Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Chlapi, potřebuju radu.

Mám 2,5 TDI R5, dneska jsem lehnul pod auto, sundal kryty a konečně zjistil proč mám takovou velkou spotřebu oleje. Ze zadní části motoru odněkud teče olej. Sundal jsem palivový čerpadlo a vyměnil těsnění a i tak to teče ve velkým a nevim odkud, je tam dost špatnej přístup a stěží se tam dá podívat. Jen vím, že to jde ze zadní časti a celý to teče dolů na převodovku a kryt motoru. Je ještě něco krom palivového čerpadla co by tam zezadu mohlo téct? Nebo jen opravdu to čerpadlo? Bohužel ve VW prodávají jen těsnění mezi čerpadlem a motorem (takový kovový), ale mezitěsnění (taková obyč gumička) pro čerpadlo už ne. Jedině koupit prý celý nový čerpadlo :rofl:

Prosím o radu díky moc! ;)
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od LuboR5 »

Myslím že mám stejny problém :( taky nevím

Uživatelský avatar
Svity
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 08.12.2012 18:35
Bydliště: Bohutín (okr. Šumperk)

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od Svity »

Čau Kluci teďka jsem to řešil taky. Je to veliká slabina u R5 vzadu je tandemovka (naftové čerpadlo+ podtlaková pumpa na posilovač brzd). A tam je takový krásný plechovo gumový těsnění a to celkem odchází. Jenže je tu problém to těsnění se nedá sehnat samostatné ani VW v německu to neumijou odeslat jen to těsnění protože to je celá sada i s tou tandemovkou :-(

Takže zbývá sundat (mimochodem přístup na h...no) tandemovku odmastit a nalepit to těsnění víka motoru od Viktor Reinz.

Ještě bych skontroloval nalívací hrdlo pro olej taky to tam prosakuje a pak to teče po motoru dolů až na pŕevodovku a je od toho zasranej celej spodek auta :-(

Já mám hotovo a motor opět suchej....

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Svity píše:Čau Kluci teďka jsem to řešil taky. Je to veliká slabina u R5 vzadu je tandemovka (naftové čerpadlo+ podtlaková pumpa na posilovač brzd). A tam je takový krásný plechovo gumový těsnění a to celkem odchází. Jenže je tu problém to těsnění se nedá sehnat samostatné ani VW v německu to neumijou odeslat jen to těsnění protože to je celá sada i s tou tandemovkou :-(

Takže zbývá sundat (mimochodem přístup na h...no) tandemovku odmastit a nalepit to těsnění víka motoru od Viktor Reinz.

Ještě bych skontroloval nalívací hrdlo pro olej taky to tam prosakuje a pak to teče po motoru dolů až na pŕevodovku a je od toho zasranej celej spodek auta :-(

Já mám hotovo a motor opět suchej....


Přesně tak jak řikáš :wink: To nalívací hrdlo mám taky nový a taky to z něho teklo ;) Čerpadlo jsem měl již jednou venku a to těsnění plechový jsem koupil normálně ve VW, zhruba za 350Kč číslo dílu: 070145215. Měl jsem čerpadlo komplet rozebraný, a jsou tam zbylý 2 těsnění, (taková obyčejná gumička na kterou jsem měl podezření, že je vymačkaná a teče to tamtudy) a pak jedno plechový na utěsnění toho černýho krytu co drží 7 šroubů. Samozřejmě, že tyto dvě těsnění se dají koupit pouze s celým čerpadlem :negative: Takže jsem dal čerpadlo zpět dohromady, těsnění plechový k motoru dal nový, ale teče dál :( Takže si myslim, že to opravdu dělá ta vymačkaná gumička uprostřed čerpadla, jiný vysvětlení nemám. Našel jsem na netu, kde prodávají celou sadu (ale 1400Kč i s poštovným?! a to ani nevim zda-li to posílají do ČR)

http://www.autodiesel13.com/pochettes-d ... 12544.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nebo levnější verze jsem si řikal, že bych možná použil od Soudalu tmel na motor Gasketseal a zkusil to všechno tím opatlat, jestli je to vhodný a dobrý napád, nevím nikdy jsem to nedělal. Píšou však, že je vhodný pro těsnění vík motorů, čerpadel, převodovek a dalších motorových dílů. Veškeré pružné tmelicí a těsnicí aplikace s nároky
na odolnost vůči vysokým teplotám (do +285 °C).

odkaz: http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/1 ... -SEAL-80ml" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak teď nevím jak se rozhodnout.

Co vy na to? :drinks:

Jinak to těsnění víka od Viktora Reinze, nějaký bližší info?

