Touareg 2017 - výdrž brzd

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
George99cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 30.01.2017 13:43

Touareg 2017 - výdrž brzd

Příspěvek od George99cz »

Zdravím,

nejdřív jsem hledal, ale nenašel, tak se zeptám:

Jak dlouho vám vydrží brzdy?

Mně je dělali hned při prohlídce ve 30 tisících, aniž by se mi teda rozsvítila před tím nějaká kontrolka. Dost mě to teda překvapilo, protože jezdím normálně, káru netaham atd. Vysvětloval jsem si to tím, že jsem furt používal adaptivní tempomat a ten si asi brzdí pořád...

Teď mám najeto 68.000 km a rozsvítilo se "Zkontrolujte brzdové obložení". ACC už tolik nepoužívam, ale výsledek je lepší jen o 8 tisíc. Kolega má totožný auto, najeto 48 tisíc a brzdy furt první.

Tak nevím.

Díky za vaše postřehy...
Volkswagen Touareg 3,0 V6 TDI Masaj (2017)

Obrázek

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg 2017 - výdrž brzd

Příspěvek od ol@f »

Klasika mám to stejně stačí se podívat na to kolik mm mají nové desky a jakou tloušťku má čídlo. Na fotce je ve spod je nová přední deska, na ni vnitřní deska kde čidlo opotřebení bylo ještě nepřerušené ale už je kotouč brousil a nahoře venkovní deska ktera najela cca 1500km po te co se rozsvitila kontrolka.Obrázek
2.5T & American Muscle

Uživatelský avatar
George99cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 30.01.2017 13:43

Re: Touareg 2017 - výdrž brzd

Příspěvek od George99cz »

Díky :) Čili je to spíš o tom, se podívat, než spolejhat na čidlo?
Volkswagen Touareg 3,0 V6 TDI Masaj (2017)

Obrázek

Uživatelský avatar
ol@f
Člen klubu
Příspěvky: 239
Registrován: 10.03.2010 23:58
Bydliště: Brnenska naplavenina
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg 2017 - výdrž brzd

Příspěvek od ol@f »

Já si brzdy dělám sám, dávám čidla které jsou na obě desky jak vnitřní tak vnější takže jezdím dokud se to nerozsvítí a pak začíná hra hledej šmudlo na které naprave desky chtějí vyměnit. Mám teď najeto 210tkm a měnil jsem před týdnem přední , co moje záznamy sahaji tak 32tkm všechny desky, šli brembo desky a ty vydrželi do 80tkm, pak jsem přešel na 22" kola který tem brzdam taky dávají zabrat víc, přední desky pak znovu 106tkm, mezi 80 a 106tkm bylo hodně km offroad, pak mi nějak chybí záznamy 180tkm zadni desky
2.5T & American Muscle

Odpovědět

Zpět na „Touareg“