Peripetie s Bluetooth

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Peripetie s Bluetooth

Příspěvek od ajax007 »

Zdravim,

kdyz jsem loni koupil sveho Touarega, mel jsem telefon HTC Desire s Androidem 2.3. Jelikoz bluetooth je takovy standard, jaky je, auto se mi s telefonem samozrejme nespojilo. Chci se tu jen podelit o sve zkusenosti pri reseni tohoto problemu.

Puvodni telefonni jednotka v aute byla 7L6 035 730 C. Velmi rychle jsem pochopil, ze pro spojeni s autem potrebuji podporu rSAP profilu ve svem telefonu. To jsem vyresil instalaci aplikace, kterou jsem si koupil na http://android-rsap.com" onclick="window.open(this.href);return false;. Nicmene reseni bylo pouze castecne. Telefon se sice spojil, ale nenacital se telefonni seznam ani vypis prijatych/zmeskanych hovoru. Po komunikaci s autorem rSAP aplikace pro Android jsme se dopatrali k tomu, ze jednotka v aute podporuje prenos telefonniho seznamu pouze po protokolu IrMC, kdezto telefon posilal data pres PBAP protokol. Tento problem jsem vyresil vymenou jednotky v aute za 5N0 035 730 C. Takze uspech a telefon slouzil bez problemu.

Dalsi problem nastal pri nakupu noveho telefonu - iPhone 5. Ten samozrejme profil rSAP nepodporuje a umi pouze HFP profil, ktery zase neumela jednotka v aute. Po par dnech procitani for a hledani zkusenosti ostatnich jsem koupil jednotku 5N0 035 730 D, ktera umi jak rSAP tak HFP. Nicmene ta uz neni kompatibilni s CAN 2.0, ktery je v Touaregu, takze diagnostika jednotku nenasla, nesla nakodovat a ani v aute se nijak nehlasila. (Tady se jasne ukazuje, jaky rozdil muze byt v jednotce se stejnym cislem ale jinym indexem). Resenim byla trochu sazka do loterie - koupil jsem telefonni jednotku 3C8 035 730 C, ktera opet umi jak rSAP tak HFP, ale funguje se starsim CAN protokolem.

Snad tyhle informace nekomu v necem pomuzou.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Peripetie s Bluetooth

Příspěvek od ameron »

Kde sa da prosim zistit ktora telefonna jednotka co vie? Ja tam mam nejaku 7L6 035 729 a je tam nainstalovany Parrot pripojeny k radiu, budiky ale neukazuju telefon. Nejak celkom nechapem ako to spolu funguje a to riesenie sa mi vobec nepaci ale tak som to kupil.

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Peripetie s Bluetooth

Příspěvek od ajax007 »

Neco najdes tu - http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak je v tom strasnej gulas a nikde to poradne neni dokumentovany.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Odpovědět

Zpět na „Touareg“