Chladící kapalina

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Chladící kapalina

Příspěvek od 15648213 »

Potřeboval bych poradit, jestli je někde vypouštěcí kohout u R5 na chladící kapalinu. Díval jsem se a nic jsem neobjevil. Nemá s tím někdo náhodou zkušenost? A ještě jestli je tam někde odvzdušňovák na potrubí, když se bude napouštět nová voda? Potřebuju totiž vyčistit chlazení, byl tam olej ve vodě a je to totálně všude. Nevíte někdo zlepšovák jak ten olej dostat pryč z vodní soustavy? V servisech to prej pořád napouštějí , zahřívají a vypouštějí až tam nic není. Není něco jednodušího? Dík :D

Mohl by mi někdo prosím poslat ukázkovou fotku motoru R5 bez plastového krytu, traktoristi tam měnili motor a vůbec se mí to nelíbí, a chtěl bych to porovnat jak byt to mělo vypadat, myslím hadice, elektrika, atd....... Dík moc Michal
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

vašekkučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2010 13:17

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od vašekkučera »

Ahoj lidi, poradíte někdo s výměnou chladicí kapaliny u V10TDI motor BLE. Dal jsem se totiž do vyndávání alternátoru a při té příležitosti jsem se rozhodl vyměnit i chladicí kapalinu. Bohužel podle informací z erWIN se vypouští kapalina u mého vozidla povolením zátky (šroubu?) na spodku chladiče, bohužel tam žádný šroub nemám, vyřešil jsem to vyndáním čidla dole na hadici o odděláním hadic na víku termostatu. I přesto vyteklo poměrně málo chladicí kapaliny (cca 6-7litrů). údajně by se tam mělo vejít asi 13 litrů. Nevíte někdo jestli nemá motor ještě nějaký vypouštěcí otvor nebo jak na to, aby se to vypustilo vše? Díky za radu.

Uživatelský avatar
rauch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2010 12:57
Bydliště: Pri BA

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od rauch »

ide tam 13litrov a vypustaci srob bude urcite na najnizsom mieste....
Přílohy
chlad._resize.png
VW Touareg II 3.0 TDi 193kW, rv.2015, VW Caddy 1.9TDi 55kW+chip rv.08

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od n_ox »

Kluci dělal jsem to když jsem měnil na V10 volnoběžku altíku .. je to modrej plastovej šroub na velkej placatej šroubovák na spodku chladiče .. musí dolu plasty :)
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od n_ox »

jinak na vyndaváí altiku opatrně!! je uložený ve véčku .. musí dolu olej filtr .. a vstřiky! není to sranda .. nesmíš je ohnout a pokud je nevyndáš rovnoměrně .. potrháš gumičky a vyděláš si skoro 10tis nebo 20tis .. teď si nepamatuju jestli jedna náhradní sada na 5válců stála 5tis nebo 10tis .. každopádně opatrně!!!!
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

vašekkučera
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.09.2010 13:17

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od vašekkučera »

Díky za rady ohledně chladicí kapaliny. Znovu jsem podrobně prohlédl chladič zespodu a vypouštěcí šroub tam není. Dnes jsem se odhodlal a stavil v servisu VW a řekli mi, že u některých skutečně šroub nebývá, vypouští se to prý dolní hadicí na chladiči. Ale i přesto, od chladiče vedou všechny trubky nahoru k termostatu a od něj vrchem dozadu za obtokovou klapku a následně někam dolů (asi k Webastu). A tam odtud, také asi z bloku motoru, se mi nedaří kapalinu dostat. Možná by to šlo někde u Webasta, ale tam se mi teď nechce už vrtat. Asi to při novém plnění vyřeším třeba dvojnásobnou výměnou a bude to.
A s tím altíkem u V10 je to skutečně docela náročné. Musí dolů EGR ventily, klapky, sání, obtoková klapka recirkulace, horní část olejového filtru, kabely žhavicích svíček (špatně přístupné a už vypálené a zkřehlé-jeden jsem rozlámal-nutný přípravek) a nakonec to nejleppší jak píše n_ox: rozdělovače paliva. Jde to postupně odtlačit montpákou opřenou o víko ventilů, ale musí se opatrně, rovnoměrně. Když se to nepodaří vytáhnout tak, aby tam ty dolní nástavce zůstaly, tak je tam kolem spousta nečistot a to při otevřené cestě nafty ke vstřikovačům určitě není dobré. Mě tam naštěstí nástavce zůstaly a tak vyměním jen horní gumičky (20kusů á 29Kč u VW) a nasadím rozdělovače paliva zpět. Přístup je ke všemu opravdu špatný, je to všechno napasovaný na milimetry.
A špatně dobíjející vodou chlazený alternátor? S tím nechce mít nikdo nic společného. Domluvil jsem se s jedním pánem, že ho změří, rozeberou, prohlédnou a pokud to půjde, tak "nějak" opraví. Nic na to není, dnes mi řekli ve VW, že se na to dá sehnat regulátor napětí. Jinak alternátor 190A u VW výměnným způsobem kus za kus 20500,-Kč, úplně nový 35000,-Kč.
No, tak jsem zvědavý jak to dopadne.

Uživatelský avatar
n_ox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 17.05.2009 10:55
Bydliště: Jiráskova 269, Nová Ves u Kolína, okres Kolín

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od n_ox »

tak to teda čumím .. myslel jsem že šroub dají všude .. díky za info .. určitě taky dobrý vědět! :)
http://www.kvark-elektronika.cz
http://www.facebook.com/kvarkelektronika

*vývoj a výroba elektroniky - zakázková i sériová výroba*


volkswagen touareg V10 TDI + land rover discovery TD5

Odpovědět

Zpět na „Touareg“