čidlo G235 snímač teploty před turbem- prosim o pomoc- VYŘEŠENO

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

čidlo G235 snímač teploty před turbem- prosim o pomoc- VYŘEŠENO

Příspěvek od Benik »

ahoj kluci... toto mi to porad pise a nejde vymazat...

cidlem to neni... mam nove a kdyz ho pripojim, tak to pise tu samou chybu... porad ukazuje cidlo v kanalu 102 teplotu 899st celsia...
cidlo jak nove tak stare maji odpor cca 205ohm...
vypada to na preruseny kabel nekde... jakykoliv proud do cidla nejde coz je asi spravne, pac to meri teplotu odporem...

nesetkal jste se s tim nekdy nekdo? nejake misto kde by mohlo dojit k preruseni kabelu...uz mam odotany svazek pod oknem a hledam...

jeste jedna vec... mel jsem problem s ukostrenim auta, ktere je u starteru, tak tam mi upadl kabel, nahradil jsem novym, tak jestli tam nemuze byt pricina, jestli to nemohlo nekde neco odpalit... k cidlu vedou 2 kabely žlutý/hnědý...

diky Vm moc

3.0 Tdi BKS 2006
Přílohy
chyba turek.jpg
Naposledy upravil(a) Benik dne 08.01.2014 21:09, celkem upraveno 1 x.

Sintom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 23.01.2012 20:28

Re: čidlo G235 snímač teploty před turbem- prosim o pomoc

Příspěvek od Sintom »

Na kablíkách musíš naměřit napětí, práve proto, že to měří odporem. Pokud čidlo zapojíš napětí bude nzké pár voltů, pokud odpojíš tak vyšší. Hnědý kabel vede na zem, tedy ten si změř ohmetrem proti zemi musí být téměř nula Ohm. žlutý do řj. tedy napětí na něm změř proti jakékoliv kostře (samo po nastartování) pak jdi holt po kabelech.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: čidlo G235 snímač teploty před turbem- prosim o pomoc

Příspěvek od Benik »

Sintom píše:Na kablíkách musíš naměřit napětí, práve proto, že to měří odporem. Pokud čidlo zapojíš napětí bude nzké pár voltů, pokud odpojíš tak vyšší. Hnědý kabel vede na zem, tedy ten si změř ohmetrem proti zemi musí být téměř nula Ohm. žlutý do řj. tedy napětí na něm změř proti jakékoliv kostře (samo po nastartování) pak jdi holt po kabelech.
Tak to jsem jelen, Zítra to zkusím... Dekuji za info...

Ještě jsem zjistil, ze kdyz odpojim senzor odchylky dif. tlaku na dpf a cidlo teploty u dpf, tak vag neukaze vubec žádnou chybu, kromě te co je výše uvedena, tak fakt nevim co se deje...jo ani kdyz odpojim lambasondu (6pin),tak taky zadna chyba. Jedine co ukazuje chybu, je když odpojim vahu vzduchu. Takze ty 4 věci spolu musi nejak souviset...

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: čidlo G235 snímač teploty před turbem- prosim o pomoc

Příspěvek od Benik »

vyreseno... spatna kostra od řídící jednotky... diky za rady...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“