 3.0TDi 2006

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Dobíjení baterie

Příspěvek od bauer »

Mezi akumulatorem 1 a 2 jsou nějaké relé.

Myslím, že baterie v určitou chvíli pracují paralelně - ale jestli jen při nabíjení, startu nebo kdy vlastně, netuším... Nevím co musí nastat, aby relé dostalo pokyn a seplo pro paralelní chod...
Elschema1.jpg
Schema2.jpg
Přílohy
Schema1.jpg
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Odpovědět

Zpět na „Touareg“