2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fany1000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.10.2007 20:05

2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od Fany1000 »

Cau vsem

Mam 2.5 TDI R5 2004 Touareg na vzduchu , a pozoruji cim dal casteji jakoby cukani nebo hrbeni se auta pri pomalem rozjezdu do zatacky.
Cetl jsem ze tyhle modely meli nejakou vyrobni vadu na rozvodovce, nevite co s tim?

Dekuji za rady

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od koto99 »

vadný motor ovládania medzinápravovej uzávierky - to bol môj prípad, ktorý sa prejavoval úplne rovnako.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Uživatelský avatar
Fany1000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 19.10.2007 20:05

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od Fany1000 »

jjj dekuji ja uz jsem to vyresil byl to jen zadelanej konektor od toho moturku , vse jsem vycistil namazal a funguje to zas normalne .-)
Jsem si oddechl :-)

Fany

Uživatelský avatar
vojtazemlejna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 13.04.2010 11:14
Bydliště: Praha 6

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od vojtazemlejna »

Fany1000 píše:Cau vsem

Mam 2.5 TDI R5 2004 Touareg na vzduchu , a pozoruji cim dal casteji jakoby cukani nebo hrbeni se auta pri pomalem rozjezdu do zatacky.
Cetl jsem ze tyhle modely meli nejakou vyrobni vadu na rozvodovce, nevite co s tim?

Dekuji za rady
Fany1000 píše:Cau vsem

Mam 2.5 TDI R5 2004 Touareg na vzduchu , a pozoruji cim dal casteji jakoby cukani nebo hrbeni se auta pri pomalem rozjezdu do zatacky.
Cetl jsem ze tyhle modely meli nejakou vyrobni vadu na rozvodovce, nevite co s tim?

Dekuji za rady
Řešil jsem teď cca rok. Kámoš má též Touarega a popisoval to stejně. Nicméně oba jsme měli kategoricky jiný problém. Jemu při lehkém prokluzu třeba na sněhu zadrhával motorek rozvodovky. Musel vždy zastavit, N, zapnout redukci, vypnout redukci a až pak to jelo normálně. Pomohla výměna motorku rozvodovky - díl 0AD341601B (až Cčková varianta je údajně bezporuchová). Motorek je vidět z boku na rozvodovce a lze ho vyměnit i v garáži. Dobrá cena je kolem 12000 KČ.

U mě se to však projevovalo tak, že při rozjezdu do zatáčky (jedno jestli levo-pravo-točivá) se jakoby valivě cukalo vždy vnější zadní kolo (pocitově). Po zahřátí to téměř vymizelo. Mnohem výraznější v zimě. Ve VW se mi dostalo, ostatně jako vždy, naprosto geniální odpovědi: "Závada se neprojevila. Po intenzivním testování a provedené diagnostice doporučujeme výměnu rozvodovky, cca. 50 tis. KČ" Hahahahaha, jsem je na místě vyfakoval. Řešením bylo zajet do specializovaného servisu na převodovky, kde a teď se podrž, vyměnili olej v zadním diferenciálu (lze objednat VW sadu oleje přímo do tohoto typu dif. a speciálního origo. aditiva, viděl jsem to na vlastní oči) v ceně cca. 900 KČ. Bylo ho tam mimochodem asi o 2dcl míň (vejde se tuším 4 dcl). Výsledek naprosto famózní. Jediné cuknutí se neprojevilo od výměny a mám to tam již 2 měsíce. Neptejte se mě jak je to možné. Prostě taková byla oprava a takový je výsledek, někdy holt pomůže úplná maličkost.

Micantur
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 27.03.2011 19:38
Bydliště: F-M

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od Micantur »

Ahoj,mám R5,2,5 TDI,automat.... a dělá mi to taky při pomalém rozjezdu do zatáčky a při couvání ale když dám plný rej.Cuká to jakoby kdyby jezdil začátečník a neuměl se rozjed
VW Touareg 2,5 TDI,R5-128KW,2004,Automat(prodáno :( ). Škoda Octavia I, 1.9TDI-81KW.2003. VW Passat Highline 2.0 TDI 103 kW,2007,automat(DSG). Audi A4 Quattro Allroad,2010,155KW,2.0 TFSi AUT

JiriC
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 08.03.2014 19:57
Bydliště: Vysočina

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od JiriC »

Fany1000 píše:jjj dekuji ja uz jsem to vyresil byl to jen zadelanej konektor od toho moturku , vse jsem vycistil namazal a funguje to zas normalne .-)
Jsem si oddechl :-)

Fany
Ahoj při rozjezdu do kopce a v rejdu mi Touareg cuká, zatím někdy jo a někdy ne, mohl by to být taky ten konektor jak píšeš, kde ho najdu?Na rozvodovce?
Díky

Uživatelský avatar
kepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od kepik »

Mám ten stejný problém, jde nějak zjistit jestli je tam málo oleje ? nebo ho zkusit rovnou vyměnit ? máte někdo návod nebo fotky z těchto oprav ?

Uživatelský avatar
vojtazemlejna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 13.04.2010 11:14
Bydliště: Praha 6

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od vojtazemlejna »

Samodomo bych to nezkousel. Uz jen ta olejova sada s aditivem mi prijde jako unikum VW. Zajel bych do specialky na automaty, prevodovky, diferaky. Je jich nekolik.

Uživatelský avatar
kepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od kepik »

Nějaké doporučení servisu v okolí Ostravy ?

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: 2.5 TDI cukani pri rozjezdu do zatacky......

Příspěvek od michal29 »

jaká olejová sada s aditivem? Jestli chtějí kluci měnit olej v rozvodovce, je to úplně primitivní věc na 10 min.. koupit originál olej, je ho přesně 850ml a ten všechen nalít kontrolním otvorem dovnitř

Odpovědět

Zpět na „Touareg“