R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Baodai »

Zdravím, potřebuji radu. Mám v předmětu zmíněného turka a začíná mně zlobit převodovka:

1) při rozjezdu za studena do prudkého kopce (z garáže na silnici), sešlápnu plyn, ale auto nic, stojí, poomalu se přidává plyn a pooomalu se auto rozjíždí, prakticky stojí na místě, popojede tak metr - dva a trochu v tom hrkne a pak se to rozjede, jakmile se to zahřeje, funguje to normálně.
2) za jízdy, většinou v kopci, najednou auto přestane jet, převodovka řadí (skáčou čísla na počítači) ale nemá to efekt, auto jede minimální rychlostí šneku. Když vypnu motor a nastartuji, jede to dál jakoby nic. Začíná to být častější (2-3x do týdne)

Už jsem si nechal vyměnit komplet olej v převodovce i s čištěním nějakou mašinkou a výměna filtru a to dokonce na dvakrát (byl tam poprvé neskutečný bordel, tak jsme to opakovali po 2tis a pak teprve vyměnili filtr), efekt to trochu mělo, ale krátkodobý.
VAG prý na převodovce nehlásí vůbec nic.

Nechal jsem i prověřit motor, diagnostika, zkouška podávacího čerpadla, tlak nafty, váha vzduchu, nic, žádný efekt, motorem to na 99% nebude

No takže nevím co dál, někde mne straší, že je v hájí hydroněco v převodovce a je nutné udělat repasi za 40tis. Jinde mi zase řekli, což dá rozum, že dokud jim to auto nedám, tak nebudou věštit z koule, ale že hydroněco není úplně jistý, páč turek má zase ty hejblátka a převody na pohon 4x4 a HIG A LOW režim a může být problém i v tom a vůbec ne v převodovce.

Na palubním počítači to žádné závady nehlásí, ale děsím se, kdy mně to nechá někde stát.
Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za každou stopu k vyřešení problému.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

ja bych to dal někomu kdo se zabyva automat. prevodovkama... vetsinou udelaji rozpocet a řeknou co s tim je a pak se muzes rozhodnout jestli si to opravis sam a nebo oni. jinak mysli asi hydromenič :-)

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Baodai »

Zařídil jsem se jak píšeš, dík. Na podrobné diagnostice prý ukazuje rozdíl otáček na vstupu do převodovky a na výstupu, takže to tam prokluzuje. Už jsem objednaný na opravu, dají mi rozpočet, asi se pěkně prohnu.

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Baodai »

Jen aktualizace stavu: tak jsem auto svěřil jedné firmě u Brna, pán se tím projel a prohlásil, že to auto nejede jak má a má něco s motorem, dokud se nevyřeší motor, tak nemá smysl řešit převodovku. Auto doporučil dát k jeho doporučené firmě, tak odhalili, že celou tu dobu co auto mám (4 roky), tak prostě jsou špatně nastavené rozvody a mám v háji vačkovou hřídel. Tak jsem zvědavý, jak toto dopadne.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od breh »

To sem fakt zvědavy.
Ten motor ma rozvody pohaněne ozubenými koly a tedy natvrdo,tam nemá co uhnout natož přeskočit.Jedine kdy muže něco odejit je vačka obrusem ať již špatně zvolenym mot. olejem nebo najezdem.Je to jeden z mala motoru kde se na rozvody nešaha.

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Baodai »

No dělali tam dříve výměnu hlavy motoru a také alternátoru, jestli u toho povyndali motor a odpojili rozvody, tak to asi mohli blbě nasadit zpět, ale to se jen dohaduji, nevyznám se v tom. Prý tam byl předvstřik o 2 zuby mimo.

Uživatelský avatar
Radek2311
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Roznov pod Radhostem
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Radek2311 »

Blbost,pokud by to bylo špatně nastavené tak ti garantuji že čtyři roky by jsi s tím nejezdil.Bylo by to dávno mrtvé.U těchto motorů je nejslabší místo vodní pumpa pokud se včas nevymění pustí vodu do oleje a tohle mohla byt přičina proč měl předchozí majitel motor rozdělaný.
Radek
tel +420604111999
radek@auto-chiptuning.eu
http://www.auto-chiptuning.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

pain2519
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.09.2014 21:36

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od pain2519 »

ANO,Radek2311 má pravdu dva zuby na oběhu motoru je celkem dost auto by kouřilo nejelo a také i špatně startovalo.stím autem by se absolutně nedalo jezdit.a taky tyto motory mají synchronizaci kol a a ohledně počtu otáček vačky vůči klice by to rozpoznal a svítila by to kontrolka motoru.Takže nesmysl.to ti někdo jen něco nabulíkoval

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Baodai »

To jste mně hoši nepotěšili. Jen upřesním, že prý ten rozvod byl špatně u předstihu, měl jsem problémy s tím, že se mi to za studena nechtělo rozjet. Sice mi řekli, že to bylo špatně o 1,5 zubu, což mi přijde divný ta půlka zubu, tak jsem si to zaokrouhlil na dva.

pain2519
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 10.09.2014 21:36

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od pain2519 »

nastavení rozvodu nemá nic společného stím,že by se to mělo špatně rozjíždět.já bych to spíše viděl na čerpadlo nebo na měnič.

vily767
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.10.2014 15:39

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od vily767 »

Zdravím , chlapy občas mi ukazuje Running gear něco že mam sním zajít do servisu Ale než tam zajdu zajímalo by mě co to je Running gear

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od tornado1 »

Podvozek
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od breh »

vily767 píše:Zdravím , chlapy občas mi ukazuje Running gear něco že mam sním zajít do servisu Ale než tam zajdu zajímalo by mě co to je Running gear

Projeď si to tady : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=200&t=177456" onclick="window.open(this.href);return false;
Muže to být jen baterka.

Uživatelský avatar
Baodai
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 15.07.2011 13:30
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od Baodai »

Tak mám auto doma, pánové, mám ho 4 roky a teď vím, že fakt nikdy nejelo dobře. Jezdí jako blázen, s převodovkou nic nebylo. Problém byl opravdu v tom, že motor neměl od spodu výkon, byly nastavené ty rozvody špatně, vůči přípravku se zamčenou klikou to bylo dle fotky opravdu o dost, navíc v háji vačková hřídel (ošoupané ty palce), navíc nějaký mezikroužek byl daný obráceně. U toho mi vyměnili hydroštely a nějaký misky, šrouby a hafo těsnění, no celé dno velké krabice materiálu. Preventivně i vodní pumpa. Vzhledem k tomu, že mám novou i hlavu a svody, tak motor si přede jako kocour a jezdí to fakt svižně a rozjezdy do kopce za studena už nejsou žádný problém. Až na ty prachy no :(

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: R5 problém s převodovkou (6-ti stupňový automat), R5 2,5 TDI 128 KW

Příspěvek od ojik »

Kolik? 8O

Odpovědět

Zpět na „Touareg“