Touareg III

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Touareg III

Příspěvek od spagre »

Zdravím,

tak už se může někdo pochlubit novou verzí? Šlo by hodit rozumné komentáře a hlavně od lidí, kteří můžou porovnat starší verze s tou novou? Ten můj mazel už čeká nástupce, tak nevím, jestli jít teď do Q7, nebo počkat ještě rok dva na tohohle krasavce. Přec jen dát dva 2,5 za nové si nemůžu dovolit.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
tomson1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov

Re: Touareg III

Příspěvek od tomson1 »

Mám ho cca 2 měsíce,je full výbava, jediné co teda vadí je kombinace vzduchového podvozku a 21 kola. Na kanálech a výtlucích se to zezadu ozývá. Snad ještě sekundové prodlení při sepnutí plynu na plno. Potom brutálně zabere. Na to se dá ale zvyknout. Jinak palec nahoru..

jak vidno, je to problém velkých kol, co už vzduch. podv. nezvládne, tady je něco podobného https://autosalon.iprima.cz/testy/pan-n ... -e300-kupe" onclick="window.open(this.href);return false;

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg III

Příspěvek od spagre »

Paráda! A jezdil jsi před tím taky tuaregem, dokážeš porovnat?
Ta odezva na ten plyn, to je už všude. Když sem testoval párvě Q7, tak mi to snad přišlo horší než u mého starého turka. Ale jak říkáš, když chci předjet, tak si šlápnu dřív a je to:)
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
tomson1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov

Re: Touareg III

Příspěvek od tomson1 »

Turka jsem nikdy neměl...takže porovnat nedokážu. Přešel jsem z S3 laurin .

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg III

Příspěvek od spagre »

OK, až budeš mít čas, dej nám víííííc! Jsme tu nahžavení, jen se stydíme napsat:)))
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
tomson1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov

Re: Touareg III

Příspěvek od tomson1 »

Takový poznatek odezvy na plyn.... kolem najetých cca 400km začal motor reagovat podstatně lépe na plyn, jakoby se dlouhá odezva ztrácela. pazvuky na kostkách při použití kol 21 téměř nejsou.

Uživatelský avatar
ridicBOB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.05.2019 20:34

Re: Touareg III

Příspěvek od ridicBOB »

Přecházel jsem z dvojky (2017 V6 TDI 193kW) na trojku V6 TSI - a je to jiný svět :good:

Uživatelský avatar
tomson1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov

Re: Touareg III

Příspěvek od tomson1 »

To máš pravdu, hodně dobré svezení...

Enzo007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 27.08.2010 12:34

Re: Touareg III

Příspěvek od Enzo007 »

Vy šťastlivci, kteří již nového mazlíka máte, jak jste spokojeni s matrix led světlama a nočním viděním? Má cenu jít do vzduchového pružení? Touareg třetí generace se mi líbí a docela bych do něj šel, ale zase se mi za něj nechce dávat víc jak 1,8 mega. U nás v Car pointu mi řekli, že Q7 umí levněji než Touarega III. Benzín, nebo naftu? Jaké kdo máte zkušenosti se spotřebou? Díky za info a ať Vám mazlík dlouho a dobře slouží.

Enzo007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 27.08.2010 12:34

Re: Touareg III

Příspěvek od Enzo007 »

Docela by mne zajímalo, kolik se u nás nových Touaregů prodalo. Zatím jsem jich tedy potkal skutečně jen pár. Inu i ta základní cena je poněkud nadsazená. Podle recenzí, které jsem viděl, je to skutečně povedené auto a super svezení. Že jich tedy jezdí tak málo. Potkávám mraky Q7 a Q5 nových i starších verzí, nebo X5. Tak nevím.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Touareg III

Příspěvek od Mirco »

Touaregu se prodalo dost :wink:

každopádně za 1,8 se dá postavit velmi hezké auto :good:

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Touareg III

Příspěvek od bauer »

Právě jak jsem hledal nějakého toho dvojkového po faceliftu, tak jsem narazil i na akci v Ostravě, kde měli nebo ještě možná mají nového Touarega za 900tKč bez DPH. Tak jsem to byl skouknout a jo, mají ho za 900tKč bez DPH, funglovku, ale výbava skoro žádná.... Se vzduchem a pár drobnostma opravdu nejméně 1,5.

To už potom stojí za zvážení např. právě Audi, taková SQ7 z roku 2017 s 50tKm a zárukou do 2021 se dá pořídit za 1,7mil.

Samozřejmě, nové je nové...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Touareg III

Příspěvek od Mirco »

pak je možný počítat se slevama :laugh: oblíbený český sport :yahoo:

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg III

Příspěvek od ol@f »

Aktuální Q7 tedy ta před faceliftem který je venku asi 3 týdny nemá takovou širokou možnost výbavy asistentů a palubnich systémů jako turek III. Aktuálně na ty poslední kusy Q7 co mají zadané do výroby nebo uz na salónech jsou slevove akce.
2.5T & American Muscle

Enzo007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 27.08.2010 12:34

Re: Touareg III

Příspěvek od Enzo007 »

Jaké asistenty byste určitě doporučili přikoupit a bez jakých se klidně obejít. Mám starého passáta, který ještě dobře slouží, ale žádné asistenty nemá, takže s nimi nemám zkušenost. Osobně bych nepotřeboval ani tak velké displeje jako je innovision cockpit, i když věřím, že to je asi paráda. Nechci do auta narvat 2,5 mega. Naopak matrix led světla a noční vidění by mě hodně zajímaly. V mém okolí nikdo nového tuarega nemá. Jsem z K. Varů a jestli jsem tu viděl 3 kousky, tak je to hodně. Nevím, kde nasát dostatek informací.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“