110811_085113_PEEL_ZMdDXe.jpg
24012013996.jpg
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od PÁJA77 »

Jenom můj postřeh,jestli nejsi moc velký fajnšmekr,tak bych se toho soudala nebál.Parkrát jsem ho již používal a tady je moje zkušenost:nanášet při teplotě minimálně 15 stupňu celsia,řádně odmastit,dát jednu vrstvu,nechat zaschnout a pak dát ještě jednu.Je plně acetycký a pružný,tak se musí nechat aspoň dva dny vytvrdit.Poprvé,když jsem s ním dělal,tak jsem to nanášel při nízké teplotě v garáži a jak to nestačilo schnout,tak jsem to musel dělat znova,protože mi to olej v určitém místě propustilo.Dělal jsem to na starších auťákách,kde majitelé nechtěli do toho investovat a zatím dobrý.Takže to je jenom moje zkušenost. Třeba někdo má jiný názor.

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

PÁJA77 píše:Jenom můj postřeh,jestli nejsi moc velký fajnšmekr,tak bych se toho soudala nebál.Parkrát jsem ho již používal a tady je moje zkušenost:nanášet při teplotě minimálně 15 stupňu celsia,řádně odmastit,dát jednu vrstvu,nechat zaschnout a pak dát ještě jednu.Je plně acetycký a pružný,tak se musí nechat aspoň dva dny vytvrdit.Poprvé,když jsem s ním dělal,tak jsem to nanášel při nízké teplotě v garáži a jak to nestačilo schnout,tak jsem to musel dělat znova,protože mi to olej v určitém místě propustilo.Dělal jsem to na starších auťákách,kde majitelé nechtěli do toho investovat a zatím dobrý.Takže to je jenom moje zkušenost. Třeba někdo má jiný názor.

Tak super, díky moc za zkušenosti, bude se to hodit, asi to fakt zkusím tím Soudalem. Ono to těsnění fakt stejnak neseženu samostatně. Myslím si, že by to mělo držet, nevím jaký velký tlaky tam jsou, ale když vidím jaká tenká gumička to tam drží, tak by neměl být problém.

Ještě otázka...nebude ten Soudal vadit nějak tý gumičce? Je mi jasný že tomu kovovýmu ne ;)
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od PÁJA77 »

Já si myslím,že ne.Ono,když se to vytvrdí,tak je to celý takový plastický. Já už jsem to používal jako těsnění,když jsem to potřeboval strhnout,tak jsem to v jednom místě přerušil a pak jsem to sundal celé v kuse.Má to docela dobrou přilnavost k jakému koliv materiálu,akorát se to musí řádně odmastit.

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Tak to je super. Oblepim to z obou stran, i tu gumičku, i to kovový těsnění s tím nic neskazím...rozhodně by to už potom mělo být OK ;) Tak se na to v nejbližší době vrhnu a dám potom vědět, jak to dopadlo a nedopadlo :D Díky chlapi!
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Tak jsem udělal nějaký ty fotky na kukačku ;)

čerpadlo před první demontáží
1.jpg
čerpadlo před druhou demontáží
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Soudal Gasket Seal, snad už to nepoteče :good:
5.jpg
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od PÁJA77 »

Máš to udělané precizně,dával jsi jednu vrstvu nebo dvě? Teď nechat řádně zaschnout. Jestli to máš po celém obvodu stejně tak,jak vidím na té foto,tak by to mělo být O.K.

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Dával jsem jednu vrstvu...tzv. nanesl na oba díly, nechal 5 minut odvětrat a spojil k sobě, utáhnul a nechám to tak 48 hodin zaschnout. Jinak je to nanesený po celým obvodu, takže si myslim, že by to mělo být OK :good: Ještě jsem si myslel, že bych tím napatlal i to těsnění mezi motorem a čerpadlem, ale zdá se mi to už zbytečný, těsnění mám koupený nový a i ve VW řikali, že se to ničím nepatlá, tak snad ;)
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od PÁJA77 »

Aha,ty jsi to použil jako těsnění mezi dvě části a pak jsi to spojil,to by mělo být 100 procentní. Na té fotce mi to připadalo jako kdyby jsi to vtlačil do spáry,proto se mi to zdálo tak čisté. Jinak super!!

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Přesně tak;) To vtlačení do spáry, to se mi zdá taková "prasárna", to bych neudělal. Snad to bude OK, dneska jsem to projel a zatím v pohodě. Za týden napíšu výsledek, jak to dopadlo, něco na tom najedu a pak dám vědět, zda-li teče dál, nebo ne.
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
lukassvoboda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 23.01.2013 19:35

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od lukassvoboda »

Tak už jsem něco najezdil a mohu s klidem říct, že nic neteče :yahoo: Takže všem za rady ještě jednou děkuji :good:
VW Touareg II 3.0 TDi V6
VW Touareg R5

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: Ze zadní části motoru teče olej 2,5 TDI R5

Příspěvek od PÁJA77 »

:good: :good: :good:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“