žhavící svíčky? pokud ano, jaké

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
abri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.04.2012 19:20

žhavící svíčky? pokud ano, jaké

Příspěvek od abri »

zdravím vespolek, chci si potvrdit....touareg 3,0 TDi 2008, najeto 100 tis., poslední výměna žhavících svíček při 45 tis., hodně studených startů. První nastartování na studený motor (venkovní teplota do 5 stupňů) špatně chytá, chytně to třeba jen na 2 válce. Vypnu..druhý start už vcelku dobrý. Nijak dlouho to netočí. Myslím si, že nemá cenu moc přemýšlet a je třeba vyměnit žhavící svíčky. Co vy na to? A když už jsme u nich, co vy na D-POWER49 NGK ? Používáte někdo alternativy? jaké?

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: žhavící svíčky? pokud ano, jaké

Příspěvek od cosby »

Hoď to na diag.,ta pozná jestli jsou KO,pokud jsou,měním vždy všechny a pouze co tam patří žádné alternativy

abri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.04.2012 19:20

Re: žhavící svíčky? pokud ano, jaké

Příspěvek od abri »

Tak jsem přijel z diagnostiky a 4 ze 6 svíček jsou v háji. Vyměním všechny. Ptal jsem se ve značkovém, jaké svíčky dávají a oni že prý Beru. No, po 560 Kč/ks mne mohou drbat záda. Objednal jsem NGK D-Power 49 po 280 Kč/ks a doufám, že to bude s výdrží lepší. Zatím padly vždy po 45 tis. km. NGK svíčky mám rád, začal jsem s nimi u mojeho subaru a dávám je už všude..... :good:

Valda R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.03.2011 18:21
Bydliště: Hať u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Re: žhavící svíčky? pokud ano, jaké

Příspěvek od Valda R5 »

Dávám jen žhaviče Beru jsou v orginále u BMW, Mercedesu, a VW. Ještě bych zkontroloval spínací relé žhavení, popřípadně vyměnil, stalo se mi, že zůstavalo viset, /zapnuté / a tím se žhaviče brzy poškodily. Výdrž 45 tisíc je opravdu málo.tolik má 20letá zkušenost.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: žhavící svíčky? pokud ano, jaké

Příspěvek od breh »

Dneska jsem vyměnil žhaviče na sve R5.
Nedávno při -7 se při startu ošklivě zatřepal,jinak při teplotach kolem nuly -5 a výš strartoval na drnc.
Než bych to rozebíral jen proto abych zjistil v jakém stavu jsou tak jsem je rovnou vyměnil.
Funkčni byl jen 1! a zbyle 4 ani ťuk 8O .Aspoň mám radost že to krásně startuje jen na kompres.
Nove jsem dal Bosch a stare byly taky Bosch.
Jinak je to práce naprosto na pohodu.U prvniho válce netřeba nic a pro dalši čtyři je třeba sundat parohy na sáni + EGR.Povolit šly všechny puvodni libově a nové jsem máznul hlinikovou pastou do vysokých teplot aby nepřichytily.
Když už bylo dáni dole tak jsem vyčistil lehky nanos sani jak z parohu tak i v EGR.Z parohu to šlo suprově čističem na disky -louh a pak dobře proplachnou horkou vodou a je jak nove. :wink:
Přílohy
IMG_20141209_100834~01~01~01.jpg

Odpovědět

Zpět na „Touareg“