Touareg - rány při rozjezdu - kardan - rozvodovka - řešení

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
KuaJA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 01.07.2018 10:21

Touareg - rány při rozjezdu - kardan - rozvodovka - řešení

Příspěvek od KuaJA »

Páni dovolím si tady nasdílet jednu zkušenost, kterou jsem na fóru nenašel.
Touareg 3.0 TDi, 165 kW, 2007 rok, najeto 300 tisíc km.

Auto mi začalo při prudších rozjezdech nebo při tažení káry vydávat silné rány odspodu - většinou jsem se rovnou lekl, tak člověk sám od sebe zpomalí, tak jsem vlastně ani pořádně nevěděl, jestli dochází ke ztrátě tahu nebo ne (docházelo).

První co jsem doufal, tak ložisko kardanu - vyměněno, kardan vyvážen, rány beze změn.
Začalo být jasné, že je to v rozvodovce (předo-zadní) - dotaz na VW - celá rozvodovka 70.000,- Kč, náhradní díly se samostatně nedodávají.
Po rozebrání bylo na první pohled patrné, že je vytahaný rozvodový řetěz, ale rozvodová kola vypadají, že jsou naprosto v pořádku (očekával jsem oskákané náběhy na zubech nebo tak něco). Pak obrovská anabáze se sháněním náhradního dílu - objednán tenhle https://www.carloxx.de/product_info.php ... no_boost=1 za EUR 169.

Prostě při záběru začal řetěz proskakovat a mlátil o obal rozvodovky.

Sundali jsme celou rozvodovku zespodu auta na zdviži - to byla práce pro tři lidi, rozhození rozvodovky, pak výměna řetězu, sborka, znovusložení homokinetického kloubu, který se nám samozřejmě rozsypal :-) a napasování rozvodovky do auta.

Samotná práce v pohodě na dva dny - na díl jsem čekal skoro měsíc -dlouhé hledání, dodání pak asi do týdne :-(

Já sám jsem se kolem toho jenom motal a dělal blbou sílu, ale známí automechanici, co dělají hlavně BMW a umí rozebrat (a složit :-)) rozvodovku, diferák ap. si s tím poradili naprosto bravurně a nevypadali během celé opravy nikterak něčím zaskočeni.

Auto teď jezdí a tahá, tak doufám, že je problém odstraněn.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“